PDA

Zobacz pełną wersję : Kameleon



darek
01-08-2011, 02:25
Witam!
Mam prośbę o wszelkie informacje dotyczące hodowli kameleona.Chce kupić wyżej wspomniane zwierzątko i zapewnić mu jak najlepsze warunki abyśmy oboje cieszyli sie swoim towarzystwem:).Słyszałem że są dość trudne w hodowli.Co to znaczy?Czego mam się wystrzegać a na co zwrócic uwagę?Zupełnie nie znam sie na hodowli gadów(mam psy),więc cokolwiek mi napiszecie na ten temat włącznie z "daj sobie spokój to nie dla Ciebie",będzie bardzo cenne.Z góry dziekuje za odpowiedzi.
Darek
p.s Właśnie zauważyłem że podałem błedny e-mail.Właściwy to wikisodlik@yahoo.com

Arrow
01-08-2011, 02:49
DAJ SOBIE SPOKOJ JUZ JEDEN ZREZYGNOWAL PO KILKU TYGODNIACH, PRZEJZYJ FORUM ON ZADAWAL PODOBNE PYTANIA, KAMELEON TO NIE JEZTS ZWIERZE NA PIERWSZA JASZCZURKE

darek
01-08-2011, 06:43
Cześć
Arrow,bardzo dziękuję za odpowiedz.Najprawdopodobniej po lekturze forum zrezygnuję jednak z kupna.Nie ma co niepotrzebnie męczyć zwierzątka przez własną ignorancję.Może kiedyś.Tzn. mam na mysli kupno kameleona a nie jego męczenie:)
Czy mógłbyś dać mi ewentualnie swój mail?Mam parę pytań.Nic osobistego:).Mój podałem we wczesniejszym poście.
Darek

Arrow
01-08-2011, 07:49
jak najedziesz na Autora postu i klikniesz to wlaczy Ci sie Twoj kilent poczty ;)
arrowb@wp.pl

AmazoNKA
01-08-2011, 07:52
arrow przesadzasz :) kameleon przy odpowiedniej teori spokojnie da sie hodowac :) osobiscie znam takie przypadki i kamyki sa piekne zdrowe i duze :)
pozdro.

noradarling
01-08-2011, 08:58
Arrow ma chyba rację!!!

Camele często padają i na pewno nie nadają się dla początkującego terrarysty. Oczywiście zdażają się cuda -ale szkoda raczej zwierzęcia i pieniędzy hodowcy.

Darek kup na początek innego /łatwiejszego/gada -np. węża. Łatwo się
oswajają, nie ma większego problemu z karmieniem i są ładniejsze.

Arrow
01-08-2011, 09:34
Dzieki nora :):):)
Amazonka, a ja znam przypadki, w których kameleony nie przeżywają miesiąc, poczytaj forum, popytaj ludzi to że kilku osobą udało sie i zaczeli od kameleonow to juz nie powod do tego azeby wszyscy je traktowali jako pierwsze jaszczurki,

kameleon przy odpowiedniej teori spokojnie da sie hodowac :)
a jak on ma ja posiadac jak nigdy nie mial stycznosci z gadami ??

darek
02-08-2011, 00:12
Po raz kolejny dziekuję za odpowiedzi.Wybrałem się wczoraj do sklepu zoologicznego usytuowanego obok naszego(Krakowskiego)ogrodu botanicznego specjalizujacego się w sprzedaży gadów i prowadzonego przez małżeństwo biologów.Porozmawiałem z nimi na temat hodowli gadów i oni także odradzili mi kameleona(Arrow,nie chciałem go kupić:)) wzamian za to polecali gekkona lub ewentualnie legwana ale tego ostatniego już z mniejszym entuzjazmem.
Staram się powaznie podejść do tematu i nie popełnić żadnego błedu.Będę wdzięczny za polecenie mi wartościowej literatury na temat hodowli którejś z wyżej wymienionych jaszczurek.

Darek

Arrow
02-08-2011, 01:39
witam,
naprawde fajnie, ze podchodzisz do sprawy w ten sposob :):):)
jest to bardzo dojzale, i tak powinien zrobic kazdy przed kupnem pierwszego gada
GRATULUJE!!!

42d3e78f26a4b20d412==