PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa, a anolisy zielone



michal26
09-09-2012, 06:33
Mam parke anolisow zielonych. Nie wiem jaka kupic lampe, bo w sklepie byl kameleon oslepiony od niewlasciwej lampy niechce zeby to sie przytrafilo moim anolisom. Wysokosc terrarium minus podloze wychodzi 45 cm. Czy moga byc dwie lampy halogegowe po 10 W ?? Czy nie oslepi ich to i gdzie mialbym nakierowac promienie tych lamp??

Prosze o kontakt.

micgekon
09-09-2012, 07:14
Jak wygląda oślepiony kameleon? Niektóre kameleony nie przyjmują pokarmu w zbyt słabym świetle.

dr Robert
09-09-2012, 08:13
Kto zdiagnozował tego kameleona ? Chyba nie sprzedawca w sklepie ? :)))
To skrajnie nieprawdopodobne, aby od lampy został oślepiony. Chyba, ze ktoś np zastosował lampy UV stosowane w szpitalach do niszczenia bakterii w pomieszczeniach. Niewidzący kameleon powinien zostać uśpiony, aby uniknął cierpień związanych z wychudzeniem, wzrok to podstawowy zmysł u kameleonów.
Problemem w hodowli gadów w Polsce nie jest nadmiar, ale brak światła. Najlepsze są lampy HQI, ale są bardzo drogie (widmo podobne do naturalnego).

micgekon
09-09-2012, 09:39
Najprawdopodobniej to lampa była nie osłonięta i "oślepiała" oglądającego bo chyba trudno na podstawie pobieżnej obserwacji stwierdzić że kameleon jest niewidomy napisz o jego zachowaniu, jaka to była lampa (jak wyglądała) ciekawy przypadek opisz cś więcej bo nie chce mi się wierzyć ,że ktoś zastosował lampe UVC tak jak napisał dr Robert mogącą spowodować uszkodzenie wzroku.

42d3e78f26a4b20d412==