PDA

Zobacz pełną wersję : oszust!!!!!!!!!!!!



michał nierodzik
10-09-2012, 16:00
tydzień temu na forum znalazłem takie oto ogłoszenie http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=33&i=786&t=786 dogadałem sie z kolesiem że dam mu za niego 3 pajaki i modliszke mniej wiecej o tej samej wartosći co kameleon .Podał mi swoje dane i umówilismy sie ,że zwierzaki wysyłamy w ten sam dzień ja miałem pajaki wysłac pocztą a on kamcia konduktorka.wszystko było ok do czsu gdy pojechałem na dwozec po kamia a go tam niebyło .Myslełm ze go niewysłał i po powrocie dodomu napisałem u to ze na dworcu kondurtorka niemiała zadnej paczki.Napisał mi ze to niemożliwe i ze to wyjaśni . Potem po dalszych rozmowach dowiedziłem sie że mnie oszukał mnie. kilka osób z terrarium pomogło mi to udowodnic, Wmawiał mize wysłał mi tego kamcia i ze to niemozliwe poprostu kłamał!!! oszust(Beti) zmienił nr gg i sie do mnie niodzywa .potem dostałem wiadomosc od niego ze moje pajaki nieżyja .Wkurzyłem sie wtedy i postanowiłem je odzyskać .Oszust powiedział mi tylko tyle ze mi je odeśle ale w co watpie......(co mi z trupów) potem juz nieodezwał sie ani słowem .Dzisaj znalazłem aukcje na alegro na której sprzedaje kameleona który maił byc mój tzn ze go niewysłał http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17227067 zatkało mnie teraz niewiem co mam jestem 2 osoba która oszukał postaram sie odzyskać pajaki mam jego dane ale to nic nieda .Narazie z oszustem mam zero kontaktów......... uważajcie na Beti na gg ma na imie jacek a normalnie Stefan niewiem co mam dalej z tym robić!!!!! Ale to niewszystko te pajai co mu wysłałem mówił mi ze niezyja ale dziwne sprzedaje je oto jeden z moich pająków (mój tez miał około 6 cm) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17265959 to napewno moja huahini . to dane na które wysłałem pajaki :

Stefan Ludkiewicz
oś.Orłowiec 22/13
Rydułtowy 44-280 (oszust)100%



Ja mó wysłałem pajaki on mi mówi ze nieżyja ale sprzedaje je na allegro to świadczy o wyrafinowaniu osoby pomózcie mi co mam z nim zrobic moze ktos go zna



moje GG:4144141 :(:(:(:( napiszcie co mam zrobic pomózcie :)!! dziki wam z góry


(ps ) niechciał mi dac nr tele swojego

tosik

Stolarz
10-09-2012, 16:22
no coz..dales sie oszukac teraz masz dwie mozliwosci : isc na pały albo pojechac do goscia i obić mu gebe

N3mezis
11-09-2012, 01:52
Pogadaj niech ktos z tamtych okolic gdzie mieszka wiedzie mu na chate to kolo RYBNIKA wkoncu terrarysci powinni sie wspierac gdyby to bylo kolo mnie to bym mu je sam wyniosl z chaty. Wiec koledzy terrarysci pomozcie, nie mozemy sie tak dawac robic w balona niech ktos tam wleci z kolegami i mu morde oklepie i odbierze pajaczki!!!

Pozdrawiam

manyack
11-09-2012, 02:36
Dokładnie tak!!!! Masz jego adres to zbieraj wszystkich kumpli i zrób mu wjazd na chate!!! Do rzeki z kolesiem w plastikowym worku!!!

Kenias
11-09-2012, 05:33
Witam.
Ten gość o którym mowa ma numerek Gadu-gadu - 2920085
Możesz też spróbować wejść na Allegro i po prostu zakupić Pajączka lub też kameleona którego tam sprzedaje i po wygranej aukcji bedziesz miał cały adres i telefon o ile go podał , ale sądze ze tak. Załóż lewe konto ażeby Cię potem nie scigało Allegro :) najlepiej nie ze swojego komputerka bo Allegro bedzie miało wtedy adres IP twojego kompa i miałbyś potem problem bo zawiesiliby Ci konto :)
Pozdrawiam

Grzechoo
11-09-2012, 06:13
a w ramach rekompensaty za nerwy wez tez kamka

mrowa
11-09-2012, 06:45
Zakpac hama po szyje w piasek niedaleko mrowiska - miejmy nadzieje ze mrowki nie zdechna po zjedzaniu debila!

michał nierodzik
11-09-2012, 07:21
dzieki za pomoc cos postaram sie zrobic apropo pajaków to miały dzisaj dojśc te trupy ale nic niedoszło poprostu oszust!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(:(

FarmeR
11-09-2012, 08:19
mysle ze jak bys pogadal z ludzmi ktorzy juz na allegro dali mu pozytywa.. popros ich o numer telefonu tego goscia.. wyjasnij sytuacje.. morze ci daza...

michał nierodzik
11-09-2012, 08:59
Autor: pppppp (80.51.157.---)
Data: 28-10-03 08:41

Dane kontaktowe pila1111
JACEK PIOTROWSKI
ORŁOWIEC 22/11
44-280 RYDUŁTOWY
(33)4577318
FIZIA2@GO2.PL

to są dane z allegro jezeli to ci pomoże, mnie tez chciał kiedyś nabrać (na kasę) ale się nie dalem :))

co masz zrobić ? zgłoś na policję masz przeciez potwierdzenie nadania paczki, opisz sytuację, tylko wyceń pająki na więcej niz 250zł (twoja szkoda jaka poniosłeś) bo inaczej nie założą sprawy - i tak pewnie nic nie zrobią ale spróbować mozna, możesz też napisać do allegro, podając nr aukcji i zgłosić że pająk pochodzi z kradzierzy, powinni usunąc aukcję a może zablokować mu konto, napisz tez w dziale
giełda o tym zdarzeniu może znajda się inni nabrani no i ku przestrodze innych bo z tego co widzialem czasem Beti chce coś sprzedać albo zamienić

Mariusz Sekściński
11-09-2012, 09:02
Powiem tak metody tu proponowane są z epoki kamienia łupanego. Za czyny tu proponowane można dostac niezłą odsiadkę i nie wiem czy koszt tych zwierzaków byłby wymierny przy ewentualnie wpadce - koleś wzywa policję a ta juz dobrze wiec co ma zarobic (na tą tranzakcje nie masz żadnych dowodów i z punktu widzenia prawa zwierzaki sa jego) w gre wchodzi ewentualnie sprawa o wyłudzenie. A co do twojej osoby michale to na mnie sie nie obraź ale zachowałeś sie mało inteligentnie wręcz głupio. Wysłałeś zwierzaki obcej osobie na tzw. słowo honoru bez żadnego zabezpieczenia (numer GG to żaden dowód) w takie sytuacj to nawet nie bardzo możesz mu narobić smrodu (zawsze zostaje problem zniesławienia). W tej sytuacji nie ma nic tylko pogodzic sie ze stratą i bycie ostrożniejszy w przyszyłych tranzakcjach tego typu ( przedplata 50% + koszty wysyłki przed wysylka - wrazie czego traci sie tylko polowe kasy a nie całą + koszty wysyłki). Ja ze swojej strony polecam tranzakcję tylko ze znanymi osobami ktore maja dobra opinię wśrod osób z forum. W innym przypadku to juz jest loteria - uczciwy lub nie.

Dipsy
11-09-2012, 12:46
A ja też chciałem zamienić się z nim na pająki. Wielkie dzięki za info, musimy tępić takich ludzi.Pozdrawiam wszystkich uczciwych-Dipsy

alice
11-09-2012, 13:48
blah i powiedziec ze o wszystkich oszustach jakich tutaj czytam to prawie "sasiedzi" z miast dookola mojego :/

Foxtrott
21-09-2012, 14:03
niedokońca jest tak, ze trzeba przedpłaty robic, bo to znacznie komplikuje transakcje. ja bym radził najpierw "wybadać teren".
ja sprzedaję zwierzaki i nigdy nie bawię sięw w jakieś przedpłaty popłaty i inne takie.
mam jush na tyle dobrą renomę, że jesli ktoś się waha, czy go nie oszukam to odsyłam go do http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=9&i=1679&t=1679
i jeśli jeszcze ma wątpliwości to jush jego problem.
gdybyś dał takiego posta z pytaniem o niego mógłbyś uniknąć tedo wszystkiego, ale dobrze, że i tak tylko na tyle Cie naciągnął.
nijaki pilius narobił o wiele więcej zmaieszania, ale to już inna historia...

jesli kogoś nieznacie to spytajcie o niego na forum!!!

pppppp
22-09-2012, 03:47
michał coś się wyjaśniło??? napisz coś więcej bo gościu dalej sobie sprzedaje na allegro (ma tam same pozytywy) i może ktoś znowu da sie naciać, a może już sie dogadaliście i sprawa sie między wami wyjaśniła

Hwarang
23-09-2012, 11:55
Co z tego, ze z epoki kamienia lupanego, skoro jako jedyne moga byc skuteczne? Samzauwazyles, ze na prawo nie ma co liczyc, mimo, ze zostal oszukany. Czy to wina czlowieka, ze zaufal innemu? Bez sensu...

gwiazdka
23-09-2012, 12:18
takich ludzi powinno sie usuwac z forum...

nokeg
29-09-2012, 07:57
mnie naszczęście takie coś niespotkało, już robiłem zamiane z pppppp zamieniałem sie pajakami z innymi, kupowałem od Tomka G, sprzedawałem mączniaki i wszystko było ok, teraz bede kupował od Kudłatego 4 ptaszniki+smithi gratis i mimo że jeszcze od niego nie kupowałem to mu ufam bo sprzedaje tuta cały czas i żadnej skargi nie znalazłem odnośnie jego osoby, jak narazie szybki kontak i odrazu promocje:-)

Hwarang
30-09-2012, 14:04
Znam i polecam :)
Przy okazji Smithi zakupiona wlasnie od niego przeszla 11.11 4 wylinke, a G.aureostriata 4 przeszla dzisiaj :D

Namor
05-10-2012, 18:04
Może spróbuj się skontaktować z adminem Allegro może on coś poradzi np: zbada sprawe , ale ty zgłoś to na policje żebyś miał jakieś papiery . I zachowaj wszystkie rozmowy na gg i maila jako dowody może coś gliny zrobią w tym kierunku . Bo gość musi się chyba wykazać skąd ma " niezarejestrowane " zwierzaki . A kara jest bolesna ......

42d3e78f26a4b20d412==