PDA

Zobacz pełną wersję : Ile placiliscie na poczcie za odbiur czasopisma ?



Arrow
02-08-2011, 01:41
jak w temacie?
ja wybule 15,80 zl, listonosz zostawil mi kartke w drzwiach jak mnie nie bylo(wczesnie skubany chodzi) :)kurcze to 2 razy tyle co za czasopismo :(

noradarling
02-08-2011, 03:26
he he he
Jeżeli u mnie też będzie taka suma to tej gazety nie odbieram.

BaRBaDo
02-08-2011, 03:30
zdziwiony?
to nasza kochana poczta

przesyłka do 1 kg - 5 złotych
pobranie - 3,5 złotego
_________________________
razem 8,5 PLN czyli więcej niż gazeta

Viking
02-08-2011, 03:44
Paranoja !!!

noradarling
02-08-2011, 06:00
He he he

Właśnie przyszła gazeta listem poleconym za 15,80. Zastanawiam się
czy się po nią fatygować. Jak dołożę 4,20 zł to mogę sobie kupić małego
pająka. Rachunek jest prosty.

Bogdan
02-08-2011, 06:10
moim zdaniem to tak nie powinno być że czasopismo wychodzi w prenumeracie drożej. We wszystkich gazetach np. National Geographic jak sie kupuje w prenumeracie jest taniej i sie nie płaci za przesyłki poczcie więc chyba lepiej by było dla klijentów aby np. pismo w prenumeracie kosztowało nie więcej niż 8 zł.

Pozdro

Leny
02-08-2011, 06:13
Witam !! Czy może mi ktoś z osób posiadających miesięcznik Terrarium podać numer INDEKSU ? Wystepuje obok numeru ISN :)

Pozdrawiam
Leny

BaRBaDo
02-08-2011, 06:31
to nie do końca jest tak, że w prenumeracie jest drożej
pierwszy numer za zaliczeniem pocztowym wychodzi tak drogo z powodu cennika poczty
w 12 miesięcznej prenumeracie "Terrarium" wychodzi 6,25 zl i koszty wysyłki pokrywa wydawca
szczegóły:
http://www.terrarium.net.pl/pren/index3.html

a swoją drogą to Wam zazdroszczę i żałuję, iż nie zamówiłem sobie nr1, bo w Częstochowie jak na razie nie ma o czym marzyć
jak mawiają Francuzi: "marne szanse"

noradarling
02-08-2011, 07:52
No dobra ale po co przesyłają zasr... ną gazetę listem poleconym?
To paranoja. Do "pajacyków" MDM się to nadaje.

BaRBaDo
02-08-2011, 08:17
a jak inaczej wyobrażasz sobie wpłatę należności za gazetę na ich konto na poczcie są 2 opcje przesyłki za pobraniem:
- list polecony
- paczka

są tzw opłaty minimalne i nic na to nie poradzimy
spróbój wpłacić na poczcie 1zł na konto zapłacisz 3 zł opłaty
i gdzie tu sprawiedliwość?

Leny
02-08-2011, 08:20
Czy moze ktoś podać mi numer o który prosiłem wyżej ??

aka_neo
02-08-2011, 09:14
ja nie moge dobrze ze nie zamowilem tego pisma:) UFF! jak przeczytalem jaka cena koncowa jest (+ przesylka) to stwierdzilem ze szkoda na to kasy i jakos to przeboleje!!!

Pozdrowki

GG:2250884
mejl: a_konecki@poczta.onet.pl

Kosmitek
02-08-2011, 09:50
barbado ja ci moge przyslac za 15zl. Sam zaplaciłem 15,80.

Kosmitek
02-08-2011, 10:00
A tak wogle to uważam, że redkcja czasopisma powinna zamieścić na stronie informacje, że przesyłka bedzie kosztowała 8zl. Najlepsze jest to, ze za samą przesylke zaplacimy wiecej niz za gazete.

e2rd
02-08-2011, 10:55
zaraz zaraz czegos tu nie rozumiem ja zadeklarowałem ze wezme prenumerate i 1 numer (pilotażowy) dostałem poczta za darmo zwykłym listem nie płaciłem nawet 7.90 czy mówimy o tym samym?

Leny
02-08-2011, 11:28
Jaki jest numer indeksu?????????

Pozdrawiam

Arrow
02-08-2011, 11:48
nie nie o tym samym o pojedynczym numerze

Looo
02-08-2011, 13:23
Jak to mowia: "madry polak po szkodzie"- chyba dobra nauczka, ze nikomu nie mozna wierzyc, ani pozostawic tajemniczych "kosztow przesylki" bez dalszych pytan.....ja tez bule 15,80... ciekawe tylko ile warta bedzie tresc?
Ps w sumie to mamy szczescie, ze nikt tego nie rozsyla Serwiskiem....

Fryta
02-08-2011, 14:53
A wystarczyło dokładnie poczytać. Jak płatne przy odbiorze to przecież za to tez sie płaci. I nikt wam tego gratis nie przesle. Kto by chciał dokładać do takiego interesu. Przy normalnej prenumeracie to inna sprawa i tam wychodzi taniej.

Bruk
02-08-2011, 15:56
dołączam sie do skarg. to lekka przesada żeby przesyłka kosztował wiecej niz sami pismo to juz lepiej kupować zagraniczną literature przynajmniej fachowosci zawartosci jest nalezyta. sorki artykuł o terrarium Sułka jest bardzo OK o ptaszniku i traszce oraz restytucji gniewosza nie czytałem ale juz wiem jak będa wygladać przyszłe numery: zaskroniec, zółw błotny, padalec itd byle by było oczym pisać dla objetości pisma.

Fryta
02-08-2011, 16:03
ze skargami to do Poczty Polskiej może. Co tu winne czasopismo. Poczta dostarcza i zdziera. Spróbuj to na miejscu wydawcy wysać komuś taniej. Jak znajdziesz pomysł to zbawisz setki takich pism. Najtaniej zawsze wychodzi zwykła prenumerata. Wtedy nie płacisz za przesyłke, a i czasopismo dostajesz taniej.
A polska herpetofauna tez jest ważna. Nie koniecznie do hodowli w domu, ale chyba dobrze cos wiedziec o polskich kuzynach naszych podopiecznych. Taki watek ekologiczny nie jest zapchajdziurą, a na pewno poszerzy wiedzę przynajmniej niektórych z terrarystów (sądząc m.in. po postach na tym Forum).

noradarling
03-08-2011, 01:18
Dobra dobra.
Mogli wsadzić gazetę w zwykłą /dużą/kopertę i po wpłaceniu na ich konto
pieniędzy -najnornormalniej w świecie ją przesłać. Przecież wiedzieli że koszty przesłania są niewspółmiernie duże. Jak się gazety przesyła to nie listem poleconym. To nie "ważne dokumenty" tylko prasa. Znajdz mi jeszcze taką firmę która gazety przesyła listem poleconym!
ps
Ja jej nie odebrałem. Nie znam się na opłatach pocztowych -a ich zasranym obowiązkiem było napisanie na swojej stronie o kosztach przesyłki. Każda szanująca się firma podaje cenę towaru + cenę przesyłki.

Kosmitek
03-08-2011, 06:58
Fryta wiem, że to nie jest wina redakcji, ze list polecony tyle kosztuje. Chodzi o to, ze nie zostałem poinformowany o tym, bo gdybym wiedzial, ze za czasopimo bedę musiał zapłacić 15,80 (bo tyle faktycznie zapłaciłem) to bym go poprostu nie kupił i wydaje mi się, że nie podanie kosztów przesyłki to zabieg celowy. Zawsze podaje sie koszty wysyłki, a w takim wypadku jest to raczej niezbedne
Leny cały czas pytasz sie o numer indeksu, ale tam niczego takiego nie ma.

Fatum
03-08-2011, 12:01
A ja ciągle jeszcze go nie dostałem...wrrrrrrrr
Gdzie jest ten cały redaktor wysłałem mu mejla pare dni temu i jeszcze nie odpisał...wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Fryta
03-08-2011, 15:06
Jakby chcieli najpierw wpłatę na konto i potem wysyłać to zaraz by się zaczęło: że to kupowanie kota w worku, że ktoś zgarnie kasę i ucieknie, itd. Poza tym wiesz jak schodzą na konto wpłaty i przelew? Czasem parę tygodni się czeka. A chciałbyś dostać czasopismo z miesiecznym opóźnieniem? Chyba nie.
Poza tym, dlaczego polecony? Bo inaczej odebrałbyś i mógłbyś powiedzieć że nie dostałeś, nie dotarło. I co? Nastepne mają wtedy wysłać? Dlaczego mają zaufać, że ich nie oszukasz? Może nawet niechcący: odbierze ze skrzynki młodszy brat, nic nie powie, a Ty będziesz im robił awanturę. To był jedyny sposób pewnego i szybkiego dostarczenia w konkretne ręce.

Co do informacji o kosztach przesyłki to racja. Powinny być wyraźnie podane. Tu sie całkowicie zgadzam.

Nika
03-08-2011, 23:49
za zaliczeniem pocztowym też kupujesz kota w worku, bo nie pozwolą Ci na poczcie sprawdzić zawartości przesyłki.

Viking
04-08-2011, 00:49
Racja !!!

Fryta
04-08-2011, 01:06
Ale ta forma płatnosci jako popularniejsza wzbudza większe zaufanie niż płatność z góry na konto. Zobaczcie jak niektórzy boją sie tu na giełdzie kupować tak zwierzeta.

Viking
04-08-2011, 03:01
Staram się zrozumieć jedną i drugą stronę...

Myślę również, że nie ma co ciągnąć tematu...
błąd ze strony wydawców, że nie poinformowali o kosztach przesyłki;
ci, którzy zamówili czasopismo i są nie zadowoleni z ceny niech po prostu nie odbierają przesyłki i po kłopocie.

Na początku zawsze są jakieś niedociągnięcia i niedomówienia - wszystko musi się dotrzeć i to należy zrozumieć.
Przy kolejnym numerze będziemy wiedzieli co zrobić.

Tak na marginesie uważam, że wydawcy powinni może nie przeprosić, co oficjalnie wyjaśnić sprawę opłat - chociażby na tym forum...

Ja osobiście jeszcze nie kupiłem czasopisma, ponieważ w sklepie, któremu jestem powiedzmy wierny nie ma jeszcze tego pisma, ale szczerze gratuluję wydawcom TERRARIUM pomysłu i tego, że w końcu mamy coś takiego na naszym rynku.

BaRBaDo
04-08-2011, 04:38
witam
jak do poniedziałku nie kupię, to dam znać na priva

42d3e78f26a4b20d412==