PDA

Zobacz pełną wersję : OSB??



Macik
22-09-2012, 13:26
wiec taK :
1) czy mozna sklejac osb
2)jak tak to czym
3)ile kosztuje osb
4)czym najlepiej ciac osb
5) jak wyciac małe otwory wentylacyjne

t gróry thx

robi1976
22-09-2012, 13:34
1) Polecam raczej skrecic wkretami i uszczelnic silikonem
2) j.w.
3) w NOMI kosztuje 12 zl/m2 OSB grubosci 11 mm, im grubsze tym drozsze
4) w NOMI docinaja na wymiar gratis
5) otwory tez wycinaja
Mysle ze tak samo jest w podobnych marketach np. PRAKTICER

koksik
22-09-2012, 14:33
1. glupie pytanie: osb to drewno wiec mozna je sklejac
2. glupie pytanie: klejem do drewna
3. madre pytnie: zalezy od sklepu
4. bardzo glupie pytanie: pewnie nozykiem do szkla
5. tak jak napisal robi otwory albo ci dotna w sklepie, albo samemu mozesz wywiercic wiertlem

Ps. sorki za ta wypowiedz ale zastanow sie co piszesz, jezeli nie wiesz czy mozna kleic drewno i nie wiesz czy sie drewno tnie to lepiej se nie zabieraj za robienie terra, kup sobie po prostu.
Pozdrawiam

Macik
22-09-2012, 15:57
kokosik ja wiem ze drewno mozna kleic ale musiałem sie zapytan dlatego czy jak skleje terra to czy sie nierozpadnie ali nic takiego niechodziło mi oto czy mozna kleic drewno ani płyty osb chodziło oto czy terra nierozpadnie sie ale ok kazdy wypowiada sie w swoj sposub i kazdy ma inna odpowiedz ok narazie i tak dziekuje za odpowiedzi moim zdaniem robi ma leprze wypowiedzi:) bez obrazy przynajmniej wiem ze jakzrobie terra z osb skleje to sie nic niestanie a co do ciecia to wiem czymsie tnie ale myslałem ze jest cos specjalnego do osb :) ok zrobie to terra iaj mi sie uda zrobic foto to ci wysle kokosik zebys iwedzał ze cos umiem klej do drewna najleprzy wikol chyba co nie?

koksik
22-09-2012, 16:39
Macik sluchaj najlepiej bedzie jak zrobisz tak jak powiedzial robi wez skrec je na sruby a katy uszczelnij silikonem, bedziesz mial pewnosc ze sie nie rozpadnie, pozdrawiam i sorki za tamto ale cie zle zrozumialem. nareczka

Macik
23-09-2012, 06:11
kokosik ok ale ja bym skrecił tylko ja o skrecaniu mam 0% pojecia nawet jak czytałem to i tak nieiwme jak skrecic czy jakies dziury wiercic wiertarka czy kwozdzie czy co poprostu skleic bym umiał a skrecic bym skrecił jak bym umiał ale nieumiem a niekupie terra bo kasy niemam tyle wole wydac ciut mniej i pokabinowac
pozdrafiam

koksik
23-09-2012, 12:53
Po pierwsze nie kokosik tylko koksik:) wybaczam:)
Po drugi sluchaj, kupujesz w sklepie wkrety do drewna, bierzesz wiertarke i wiertlo mniejsze niz srednica wkreta, wiercisz dziure i wkrecasz srubokretem wkreta, zadna filozofia napewno dasz sobie rade, nareczka

KaczmarP
23-09-2012, 13:51
Witam


A po co nawiercac ??? Kup sobie wkrety samonawiercajace do drewna i juz :-]


Pozdrawiam KaczmarP

alpacino
23-09-2012, 13:59
Odradzam klejenie zdecydowanie. Sam klej nie wytrzyma. Zależy to jeszcze od wielkości terra np. ja właśnie jestem w trakcie robienia 150x60x80 i każdą powierzchnię łączoną potraktowałem silikonem i wkrętami (50 - tkami) co 10cm.

koksik
23-09-2012, 15:40
kaczmarp mi chodzilo wlasnie o takie wkrety ale latwiej sie je wkreca jak sie nawierci dziurke:)

Fryzjer
23-09-2012, 18:05
koksik co koksowales ;]

Macik
24-09-2012, 02:57
no tak ale mozecie napisac ile takie wkrety do drewnamoga kosztowac jutro jade do praktikera i kupuje wszystko co bedze potrzebne ale nieiwme ile kasy uszykowac wiec jak sie orjetujecie napiszcie ile kosztuja wkrety o drewna i czy trzeba dziury wiercic koksik > sorrki zle przeczytałem twojego nicka

Jędrek
24-09-2012, 04:43
Macik, jeżeli pytasz o technikę skręcania, to znaczy, że nie jesteś majsterkowiczem. Oczywiście możesz nabierać wprawy, ale jeżeli to ma być ważne terra, to lepiej zamów, będzie droższe o kilkadziesiąt złotych najwyżej. Ja mam pewne wiadomości o rozmaitych robotach stolarsko ślusarskich i nie tylko, ale mam też dwie lewe ręce i sporo przedmiotów, które próbowalem wykonać lub wykonałem pochłonęło czas, materiał i nerwy, a nie nadaje się do użytku lub/ani pokazywania.
Jest trochę książek o majsterkowaniu, jeżeli chcesz majsterkować, to kup i się ucz. Jeżeli masz normalne ręce, następne terra (czy coś innego) zrobisz sam, a któreś z kolei wyjdzie ci popisowo. Pierwsze radzę kupić, chyba, że zadowolisz się niezbyt udanym i za jakiś czas.
I proszę, nie weź tego jako wyśmiewania, przygany czy czegoś negatywnego. Majsterkowanie jest świetne, ale też wymaga nauki i wiedzy teoretycznej, zwłaszcza dzisiaj, przy dostępności nowoczesnych materiałów i technologii.

42d3e78f26a4b20d412==