PDA

Zobacz pełną wersję : Papiery na legal



Mr.Q
24-09-2012, 03:07
Czy ktoś może wie, gdzie moge ubiegać sięo papiery na legalny przywóz gadów i płazów objętych i nieobjętych CITESem? Bo ceny w polsce upatrzonych przezemnie gatunkow sa takie, ze glowa boli :D

zybex.net
24-09-2012, 16:32
Witam. Ostatnio tak w chwili wolnego czasu i przyplywu ciekawosci probowalem poglebic ten temat i wykonalem kilka telefonow po roznych instytucjach tak wiec bylo to: Ministerstwo Srodowiska, Urzad Celny i Glowny Inspekrorat Weterynarii. Wiec skaldasz odpowiednie papiery do roznych instytucji, wnosisz stosowne oplaty i mozesz przewiesc przez granice legalnie swoje kochane zwierzatko ;) Oczywiscie pamietajac o zalatwieniu spraw papierkowych w kraju z ktorego bedzie pochodzic twoj nowy nabytek :) Ja osobiscie wole zdac sie na fachowcow ( jednym z wielu jest np: Pepre ) i miec sprowadzone zwierzatko po przystepnej cenie bez tego calego biurokratycznego zamieszania z mojej strony :)

pepre
28-09-2012, 17:30
:-)

Dragonsong
30-09-2012, 13:43
a pamiętasz może ile wynosiły te opłaty (chociaż mniej / więcej) i czy te papiery to jest poprostu kwestia formalności czy trzeba czekać na jakieś zezwolenia itp
(mi osobiście chodziłoby o przewiezienie przez granicę zwierzęcia objętego Cities)

42d3e78f26a4b20d412==