PDA

Zobacz pełną wersję : Terrarium inaczej - Co wy na to?



Jonko
03-10-2012, 07:19
Ciekawy jestem waszej opinii.
Pozdrawiam.

Jaxter
03-10-2012, 07:32
looll
piekne terra....

ogulnie cool brakuje ino jakiegoś opisu !

sam to robiłeś ?

Darius
03-10-2012, 07:36
Fajne wygląda jak krajobraz z innej planety. A cóż to za stwór zamieszkuje ten przedziwny krajobraz może "obcego " tam trzymasz? :)) Podoba się mi :))))) choć ja bym tam upchnoł jeszcze parę roślinek.

Double
03-10-2012, 07:55
ja bym sie bala mieszkac w takims czyms. wentylacja, zdaje mi sie, mizerna. a po grzyba ten swiecacy pret na srodku?
tlo wyglada jak skala wulkaniczna, bardzo ostra, moze pokaleczyc zwierze. poza tym terrarium powinno przypomniac naturalne srodowisko danego zwierzecia a nie jakis chory widok z marsa, ktory jest raczej zabwka dla ludzi niz domem dla zwierzaka!!!

Double
03-10-2012, 07:58
envarium?! po raz pierwszym spotkalam sie z takim okresleniem, rozumiem ze tu sie chowa istoty poziemskie?

Jonko
03-10-2012, 08:19
hej spokojnie - narazie nie ma tam zednego zwierzaka poza tym sadze ze jest mu kalafior czy chodzi po czerwonej czy tez brazowej imitacji skaly. Kazde terra cos udaje a nie odzwierciedla a chodzi o to aby bylo dekoracja. Pytanie czy jest.

noelka
03-10-2012, 09:19
mi sie tam terra bardzo podoba :))) oryginalne :) gratuluje :)

pozdrawiam

natalia

_INVISIBLE_
03-10-2012, 12:48
IMHO. wyglad jest super i orginalny pomysl wykonania

xol
03-10-2012, 16:31
Coooo to jest??? To świecące w środku? Kurza noga???
Anyway, podobnie jak Double nie uważam tego za dobry pomysł. No ja bym w czymś takim miekszać nie chciała... Nie chodzi o kolor, ale miejsca mało, wentylacja żadna, a jak to się otwiera? Od góry? Chyba żaden jaszczur nie lubi mieć terra otwieranego z góry. No i te skały bardziej dekoracyjne są niż ułatwiające wspinanie.

A co do walorów dekoracyjnych - no cóż, może się podobać. A może się nie podobać. :P De gustibus non disputandum.

Jonko
04-10-2012, 03:17
Dzieki. Wazne ze wzbudza kontrowersje. Tak naprawde to jest cos w stylu "studium krajobrazu" tlo jest pseudoprzestrzenne (specjalny druk trojwymiarowy). Wentylacja jest OK na dole otwory, w gornej i tylnej pokrywie, otwiera sie z przodu widac prowadnice (szyba wyjeta do zdjecia). Skalki wykonane ze styropianu i w sumie na zywo wyglada fajnie. Ladne zwierzaki musza miec ladna oprawe - jakos nie lubie terrariow typu amerykanskiego typu pudlo, grzanie i swiecenie, pojemnik na zarcie i picie i wsio.

noelka
04-10-2012, 03:29
a ja sie chcialam zapytac z czego zrobiona jest podstawka pod "swiecacy pret" :) wyglada jak jakies duze robale ;) i czy ten "swiecacy pret" to cale oswietlenie?


pozdrawiam
natalia

Jonko
04-10-2012, 04:21
podstawka - modelina, oswietlenie - 2 reflektory 40 Wat + 20 Wat w pret ze szkla.

noelka
04-10-2012, 04:24
a jaki zwierzak bedzie w srodku?:)

natalia

koksik
04-10-2012, 05:02
wg. bardzo faje terrariu, tylko nie mozesz tam trzymac zbyt duzego gada, bo ze zdjecia wynika ze to terra nie jest zbyt duze, ale wyglada suuper, gratuluje pomyslu.

rudi.skrp
04-10-2012, 14:31
jednym słowem: zajebiste :-)

apper
04-10-2012, 19:04
Wedlug mnie cepelia. Cos w stylu amerykanskich akwariow: kolorowy zwirek, skrzynia ze skarbem i jeszcze nurek sobie plywa. Jednym zdaniem bezguscie.

Jonko
05-10-2012, 06:26
a no z ta cepelia to przegiecie. terra daje mozliwosci kreacyjne, kto powiedzial ze musi bys tlo z korka, skalki z gipsu i spodek na kwiatki jako poidelko. Tak mniej wiecej wyglada kazde terra w kazdym sklepie zoo. Poki zwierzak na tym nie ucierpi mysle ze mozna fantazjowac.

apper
05-10-2012, 06:56
Zasadniczo to sprawa gustu. Moj jednak tego nie zniosl. Jestem zwolennikiem terrariow jak najwierniej odwzorywujacych srodowisko naturalne danego gatunku. Mysle ze lepiej bys sie sprawdzil jako modelarz tworzacy makiety. Polecam http://www.modelarstwo.org.pl/index.php

JA_cek
05-10-2012, 07:13
Brawo kolejny pomysl to moze zaadaptowac kuchenke mikrofalowa, fajnie by wygladaly zwierzaki krecace sie na plycie, albo wiem lepszy pomysl male wesole miasteczko zeby sie mogly bawic na karuzelach :)))) , Jonko pytasz o opinie to prosze: efekciarz i tandeciarz z ciebie :))

nokeg
05-10-2012, 11:26
fajne dla ptasznika ale zmieniłbym oświetlenie na tradysyjne

Jonko
05-10-2012, 11:26
OK urywam watek; jednym sie podoba innym nie; normalka. Dla tych ktorym sie podoba koncze projektowac nowe :-)))) i podesle mimo slow krytyki (za ktora tez dzieki)

aaa propos "zwolennikow terrariow jak najwierniej odwzorywujacych srodowisko naturalne danego gatunku" to sprobojcie trzymac legwana w terrarium wilgotnym z bogata obsada roslinna - w koncu tak zyje.

Double
05-10-2012, 13:00
brawo, brawo! o taki komentarz mi chodzilo

apper
05-10-2012, 15:28
Wlasnie dlatego nie trzymam legwana. Nie zapewnilbym mu nalezytych warunkow. A tym zwierzetom, na ktore sie zdecyduje nie funduje srodowiska rodem z innej planety. Jestem zdania, ze zwierze najlepiej sie czuje i prezentuje w srodowisku jak najbarzdziej zblizonym do tego, w ktorym zyje w naturze. Choc kto wie.... Mars nie jest jeszcze do konca zbadany...

MadRabbit
05-10-2012, 17:21
wiesz to terra przypomina mi jedna plansze z wormsow lub fragment filmu pamiec absolutna powiedz gdzie kupiles te male zielone ludziki ktore tam zamieszkaja???:))
tylko mi nie mow ze je przemyciles z Marsa:))
:P

Sara
08-10-2012, 16:36
trochę dziwna kolejność , najpierw coś budujesz a potem zastanawiasz się dla kogo. bo się chyba zastanawiasz? w tym przypadku chyba będzie trudno znaleść lokatora, który tu przeżyje. wizualnie wygląda ciekawie tylko czy to powinno być terrarium? na pewno taka konstrukcja wymaga fantazji i sporych umiejętności ale czy to wszystko przełoży się na efekt jakim jest prawidłowa hodowla żywej istoty?
czy ta praca nie została wykonana tylko w celach ambicjonalnych bez zastanawiania się nad dobrem zwierzaka?

JA_cek
10-10-2012, 08:44
Swiete slowa Saro !!!

James
11-10-2012, 01:48
A skąd wiecie co będzie tam trzymał? Może: swierszcze, mrówki itp. :P

mordd
11-10-2012, 03:01
Zważywszy, że terrarium odwzorowujące naturalne warunki dla niektórych gatunków musiałoby zawierać stare opony, torebki foliowe i stłuczkę szklaną takie rozwiązanie wydaje się być OK. Mnie się podoba. To, że zwierzęta świetnie się czują i mnożą w amerykańskich szuflandiach dobitnie świadczy o tym, że w d..... mają wystrój i kolorystykę wnętrz. Te naturalne niby warunki ludzie robią dla siebie a nie dla zwierząt - im jest wszystko jedno czy chowają się pod kawałkiem kory czy pod doniczką. A tym, którzy tak głośno krzyczą o naturalnych warunkach proponuję przerobienie na terrarium całego mieszkania - nawet największe terrarium nie ma nic wspólnego z naturalnością, oraz wprowadzenie paru pasożytów i drapieżników do terrarium - to będą właśnie warunki naturalne. Czemu niby mamy wybierać tylko niektóre aspekty życia w naturze typu kwiatki i skałki......... Pomijając wszystko 100 razy wolę taki marsjański widok od plastikowych kwiatków - to właśnie uważam za szczyty bezguścia i kiczu..........

Tomek Chachuła
11-10-2012, 03:34
Zgadzam się z przedmówcą kompletnie.

Jonko
11-10-2012, 04:07
Mialem sie juz nie wlaczac - ale dzieki - to mnie mobilizuje do skonczenia nastepnego terra :-)

Double
11-10-2012, 06:35
niestety mordd ma racje (mowie niestety, bo sama bylam/jestem za naturalnoscia ;-)). szczegolnie jesli zwierzeta ktore posiadamy sa - a sa juz, mysle w 99%- z hodowli, tzn urodzone przy czlowieku, otoczone termometrami, plastikami, pudelkami i miseczkami. rozumiem, gdyby ktos przywiozl zwierzaka prosto z lasu albo pustyni, wtedy powinien mu zapewnic naturalne srodowisko.ja ogolnie jestem przeciwna wsadzaniu do terrariow plastikowych kwiatkow, miseczek i domkow, ale ja jestem wielka estetka i po prostu mam zmysl ładu i piekna i wole mniej wiecej naturalne srodowisko od tego, ktore tworzymy w terrariach za pomoca sprzetow kupionych w hipermarkecie w dziale zwierzecym. terrarium Jonka wydaje mi sie paskudne i nienaturalne, ale to wydaje sie MNIE a nie zwierzakowi :) (ALE to oswietlenie bym zmienila! dostalabym glupawki przez nie :))

mordd
11-10-2012, 07:14
:) ....... ja też wolę i staram się raczej nie dziwaczyć w urządzaniu terrarium. Protestuję jednak stanowczo przeciwko dopisywaniu płytkiej ideologii i zwalczaniu cudzego gustu za pomocą nie trafionych argumentów. Nie znoszę serdecznie akwariów urządzonych za pomocą kolorowych szklanych kulek i plastikowych nurków, ale nie uważam, żeby taki wystrój działał specjalnie deprymująco na mieszkańców - jeśli ktoś lubi to niech sobie do cholery ma:))))(Wanda jakoś przeżyła:))) To samo dotyczy mieszkańców terrariów. Ps. Ja jednak wolę materiały NIE ze sklepu dla terrarystów, a przynajmniej nie tylko - te wszystkie korzenie i kamienie są jednak mocno monotonne i w efekcie wszystkie terraria wyglądają na masową produkcję - odrobina inwencji twórczej nie zaszkodzi. Prawdę mówiąc pamiętam jak wszelkie dekoracje akwarystyczne były nie do zdobycia i wszystko robiło się samemu (mantyczenie starca - za moich czasów....) Mnie te wszystkie gotowce sklepowe już znudziły.

Double
11-10-2012, 09:33
nigdy nie mialam akwarium ze szklanymi kamyczkami czy innymi ciulstwami, mam zywe roslinki, zwirek, kamyki z rzeki. terrarium dla agama tez mam 'nie ze sklepu', uschle liscie, patyki znad morza, konar z ogrodka, polne kamienie, jedyne co mam 'sztuczne' to kostka kokosowa i prosta gliniana miseczka :)

mordd
11-10-2012, 09:59
Dyć nie piłem do Waćpana:) Uważam, że każdemu według potrzeb i gustu - a mieszanie do tego ideologii typu "warunki naturalne w terrarium" jest o tyle nie na miejscu, że terrarium samo w sobie jest nie naturalne a poza tym "naturalne" nie oznacza wcale lepsze - czy ktoś z orędowników naturalności zastanawiał się jaka jest śmiertelność wśród zwierząt na wolności i ile młodych w ogóle osiaga wiek dorosły. Czy popularne odmiany węży i jaszczurek wogóle mogłyby przeżyć choć jeden dzień w warunkach naturalnych? Pewnie, że korzeń w terrarium jest "ładniejszy" od plastikowego zamku, ale czy wężowi robi to jakąkolwiek różnicę? Ważne, że ma gdzie się schować. A jeśli ktoś woli zamek to w końcu jego sprawa. Tak przy okazji - miseczka gliniana jest kiepska bo nie da sie jej porzadnie umyć i w porach gliny jest sporo miejsca dla bakterii...........terrakota lepsza:)))))))

Double
11-10-2012, 13:37
ale jest to miseczka glazurowana ;-)

mordd
11-10-2012, 15:47
chyba że:)))

Jonko
11-10-2012, 16:11
Przewija sie tu watek "ze sklepu" troche mnie to wpienia bo wszystko wyrzezbilem sam, dopracowalem technologie skalek ze styropianu, i "kolorowania" keramzytu (uprzedzam watek - "zdrowa farba"); nie mowiac juz o trojwymiarowy tle. Moze sie podobac albo nie ale nie porownujcie mojego pomyslu z nurkami i zamkami ze sklepu. Czegos takiego nikt nie kupi w zadnym sklepie (poki co :-)

mordd
11-10-2012, 23:54
Porøwnanie z nurkami i zamkami miało nieco inne znaczenie i nie potrzebnie się miotasz:))) Przeczytaj powyższe na spokojnie:)

ross
16-10-2012, 13:32
Wedlug mnie to zdecowanie nie nadaje sie dla jakis zwierzat. Wyjatkiem moga byc mrowki, ktore interesujaca wygladaly by w takim czyms.

kubus
24-10-2012, 13:27
super terrarium gdzie mozna takie zdobyc i za ile

Szpaq
29-07-2013, 11:26
To tlko test ;)

_________________
/|
-------------------------/ |
| |
| |
| |
------------------------| |
_______________| |
| |
- - - - - - - - - - - - - |-/
|/
------------------------/

42d3e78f26a4b20d412==