PDA

Zobacz pełną wersję : tak ogólnie?



efcon
03-10-2012, 11:43
Chciałabym kupić sobie jakieś zwierzę, które żyje w terrarium (np.:krab, żłów). Jak myślicie jakie jest najlepsze? Proszę o ocenę ogólną :-) Jestem początkująca, więc gustuję w zwierzętach, które są łatwe w utrzymaniu. Proszę odpiszcie mi, Ewa

noelka
03-10-2012, 11:49
proponuje zolwia stepowego :) sama mialam :) fajny zwierzak :)) nie ma za wielkich wymagan :) no i zywienie nie jest klopotliwe :)

pozdrawiam

natalia

Yeter
03-10-2012, 11:55
Chyba każdy powie co innego ;) Ja jak zaczynałem miałem stepowe, czerwonolice i kraba- wszystkie kochałem :D

noelka
03-10-2012, 11:58
czerwonilicego tez mialam :) takie malenstwo.4cm. ale cos mi z nim piesek zrobil... tzn woda wokol akwa byla rozchlapana a pies mial mokry pysk :/ moj zolwik niefajnie skonczyl.. ale fajny byl :)

Double
03-10-2012, 12:10
chmmm to pytanie spowoduje pewnie lawine postow... mysle ze wpierw musisz sie zastanowic jaki rodzaj zwierzaka cie interseuja (gad, plaz, owad, pajeczak, skorupiak etc), czy masz miejsce i pieniadze na odpowiednie terra, czy bedziesz miala czas o nie dbac, czy masz staly dostep pokarmu dla danego zwierzecia, czy domownicy sie na nie zgadzaja (;-)) a potem poszukac na tej stronie zwierzat ktore cie interesuja, sprawdzic czy nadaje sie ono dla poczatkujacych i czy mozesz mu zapewnic odpowiednie warunki. na poczatek propunuje:
-zolwia stepowego/greckiego
- szyszkowce, anolisy zielone, gekona lamparciego lub ktoregos z mniejszych gatunkow, agame brodata, scynki
- weza zbozowego lub mahoniowego, pytona, ktoregos z wezy mlecznych(lancetoglowow)
- karliki szponiaste, rzekotke australijska lub zielona, zabe szponiasta, ew.zabe rogata
- straszyki, patyczaki, kruszczyce, karaczany, modliszki np gastrice
- brachypelme emilie/smithi/albopilosum lub acanthoscurrie geniculate
- kraby
na poczatek na prawde nie warto:
- wbrew pozorom legwana zielonego, felsum, gekonow toke, jaszczurek teczowych, bazyliszkow, waranow oczywiscie, zolwia czerwonolicego (tu jednak mozna sie klocic) i innych zolwi ladowych oprocz tych 'dozwolonych', duzych dusicieli i ptasznikow otporcz tych ww. - ze wzgledu na agresywnosc, delikatnosc lub duze wymagania tych zwierzat :)
your choose, pozdrawiam

noelka
03-10-2012, 12:13
your choice sie pisze ;)

pozdrawiam :))))

Double
03-10-2012, 12:16
ja tam zaczynalam od 'fabryki' slimakow i patyczakow oraz gekona toke :) <-- to nie bylo madre

Double
03-10-2012, 12:17
o kurde, faktycznie, i ja chodze do klasy angielskiej <lol2> :))))) |-)

_INVISIBLE_
03-10-2012, 12:32
Ja swoja przygode zaczynalem od ptasznikow :)

Nook
03-10-2012, 12:51
poczytaj artykuły i sobie coś wybierz..

MataManX
03-10-2012, 15:46
Czerwonilicy jest cool łatwy w hodowli łatwo dostępny , tani , jest o nim wiele informacji a pozatym jest cool poprostu cool

xol
03-10-2012, 16:24
No faktycznie - lawina postów :) Do listy zwierzaków "zakazanych" (nie dla początkujących) dodałabym jeszcze wszelkie kameleony...
Ja bym stawiała na kraba. Ciekawy, nie potrzebuje wielkiego terrarium, je prawie wszystko ;)

Jojek
03-10-2012, 17:28
No może jest tani ale sprzęt dla niego zwłaszcza jak podrośnie sporo kosztuje...

Fivkaaa
04-10-2012, 08:47
Nie tak dawno miałam ten sam problem. Niestety kierowałam się wyglądem i zwierzaka jak i też ceną, z teraźniejszego mojego puntku widzenia zachowałam się wtedy "nieodpowiedzialnie?", zakup moich żółwii czerwonolicych był spontaniczną decyzją z dnia na dzień. Niestety dopiero po zakupie skorupek trafiłam na to forum i zaczełam zdobywać informacje na temat czerwonolicych. Dowiedziałam się , że "plastikowa wanienka" z wysepką i sztuczną palemką często występująca w zoologikach nie nadaje się , bo nie można umieścić w niej sprzętów itp.
Dobrze że w miarę szybko po zakupie zwierząt trafiłam na to forum, bo życie moich żółwi znacznie się poleprzyło, bo wiedziałam o nich więcej. Z praktyki wiem, że chodź żółwie są małe (dł. karapaksu 4cm.) jest przy nich dużo więcej roboty niż przy psie którym się wczesniej zajmowałam. Codwudniowa całkowita wymiana wody i mycie akwa oraz kamieni zajmowała mi dużo czasu i mimo wszystko sił. Ale powiedziałam sobie, że jak je kupiłam, to będę się nimi należycie zajmować.

Radze ci dokładnie przemyśleć jakie chcesz zwierze i przede wszystkim dowiedziec się jak duże rosną (!).

Zdziwiła mnie postawa "chodowców" z którymi roznmawiałam przez gg ponieważ jak się zapytałam czy czerwonolicy jest łatwy "w obsłudze" to gorąco mi polecali te zwierzęta twierdząc że nie mają dużych wymagańl...

Pozdro

Yeter
04-10-2012, 08:58
No taki fakt że żłwiki są świetne jak są maleńkie a jak podrosną jest z nimi więcej problemów. Ja zaczołem od jednego noworodka, póżniej doszedł większy i jeszcze jeden. Teraz mam jedną wielką samicę i dwa mniejsze samce. Latem są na dworze w terrarium 1,5m długość 0,8m szerokość i 0,7m wysokości. Zimę spędzają w kotłowni (nie ma co ukrywać że trzy takie bydlaki nie pachną zbyt pozytywnie trzymane w pokoju) w niewiele mniejszym terra. Niestety nie mam możliwości prawidłowego przezimowania ich. Ja jednak polecałbym kraba. Ciekawy zwierzak (wylinki są the best) a jest dość łatwy w hodowli.

42d3e78f26a4b20d412==