PDA

Zobacz pełną wersję : Legwan czy Agama Błotna



alabaster18
08-10-2012, 15:58
Chcem wkrótce rozpocząć hodowle gada i zastanawiam się czy wybrać Legwana zielonego(gdy zaczynałem myśleć o hodowli to jego miałem w planach) czy Agame błotną. Które z nich jest mniej wymagające, i czy agame można oswoić? Co byście polecili dla hodowcy amatora?

ziuta
08-10-2012, 18:39
Polecam agame. Jest mniejsza, rownie ladna, oswaja sie, jest lagodna, nie drapie tak jak legwan, tyle ze trzeba karmic zywym "mieskiem", a to nie kazdy lubi, ale mozna sie przyzwyczaic. Podobno z agamami jest mniej klopotow zdrowotnych, choc ja z moimi niestety mam troche. Dla amatora rowniez.
Pozdrawiam

James
09-10-2012, 01:03
Ja mam agamke rok i też na początku myślałem o legwanie ale niemam mijesca na tak duże terra i pozatym agamka jest równie, a może nawet bardziej ładna :)

D.Z.
09-10-2012, 02:29
jak dla mnie...i legwan i agama :-)
ale jako posiadac legwana musze sie zgodzic z tym ze jednak wymaga on DUZO wiecej miejsca co moze byc niestety klopotliwe.

D.Z.

Remus
09-10-2012, 04:09
Ja też mam legwana i faktycznie wymaga ona dużego terrarium.Ale legwan je roślinki i nie ma problemu z świerszczami czy noworadkami mysimi,a co za tym idzie koszty.Obydwa gady są ładne i podobnie się oswajają.Wybór należy do ciebie.

Remus
09-10-2012, 08:30
Polecam ci agame brodatą jeszcze.Jest bardzo ładna i nie osiąga takich rozmiarów jak legwan i agama błotna.

42d3e78f26a4b20d412==