PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa Nowego Terra dla BOA



Szaman88
12-10-2012, 09:19
Witam sprawa poruszana lecz proszę o pomoc.
Buduję terrarium (szkic) dla BOA dusiciela, jest to mój pierwszy projekt wymiary 100cm(dl) x 130cm(wys) 60cm(gł) Boki z plyty 1,2cm , z przodu szyba 0,5cm, wentylacja z przodu na dole i z boku na górze, kamień grzewczy na niższej półce i lampa nad kamieniem , basen, podłoga częściowo z kamienia i gipsu z kablem grzewczym, częściowo piasek i drobna kora. Na górze oświetlenie jarzeniowe , w środku konar podobny jak na rysunku. Ścianki boczne i wyższa półka wrobione w gipsie i płaskich kamieniach.
Proszę o poradę czy moje pomysły są odpowiednie i nie zaszkodzą w jakiś sposób wężowi, proszę też o informację co jeszcze powinno znaleźć się w terrarium. ( Szymon 604 614 152)

Kadar
12-10-2012, 14:12
Odradzam żarówkę w terra (poparzenia).Lepiej aby była na zewnątrz i aby oświelała-nagrzewała wyższy punkt w terra.Tam będzie najcieplej.Czyli lepiej nad półką po prawej stronie a wentylacje górną przenieś na lewo.Tą z przodu zresztą też lepiej przenieś na lewą stronę. Nie będzie jej widać i nie będzie szpecić terra.
Jeśli masz możliwość to może zrobić trochę wyższe.Mój boasek lubi chodzić po drzewkach-na podłożu jest rzadko.
Sporo o budowie terra jest w dziale o wężach.
Powodzenia.

koksik
12-10-2012, 16:19
ja dodam jeszcze, ze skoro polke masz z kamienia grzewczego to nad ta polka juz jest niepotrzeban zarowka, poniwaz to juz bedzie za gorace

pepo
16-10-2012, 04:31
kamien ok, lecz gips na podlodze to chyba nie jajlepszy pomysl poniewaz gdy waz sie zalatwi na gips on to wsiąknie, co po czasie powoduje nieprzyjemny zapach.pozdr.....

Szaman88
16-10-2012, 18:11
Już coś widać - jeszcze wykończenia i gotowe- co sądzicie????
więcej fotek na stronie www.tester.konin.lm.pl

Szaman88
18-10-2012, 02:34
To już prawie końcowy efekt- jeszcze szukam konara

42d3e78f26a4b20d412==