PDA

Zobacz pełną wersję : inkubator dla gadów



kolorman
14-10-2012, 07:30
witam.
Prosze o sugestie jak duza ma byc wentylacja w inkubatorze dla gadów i co sadzicie o tym aby w podloze (mieszanina kostki kokosowej z piaskiem 50/50) umiescic kabel grzewczy 25 wat z zainstalowanym termostatem. Wilgotnosc chce utrzymywac poprzez wlewnie wody na podłoże (w jednej czesci nizsze -tam wlewac wode a na podwyzszeniu ulozyc jaja- mysle ze podloze podciagnie wode ).Pojemnik jest zrobiony ze styropianu.

czy grzałke akwarystyczna mozna umiescic w podłozu chodzi mi o to czy sie nie spali nie bedac w wodzie.

Prosze o odpowiedz.Dodam ze w tym inkubatorze beda jajka agamy brodatej.

koleś
14-10-2012, 08:16
zmaścisz sprawe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
po co cudować, lepiej zrobić ten prosty a wyjątkowo skuteczny inkubator słożony z dwóch akwariów(mniejszego i większego). do mniejszego wkładasz substrat, wkładasz je do większego i do większego nalewasz wode do poziomu torfu w mniejszym i wkładasz do niej grzałke z termostatem. Jajka (co jest oczywiste ) kładziesz na torf w mniejszym akwarium.
wszystko przykrywasz ukośnie położoną szybą!!!!!!

koleś
14-10-2012, 08:27
a tak pozatym to Agamy brodate złożyły ci jajka??
Jak tak to gratuluje
A masz pewność że są zapłodnione??

kolorman
14-10-2012, 08:29
jeszcze nie zlozyly dopiero zloza na dniach wiec musze miec gotowy inkubator :))

koleś
14-10-2012, 08:38
acha

kolorman
14-10-2012, 09:32
mam pytanie jeszcze czy grzałka akwarystyczna z termostatem moze nie byc w wodzie tylko w podłoży czy sie nie spali taka 25w

SNAKES
14-10-2012, 10:15
Cześć,

wentylacji nie potrzebujesz aż tak dobrej jak przy terrarium.

Nie wiem, czy ten pomysł ze ściółką i wodą będzie ok - mogą wystąpić zbyt duże zmiany temp. i wilgotności.

Zapraszam na snakes.pl (http://www.snakes.pl) do działu TERRARIUM i potem INKUBATOR. Tam znajdziesz instrukcję jak zrobić inkubator według wielokrotnie sprawdzonych projektów.
Zamiast maty grzewczej (jak na fotkach) albo grzałki akwarystycznej możesz użyć spokojnie kabla grzewczego.

Pozdrawiam

kolorman
14-10-2012, 11:08
dzieki za informacje a co z ta grzałką czy mozna ja włozyc w podloze (czy sie nie spali)ten inkubator ze strony chyba to wykożystam dzieki.Ale prosze tez o odpowiedz o to grzalke?

Jojek
14-10-2012, 13:14
Grzałka ma duże szanse się spalić.

czesiek
14-10-2012, 18:06
Kabel grzejny najlepiej umieścić w pokrywie, wówczas nie ma niebezpieczeństwa skraplania się wody na pokrywie i spadania tych kropli na jaja co prowadzi szybko do ich zamierania.

kolorman
15-10-2012, 00:17
Ten kabel to w pokrywie od góry? nie wiem czy podłoze osiagnie odp temp.
a co sadzicie o moim pomysle na ink.

czesiek
15-10-2012, 03:27
Najlepiej i w pokrywie i na dnie pod podłożem kabel bardzo słabej mocy. Oczywiście termostst, żeby jaja się nie ugotowały. Termometr i końcówka termostatu tuż przy jajach. Niektórzy koneserzy :) stosują jeszcze napowietrzacz włożony na dno (Taki jak w akwarium, z długą kostką) co zapewnia odpowiednie natlenienie podłoża, a więc mniejsze prawdopodobieństwa zapleśnienia.

James
15-10-2012, 12:42
Koleś podał dobry pomysł bym on zamieszczony w książce pt. "Moje pierwsze terrarium" wydaje m sie, że jest git.
Ale te na snakes.pl są sprawdzone !!!

42d3e78f26a4b20d412==