PDA

Zobacz pełną wersję : Zamgławiacz/fogger



Drobek
15-10-2012, 13:28
Ile wody ciągnie na godzinę?
Jak głośno chodzi?
Jaka woda do niego?
Gdzie można kupić (oprócz Biofil)?
Czy zmniejsza temperaturę w terra?

king
15-10-2012, 14:14
ok. litr na 45min
cichutko, prawie nieslychac
kranowa
nigdzie. ja kupilem jedyny jaki byl w biofilu(juz niema)
nie (moze o 1-2*)

Arrow
15-10-2012, 15:35
co do wody to bym sie klocil, jesli bedziesz uzywac kranowki to raz ze osad na szybachg powstanie a dwa membrana sie szybciej brudzi a wazna rzecz jak ktos kupuje exo-terry zamglawiacz lepiej brzmi mgielnik to kupcie odrazu jakims sposobem klucz do odkrecania mebrany brak go w tym zestawie jest natomias w czeskim firym nie pamietam uzywalismy go z jasnym siwtnie dzialal identyczny jak exo-terry drozszy , tanszy zalezy bo niewiem czy kupilismy hurtowo czy detalicznie

chodzi bez szelestnie no drobny plusk wody, strumienia ktory wytwarza membraba nie mozna tlumic !!!

co do temperatury hm.....napewno ciut, chociaz mgla ma temperature otoczenia takze nic sie nie zmieni

co do wody musze zerknac na instrukcje mozesz kupic np. u mnie lub u jasnego cena to 150 zl + wysylka :):):) ale jesli kupujesz tylko on to sie oplaca ale jesli jakies zwierezta moze do tego warto sie zastanowic na biofilem ;):)

amarc
16-10-2012, 00:23
I zamgławiacz, i mgielnik, są to określeniami dopuszczalnymi, jednak poprawniejsze jest określenie generator mgły lub nawilżacz ultradźwiękowy (choć poprawniejsze, to pewnie mniej chętnie stosowane ze względu na długość). Tak właśnie nazywa się urządzenia (w przemyśle i nie tylko), których praca polega na wytwarzaniu mgły i innych "dymów". Aczkolwiek dopóki każdy rozumie, o czym mowa, dopóty takie określenia są poprawne...
A jeśli chodzi o dostępność, to od dosłownie pojedynczych tygodni generator taki (firmy Exo-Terra) pojawił się również w większych sklepach zoologicznych. Przykładowo widziałem je w zajeżdżonym na forum Handel sklepie w Geant w Gdańsku-Osowie.

Arrow
16-10-2012, 02:38
jak zwal tak zwal grunt ze dzialaja, utarlo sie oglnie ze mowi sie mgielnik :)

kamaczoo
16-10-2012, 04:26
Do użytkowiników mgielnika, zamgławiacza :)
Czy w/w urządzenie podwyższa na tyle wilgotność w terra/ oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniego sterowania/ , iż możliwe jest wyeliminowanie spryskiwania terrarium, bądź stosowania systemu zraszającego ?

amarc
16-10-2012, 04:44
W/w urządzenie jest w stanie w krótkim czasie (pojedyncze minuty) podnieść wilgotność w terrarium do 100% (no chyba, że terrarium jest OLBRZYMIE, to wtedy dłużej lub nawet nigdy...), a następnie ją przekroczyć - wtedy nadmiar wody skrapla się na czym się da. Zatem, jeśli takie działanie jest pożądane/wystarczające, dodatkowe nawilżanie można sobie odpuścić...

Yeter
16-10-2012, 11:54
Generator jest w Obi w Czewie (może w innych Obi też jest), też kosztuje coś koło 160. Przytkaliście kiedyś do tego palec?? Bo mi zdrętwiał i troche bolało :D

king
16-10-2012, 12:06
ja przykladalem do dyszy mojego exo terra i kopie lekko prad

Fatum
17-10-2012, 08:21
Czy ultradźwięki wytwarzane przez to urządzenie nie przeszkadzają zwierzętom? W końcu nasi podopieczni mają inny zakres słyszalności niż my.

Yeter
17-10-2012, 08:43
Właśnie sie zastanawiałem, czy np rybkom w oczku nie przeszkadza bo taki miałem plan żeby to do oczka włożyć, u jednego gościa fajnie wyglądało

Sułek
19-10-2012, 05:02
odradzam stosowanie wewnątrz terra z małymi żabami czy akwa z rybkami
membrana może "popieścić" zwierzątka na śmierć

Bluff
19-10-2012, 06:19
a oplaca sie cos takiego zamontowac w terra dla epicratesa.c.c robie dla niego juz terra na cale zycie i zastanawiam sie nad taką opcją :)
i jak tym sterowac ? co trzeba kupic ? gdzie ?

zaznaczam ze terra ma miec wymiary albo 200 x 60 x 90 albo 120 x 60 x 200 . jescze niw eim jakie zrobie byle mi sie do pokoju zmiescilo mam takie 2 opcje:D
co proponujecie? :(

pewnie wqsadze taM jescze jakiegos innego wezyka :)

jestem z Gdyni
pozdrawiam
Dariusz

nr gg 1850646
mail: elflegolas@wp.pl

coolary
19-10-2012, 07:25
W terrarium o takim litrarzu fogger na pewno nie podniesie wilgotnosci do zbyt dużego poziomu. Jezeli bedziesz miał w pokoju jedno terra dla ukochanego zwierzaka to zrób takie na prawde elegamckie (patrz terraria Fryzjera i Vikinga).

Szaman88
22-10-2012, 05:32
Dajcie jakieś fotki mgielnika w terra jak to wygląda. Może macie też jakieś fotki wodospadu w terra

Seb
25-10-2012, 05:12
Polecam coś takiego !!
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18811595

Ja to kupiłem dokładnie za tą kase czyli 120zł działa bez zarzutu ale nadaje się do większych tera . Gość co to sprzedaje ma różne modele od tanich do skomplikowanych za 350zł . Ten stosuje w tera 2m/1m/2m jak dla mnie rewelacja nie ma żadnego ryzyka zwiazanego z pracą dodatkowo para jest wydmuchiwana co nawilża całe tera a nie tylko jego dno jak jest w przypadku tych małych mgielników czy jak tam je zwiecie.

Szaman88
25-10-2012, 05:18
fajne lecz troszke za duże wymiarami- czy to daje efekt białe pary???

Papec7
25-10-2012, 15:21
tak para jest biala mam to w duzym terra u legwana i sprawdza sie nie musze spryskiwac terrarium :)

Szaman88
01-11-2012, 04:33
Fotka mgiełki na mojej stronie

dr Robert
01-11-2012, 05:22
Woda w którym umieszczona jest końcówka zamgławiacza powinna być niedostępna dla zwierząt (siatka). Trudno coś powiedzieć na temat wpływu ultradźwięków na zwierzęta, można podejrzewać, ze nie jest on zbyt dobry. Sądzę, że nie należy stosować tego typu urządzenia stale, ale włączać okresowo gdy naprawdę chcemy podnieść wilgotność w terrarium. Temperatura w terrarium może się nieznacznie obniżyć, ale wynika to nie z tego, że para jest zimna, ma bowiem temperaturę wody, ale z faktu że wszystko w terrarium pokrywa warstewka skraplającej się wody i zaczyna parować, a jak wiadomo z fizyki ciało parujące obniża swoją temperaturę.

42d3e78f26a4b20d412==