PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można pomalować terra??



Gunseg
22-10-2012, 16:40
Mój kumple chce robic terra z OSB dla pająka i osobne dla pseudokoralówki. Chce je od środka pomalowac drewnochronem, a później nałozyć ta to zaprawe tynkarską. Czy ta farba nie zaszkodzi? Mi sie wydaje, że im mniej toksycznie, tym lepiej, ale to bedzie pod warstwą tej zaprawy ok.3cm!! Z zewnątrz chce pomalowac zwykła farbą do okien? Czy to zda egazmin??

SNAKES
22-10-2012, 16:45
Cześć,

drewnochron nie zda egzaminu na OSB. OSB to już zaimpregnowane płyty, więc pokrycie ich jeszcze jedną warstwą impregnatu nie jest dobre.
W zamian polecam farby akrylowe - sam używam farb Dulux Acrylic, chociaż w przypadku OSB maluje się dość ciężko.

Pod zaprawę tynkarską nie potrzeba dodatkowego malowania - jednak nie wiem czy zaprawa klejowa (klej do płytek) nie będzie lepiej trzymał na takiej powierzchni. Jest taki specjalny klej firmy Knauf (Atlas chyba też coś takiego produkuje), do klejenia płytek bezpośrednio na drewnie - taki klej będzie miał najlepszą przyczepność do OSB i nie powinien odpadać.

Pozdrawiam

koksik
23-10-2012, 03:25
gips tez sie dobrze trzyma osb, mam terra 120x40x45 i jest wyklejone gipsem, i nic nie dopada i sie dobrze trzyma, ja dodatkowo malowalem terra lakierem od srodka, i na laczenia dalem silikon

Papec7
25-10-2012, 08:40
zwykla zaprawa klejowa atlas dobrze sie trzyma na osb sam taka mam

42d3e78f26a4b20d412==