PDA

Zobacz pełną wersję : Świetlówki 38W a Stateczniki do nich.



Charry
22-10-2012, 16:49
Witam.
Mam takie pytanie czy uzywa ktoś u siebie świetlówek 38W???
Jeśli tak to niech napisze jaki ma do nich statecznik, najbardziej by mnie interesowaly elektroniczne.
Zgłębiam swoją wiedze w tym temacie i narazie doszedlem do tego ze Philips produkuje taki Stateczniki Elektroniczne HF-Performer 2X38W lub 1X38W, jednakze po konsultaci z Philips Polska okazało sie ze w Polsce się tego nie dostanie...


Oczywiscie Pytanie jest to skierowane do ludzi którzy sami wykonywali swoje oprawy na świetlówki, oraz do jakichs elektryków.. :-)

Pozdrawiam

amarc
23-10-2012, 00:47
W sumie jestem zwolennikiem używania stateczników elektronicznych, a nie "klasycznych" - same zalety (poczytaj <a href=http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=1&i=7592&t=7592>http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=1&i=7592&t=7592</a> ten wątek.
Do zestawu świetlówek 2x40W używam statecznika elektronicznego, w tym momencie nie pamiętam producenta (jakiś włoski) i modelu, jutro to dopiszę. Kosztował mnie trochę powyżej 90zl. Philipsa lub Osramu kosztują o kilkadziesiąt % więcej, a parametry pracy mają praktycznie takie same. Co do trwałości i jakości, to jest to wielkie pole do polemiki, gdyż nawet tak wielkie firmy, jak Philips, mają wielkie wpadki - ostatnio ukazała się reklama, w której Philips poleca zwrócić żarówki kompaktowe pewnych typów, gdyż mogą spowodowac nawet pożar (?!?). Przynajmniej się do tego przyznali...

Pozdrawiam

Charry
23-10-2012, 10:25
Ale mi własnie chodiz o elektroniczne duzo czytałem na ich temat i chce zamiast zwykłych elektromagnetycznych zastosować elektroniczne tylk omam problem z dodtaniem tych stateczników do 38W świetlówek.
Dzwoniłem po hurtowniach i jeżeli bym chciał to mogą mi sprowadzić 36W 40W jakei tylko che ale o 38W nikt nie słyszał a ja wąłnsie mam 38W świetlówki 105cm długosci

Papec7
23-10-2012, 10:54
to daj 40 W nic nie powinno sie stac

Black
23-10-2012, 11:31
Dokladnie, mozesz dac 40W i nic sie nie stanie. Swietlowka dostaje tylko w dupe troszke czyli skracasz jej zywot ale i tak po 6-9mc sie wymienia mimo ze swieca:)
Osobiscie mam stary statecznik tylko przyklad) 20W na swietlowce 15W i nic zlego sie nie dzieje.

amarc
24-10-2012, 00:26
Hmm, no przecież właśnie pisałem o elektronicznych. Model, którego używam, to Magnetek BBT-236-IS1 - sprzedawca twierdził, że jest to produkt włoski, ale nie jestem tego do końca pewien, być może tylko importowany poprzez Włochy, no ale to już nie jest chyba tak istotne. W każdym bądź razie jest kompletną bzdurą, że hurtownie elektryczne nie mają w swojej ofercie stateczników elektronicznych. W Trójmieście w 3 hurtowniach, w których o nie swego czasu się pytałem, w każdej z nich mogli to bez problemu sprowadzić w ciągu paru dni. Myślę, że podobnie musi być też gdzie indziej, chyba, że są leniwi i mówią, że nie mają, jeśli się bierze pojedyncze sztuki...
Co do dopasowania, to w sumie jeden pies, czy statecznik na 36W lub 40W zastosujesz do świetlówki 40W, 36W, czy 38W. Różnice są na tyle małe, że nie stanowią.

Pozdrawiam

Charry
24-10-2012, 05:35
Hurtownie nie miały 38W elektronicznych stateczników, ale juz jest wszystko ok w koncu znalazłem takie stateczniki Włoskiej firmy Tridonic PC 2x38W i jedna hurtownia podieła sie sprowadzić mi dwa takie stateczniki.

avido
29-10-2012, 01:33
rozumiem że do zamówionego statecznika 2*38W zastosujesz 2 swietlówki

Charry
11-11-2012, 17:49
Oczywiscie ze podłąnczam dwie świetlówki do jednego statecznika PC 2*38W, jednak narazie nie mam co do czego podłanczac gdyż hurtowia wycofała mi sie ze sprowadzenia tych stateczników, obecnie pertraktuje bezposrednio z firmą Tridonic jednakze ejst to uciążliwe, z wielu powodów a najciekawszy z nich jest taki iż osoba z która konwersuje(przedstawiciel Tridonic na wschodnią europę) twierdzi ze czegos takeigo nie produkują, a ja przecierz na własne oczy widziałem to w ich katalogu... ale tak to juz jest :)

42d3e78f26a4b20d412==