PDA

Zobacz pełną wersję : Hmm .. nieestetyczne doniczki...



Fredomirek
27-10-2012, 13:19
Witam!
Mam problem, tzn. brakuje mi pomysłu :) Chodzi o to, że kwiaty w doniczkach nie wyglądają zbytnio efektownie, są za duże aby użyć do tego łupiny kokosowej, a wkopanie w podłoże też odpada. Myślałem, żeby okleić je dokładnie drobną korą, tylko na co ją przykleić? Macie inne pomysły jak je "zakamuflować"?

Pozdrawiam, Piotr

mordd
27-10-2012, 13:24
Świetnie sie u mnie sprawdzają doniczki wysmarowane w kleju do korka i posypane suchym torfem, po zaschnięciu kleju wypłukane po strumieniem wody. Ja swoich nie lakierowałem, ale pewnie do wilgotniejszego terra trzebaby...... Klej nie jest najtańszy wiec do kilku doniczek nie warto, ale równie dobrze sprawdza się jako tło - można cały wystrój sharmonizować i zrobić podobny.

mich299
27-10-2012, 14:05
moezesz doniczki oklkeic gipsem, a pozniej je pomalowac a nawet cos narysowac :)

poozdrawiam

Fredomirek
27-10-2012, 16:28
Nie mam talentu plastycznego ;)

Pozdrawiam, Piotr

mordd
27-10-2012, 16:31
To nie wymaga talentu:) Paluchem nakładasz klej i turlasz całość w torfie lub ziemi. Ot i cała filozofia i konieczne talenty:) Efekty nie są kiepskie, zwłaszcza jeśli reszta terra jest podobnie wykończona.

szwedzki
03-11-2012, 01:38
powinna tez dobrze sprawdzić sie pianka uszczelniająca.. na nia przyklejasz co tylko chcesz np kore.. po wyschnieciu powstaje cos ala styropian.. nie szkodliwe..

pzdr

42d3e78f26a4b20d412==