PDA

Zobacz pełną wersję : anolis zielony czy gekon lamparci???



manyack
01-11-2012, 12:04
Witam.
Nie dokonca jetem pewien czy to wlasciwe forum na to pytanie, ale co tam.
Jestem zainteresowany kupnem jednej z tych dwoch jaszczurek, ale nie wiem ktora mam wybrac, czytalem opisy i faq, ale to mi nie wystarcza. Nie mam waronkow zeby trzymac kilka terrariow, a w jednym terra chce miec tylko jednego osobnika. Co bardziej nadaje sie zeby trzymac pojedyncza sztuke, anolis czy lampart? Co latwiej sie oswaja? Jakie wymiary optymalne terra zrobic dla danej jaszczurki? z czego zrobic takie terra? jakie musi byc wyposazenie, oswietlenie, ogrzewanie, kryjowki, podloze? wiem ze te pytania sa proste glupie i moga zdenerwowac kilka osob, wiec przepraszam i prosze o proste odpowiedzi doswiadczonych hodowcow jaszczurek. W tej dziedzinie jestem zupelnie "zielony", a bardzo chcialbym miec takie zwierzako. Dziekuje i pozdrawiam wszystkich errarystow.

mich299
01-11-2012, 12:43
witam

sadze ze dostaniesz "opiernicz" od niektorych uzytkownikow forum, bo odpowiedzi na te pytania sa juz na forum, wystarczy poszukac, ale ... nie wiem jak anolisy, ale gekony lamparcie sie szybko oswajaja, moj juz po miesiacu bez problemu wchodzil mi na reke. co do terrarium to musisz poszukac, ja mam 60x40x30 (dlugosc, szerokosc, wys) podlozem dla lamparta nie moze byc piasek, bo go jedza i moga sie nim zapchac, najlepiej to specjalne podloze kokosowe, dostepne w sklepach zoo., ogrzewanie - albo mata grzewcza, albo kabel grzewczy (patrz faq) kryjowek moze byc kilka, zeby sobie zwierzatko wybralo.

powodzenia w hodowli :)

Double
01-11-2012, 12:55
echhhhh pewnie zostane zbesztana za udzialanie ci odpowiedzi (;-)) ale jesli chcesz latwa 'w obsludze', przyjazna i latwa do oswojenia jaszczurke, to stanowczo gekon lamparci bedzie dobry. anolisy sa male, wiec niekiedy trudne do wykarmienia, (jesli nie masz stalego dosatepu do malutkich swierszczy), sa raczej plochliwe, nie oswaja sie dobrze i zalecane jest trzymanie ich w parach lub haremie.
poczytaj uwaznie opis lamparta, forum o tej jaszczurce, FAQ i strony o nim i zdobadz jak najwiecej wiedzy!!!dopiero, gdy bedziesz tryskac wiedza teoretyczna, zabieraj sie za praktyke :) zycze powodzenia.

Nook
01-11-2012, 14:02
ja jestem za tym abyś przeczytał opisy tych obu jaszczurek i wybrał tą która najbardziej Tobie odpowiada i pewnie wywnioskujesz że gekon lamparci to idealny wybór:), jakie to proste:), chyba że nie chcesz oswojonej jaszczurki i koniecznie musi byc zielona:)

Hari
01-11-2012, 16:31
I to ma być dylemat?? Oczywiscie, ze lampart lepszy. :]
Jeszcze sie zastanow czy chcesz jaszczurke dzienna czy nocną, bo to tez jedno z kryteriow wyboru.

snakeman
04-11-2012, 16:18
jejka, ja tam wolę anolisy ;) ale one rzeczywiście powinny być trzymane w grupkach (sam mam nawet trzy). gekon napewno będzie dla ciebie lepszy

ps
jak się już rozkręcisz to kup anolisy, nie pożałujesz, bo są naprawdę super i nie śpią w dzień ;D

42d3e78f26a4b20d412==