PDA

Zobacz pełną wersję : apel



xol
03-11-2012, 03:23
Ludzie no, ja czegoś nie rozumiem. Jeśli ktoś już zadał sobie trud, żeby znaleźć tą stronkę, to chyba nie jest takie skomplikowane zajrzeć do opisów gatunków i poczytać sobie o zwierzaku, który go interesuje. A na forum ciągle pojawiają się pytania w stylu "napiszcie mi cokolwiek o...". Ile razy można kolejnej osobie odpisywać "zajrzyj do opisu"? No ale to drobiazg. Ja podaję w podpisie moje gg, i zawsze chętnie podyskutuję o hodowli, ale na miłość boską, nie mam czasu żeby spędzać godziny w sieci odpisując dzieciakom, które chcą sobie kupić kameleona i mają pytania w stylu "a co kamki jedzą?". No ludzie, weźcie na wstrzymanie! Myślenie nie boli (a może?)!
Miło się rozmawai z ludźmi, którzy mają jakieś pojęcie i chcą wyjaśnić konkretne problemy, ale jak muszę kolejnemu dziesięciolatkowi tłumaczc, że zwierzę to nie zabawka to szlag mnie trafia.
Punkt 5 zasad forum mówi, żeby przed zadaniem pytania przeszukać archiwum, ale chyba nikt tych zasad nie czyta :( Może by to napisać wielkimi czerwonymi literami na stronie głównej?
pozrawiam, lekko sfrustrowana xol

RMXUS
03-11-2012, 03:27
masz racje :P ale sie jeszcze nie spotkalem z takimi pytaniami co jedza kamki hehe faktycznie glupie pytania zadaja. mnie raczej intersuje teraz rozmnazanie pokarmu czyli swierszczy

Hari
03-11-2012, 04:48
RMXUS napisał(a):

> mnie
> raczej intersuje teraz rozmnazanie pokarmu czyli swierszczy
>

Czytaj opis i archiwum ;P ;)

A co do tematu to fakt. Coraz czesciej nowi uzytkownicy chcą miec podane wszystko na tacy, nie wykazując nawet odrobiny woli, zeby poszukac samemu informacji na dany temat, a dopiero potem pytac o dane szczegoly.

RMXUS
03-11-2012, 04:52
HARI napisaŁ ;_)
ale chodzi o to ze kurde nie po prostu nie bede szukal gdziesz cholera wie gdzie
jesli pytam to podaj albo stronke albo sie nie odzywaj wogole :-)

mordd
03-11-2012, 05:01
Niby masz rację ale opisy są tylko wstępem i faktycznie wielu, chocby podstawowych żeczy nie można w nich znaleźć. Mnie na przykład trafia szlag gdy kolejnej osobie majacej problemy z młodą zbożówką zaleca się przeczytanie opisu....... Faktem jest, że wiele (w niektórych przypadkach do 50% miotu) odmawia jedzenia noworodków i myszy jako takich - opis nie jest w takim wypadku pomocny, przeszukiwanie forum daje zaś jeden efekt: przeczytaj opis...... i tak w koło macieju. Dla kontrastu polecam wizytę na www.cornsnakes.com i sprawdzenie ile jest potencjalnych możliwości karmienia takich sznurowadeł..... tu tej wiedzy nie uswiadczysz. Piszę o zbożówkach bo to mnie akurat interesuje, ale jak sądzę takich przypadków jest więcej. Opisy nie są prawd objawioną i nie zawsze sprawdzają się w praktyce........... Co nie zmienia faktu, że niektóre pytania i mnie zcinają z nóg:)))))) Jeśli więc można apetować to proszę o odpowiedzi w stylu: Przeczytaj opis, a tak na wszelki wypadek to (i tu pada odpowiedź......). Łatwiej będzie wszystkim, a i nerwica mniejsza:)

RMXUS
03-11-2012, 05:10
wiecie co macie calkowita racje ale wezcie pod uwage to ze ci ludzie nie pytaja sie o opisy bo je czytali tylko o rady ktorych w wiekszosci nie ma w tych opisach :)(wasze doswiadczenie ludzie wasze doswiedczenie z tymi gadami)
nie pytam sie przecierz o to jak duze ma byc terra. czy np ile zyje kameleon tylko pytaja sie o to ..... no napewno o co innego :P

pozdrowienia dla wszystkichh

xol
03-11-2012, 05:11
Dlatego napisałam, że nie przeszkadza mi jak ktoś na privie pyta o konkrety, a tylko jak widać, że nie ma o niczym pojęcia i chce żeby mu "powiedzieć ogólnie coś o hodowli..." To samo odnosi się do forum, jak i do pisania maili czy na gg.

mordd
03-11-2012, 05:13
A jeśli chodzi "ogólnie" to ja najbardziej lubię: jakie terra dla......:)))))) Ogólnie to faktycznie szlag trafia, ale odruchu: przeczytaj opis niektórzy powinni się jednak pozbyć, bo go nadużywają.

mich299
03-11-2012, 06:40
lepiej odpowiadac kilka razy na samo pytanie, niz pozniej czytac ze jakies zwierze zdechlo, bo wlasciciel nie mogl wyjsnic wszystkich swoich watpliwosci. w koncu (chyba) nikt nie zadaje w kolko tych samych pytan dla zabawy. zawsze mozna tylko odpowiadac dla dobra zawierzat, bo o to chyba chodzi na tym forum :)

pozdrawiam

mich299
03-11-2012, 06:41
ale przyznaje ze to moze byc irytujace :)

farel
03-11-2012, 10:12
Całkowicie się z tobą zgadzam xol.

Awikularia
03-11-2012, 11:59
Nikt nie zadaje w kolko tych samych pytan.... Mialam kiedys taki wypadek na gg: otwartych 6 okienek i w jednym momencie pojawilo sie identyczne pytanie: czym karmic male ptaszniki? Odeslalam ludzi do opisu, a dwie osoby mi powiedzialy: ode tego jestes, aby udzielac takich odpowiedzi, nie chce mi sie czytac. Nie wspominajac o bluzgach pod moim adresem co poniektorych ludzi, ktorzy chowaja sie za anonimowym netem... Kiedy moge, pomagam, kiedy jest opis, odsylam.

Jojek
04-11-2012, 14:33
Rzeczywiście. Sporo jest pytań których wyjaśnienie JEST w opisie gatunku. I osoby zadające takie pytania jak najbardziej należy tam kierować. Co innego jeśli tej informacji nie ma w opisie. Należy pokierować te osoby albo na powszechnie znaną stronkę na której jest to opisane, albo do konkretnego listu w archiwum.
Najlepszą radą na te bolączki jest FAQ.
Niestety nie wszytkie działy to posiadają a przygotowanie tego nie jest łatwe...
Wiem coś na ten temat.

Pozdrawiam Świątacznie :)

42d3e78f26a4b20d412==