PDA

Zobacz pełną wersję : doświadczenia



mikus
10-11-2012, 13:51
zaczynam z agamą błotną bardzo proszę o rady odnośnie terra (urządzenie , rośliny, itp) chętnie nawiążę kontakt z kimś kto może pomóc w pierwszych krokach

Anolis
13-11-2012, 04:21
Czesc...
Jak bys mial jakies pyt. do wal na gg(3042879), spróbuje pomóc

Co do terra to proponuje nie mniejsze (dla młodej) niż 60/40/50...
Wazna jest wysokosc terra gdyz ona lubi zajmowac najwyzsze stanowiska, potrzebuje ogólnie duzo przestrzeni bo lubi sobie czasem pobiegac.

Co do roslin to ja polecam zywe (najlepiej sie prezentują) no i mysle ze komfort zycia agamy sie zwiekasza. Oczywiscie zanim cos posadzisz to upewnij sie ze nie jest trująca. Rosliny nie moga byc za delikatne bo sie połamią.
Podloze raczej grube (ja uzywalem ziemie ogrodniczą o odczynie obojetnym i wszystko ładnie rosło), mysle ze 8cm warstwa ziemi zaspokoji chęć kopania, agamy.

Wlóż tez do terra jakies korzenie czy gałęzie (raczej troche grubsze) zeby miala po czym sobie połazic.

No i najistotniejsza sprawa to woda (!!!) -najlepiej jakis spory basenik zeby mogla sobie poplywac , wode zmieniaj codziennie gdyz zalatwia sie glownie do niej

DUCH
10-04-2013, 11:53
Przez długi czasd chciałem mieć agame błotną (w końcu kupiłem lega)
W praktyce znajomi z agamami mają skąpe małe terrarium i zamykają zwierzaki tam tyklo na noc, a dzień puszczają po mieszkaniu. Nie wiem czy to dobrze, ale ich agamu żyją i mają się nieżle.

42d3e78f26a4b20d412==