PDA

Zobacz pełną wersję : gratuluje



pepre
07-08-2011, 14:52
chcialbym zwrocic wszystkich uwage na fakt, iz nigdzie w internecie nie znajdzie sie pojedzynczej strony z taka iloscia tresci o tematyce terrarystycznej. nigdzie nie ma w jednym miejscu takiej bazy danych, takiej wiedzy jaka jest tutaj, i nie mowie o polskich stronach ktore nie siegaja do piet tej stronie, lecz ogolnie - niemieckie, francuskie, i nawet amerykanskie, zadna nie ma takiej ilosci - rzeczowych opisow a nie jakis tabelek ktore w rzeczywisctosci sa streszczeniem cudzej pracy bez podania zrodla...

mysle ze naleza sie wszystkim tworcom strony - autorom opisow; jaki i przedewszystkim nookowi - osobie ktora dopiela swego - gratulacje, i podziekowania za to ze dzieki nim terrarystyka sie rozwija.

Jeronimo
07-08-2011, 17:54
pepre napisał(a):
>
> chcialbym zwrocic wszystkich uwage na fakt, iz nigdzie w
> internecie nie znajdzie sie pojedzynczej strony z taka
> iloscia tresci o tematyce terrarystycznej. nigdzie nie ma w
> jednym miejscu takiej bazy danych, takiej wiedzy jaka jest
[cut]
zgadzam sie z przedmowca http://klub.chip.pl/jeronimo/emotikony/wink.gif

> opisow a nie jakis tabelek ktore w rzeczywisctosci sa
> streszczeniem cudzej pracy bez podania zrodla...

hehehe pewnie masz na mysli t.... http://klub.chip.pl/jeronimo/emotikony/02/nie_powiem.gif LOL
>
> mysle ze naleza sie wszystkim tworcom strony - autorom
> opisow; jaki i przedewszystkim nookowi - osobie ktora dopiela
> swego - gratulacje, i podziekowania za to ze dzieki nim
> terrarystyka sie rozwija.

tylko tak dalej http://klub.chip.pl/jeronimo/emotikony/02/prosze.gif

Pozdrofffkaa :-)

Bruk
07-08-2011, 17:55
Teraz gratualcje sa nieco spóźnione ale i tak sie należą nie ma lepszego serwisu dzięki wam wszystkim autorom pomysłodawcom Nookowi oby było wiecej informacji ale z tym spoko widać codzienny rozwój strony. pepre twoja w tym też zasługa (przeprasdzam za krytyke artykułu w terrarium ale jest słuszna)
pozdrawiam

Viking
07-08-2011, 23:13
Ja również się pod tym podpisuję !!!!!!

Pepre a tobie gratuluję ciekawego artykułu w miesięczniku TERRARIUM !!!! :))))))))))))

Edi
08-08-2011, 05:03
Witam
Ja również gratuluje :-))))))))))
Szkoda tylko,że każda strona terrarystyczna "pracuje dla siebie"(nie tylko wymieniona powyżej,wszystkie).Żadnej współpracy.A o co chodzi autorom stron?O to,żeby ich strona była uważana za najlepszą(i tylko to się dla nich liczy) czy o to,żeby początkujący terrarysta mógł znaleźć odpowiedź na każde pytanie-jeśli na "mojej" stronie akurat odpowiedzi nie znajdzie, "wysyłam" go do innej strony terrarystyczniej.Najczęściej są uwagi w sylu "Na mojej stronie to jest, a na Twojej tego nie ma","Moja strona jest lepsza niż Twoja" itp.
Pod koniec września organizowana jest Konferencja;m. in. po to aby terraryści z całego kraju połączyli się we wspólnym działaniu.Może również dojdzie wtedy do zawarcia współpracy pomiędzy stronami terrarystycznymi...?
Pozdrawiam

Łukasz U.
08-08-2011, 06:18
Przyłączam sie do pochwalnego chóru. Naprawde strona jest b. dobra. Aż mi głupio że sam czegoś nie opóblikowałem, ale cóż proza życia. Brawo NOOK jesteś wielki.

Adrian Furman -AdN-
08-08-2011, 06:29
ja tez gratuluje...bo prawde powiedziawszy to przez ta strone zainteresowalem sie terrarystyka na powaznie... wczesniej nie mialem zadnego zwierza terrarystycznego (oprucz psa ale to sie nie liczy:) teraz mam juz ptasznika i zamierzam w najbilzszych 2 tyg. kupic warana :) POZDRAWIAM!!!!!

SNAKES
08-08-2011, 06:47
Przyłączam się do gratulacji, aczkolwiek trochę spóźnionych:-)

Popieram współpracę pomiędzy stronami - z tym jest rzeczywiście kiepsko:-(((
Jeśli chodzi o mnie - zrezygnowałem z forum, chata i giełdy - bo to wszystko można znaleźć tutaj. Wkrótce będę robił premierę - w testowej wersji już zrobiłem odpowiednie odnośniki. Ponadto z radością wrzucam linki i banery nadesłane przez administratorów innych stron, ale niestety w większości tylko zagraniczni koledzy przysyłaja mi swoje banery i odwdzięczają się umieszczeniem mojego:-(
Z polskich stron dostałem tylko baner od Nooka, ale o odwdzięczeniu się tym samym nie ma co marzyć:-)))))

Myślę, że największy problem to chęć współpracy (i to współpracy, a nie tylko deklaracje) ze strony WSZYSTKICH administratorów.
Wielokrotnie zdarzyło mi się wysłać prośbę o jakiś baner żeby go umieścić na mojej stronie, bez żadnej odpowiedzi:-(
A to kosztuje majmniej pracy:-)
O jakiejkolwiek wspólnej akcji, artykule etc. to chyba na razie nie ma co marzyć.

proponuję wywołać dyskusje na ten temat - może jako osobny wątek. Chciałbym żeby więcej osób wypowiedziało się na ten temat - do tego potrzebna jest jeszcze aktywność internautów. Sądzę że sama chęć nic nie zmieni:-((

Pozdrawiam

PS. Jeśli ktokolwiek ma swoją stronę, której nie mam w sekcji odnośniki - dajcie znać, lub prześlijcie baner. Nie wymagam umieszczenia w zamian mojego:-)

Nook
08-08-2011, 08:11
SNAKES napisał(a):

(ciach!)

> Z polskich stron dostałem tylko baner od Nooka, ale o
> odwdzięczeniu się tym samym nie ma co marzyć:-)))))

> PS. Jeśli ktokolwiek ma swoją stronę, której nie mam w sekcji
> odnośniki - dajcie znać, lub prześlijcie baner. Nie wymagam
> umieszczenia w zamian mojego:-)

No to sam sobie odpowiedziałeś:P, a rewanż - katalog stron - mało stron w nim jest ale jest b. często odwiedzany (jeśli mam być szczery to na pewno masz lepszą odwiedzalność z tej strony niż my z Twojej :)).

<<

No teraz odpowiedź na wiadomość od Pepre:

jezu a tego co naszło:), to co napisałeś to dla mnie jest oczywiste jak zapewne i dla innych, choć na pewno nie dla wszystkich, dlatego jednak dobrze że ta kwestia została poruszona.

Dzięki za słowa wsparcia, robimy to już wszyscy przecież tyle czasu, i na pewno na tym nie poprzestaniemy.

Teraz to sam już nie wiem, czy dobrze że terrarystyka się rozwija?
Na pewno rozwija się kosztem zwierząt.

>>

O jakiej współpracy mówicie, serwis terrarium.com.pl na taką popularność jaką ma teraz pracuje rok, i wierzcie mi łatwo to nie przyszło. Działalności terrarystyczno-charytatywne, imprezy itd. na pewno będą wspomagane. Początki były potworne, ale jakoś poszło, ogromnym nakładem ludzkiego wysiłku. Jeśli ktoś konkretnie chce, aby serwis go "wpomógł" niech do nas napisze, a my zdecydujemy o stosownej pomocy (oczywiście możemy odmówić, ale sprubować chyba? warto).
Płacimy za to na czym stoimy (darmowa praca i inwestycje zwiazane ze stroną które nie zwrócą się szybko - ryzyko przedsiębiorcze:)) i mamy prawo decydować o tym czy wspierać inne strony komercyjne.

SNAKES
08-08-2011, 09:25
Cześć,

>No to sam sobie odpowiedziałeś:P, a rewanż - katalog stron - mało stron w nim jest ale jest b. często odwiedzany (jeśli mam być szczery to na pewno masz lepszą odwiedzalność z tej strony niż my z Twojej :)).

Jeśli tak to mamy mierzyć - OK.
Ja nie chcę od Ciebie uzyskać umieszczenia banera:-)

Nie deprecjonuję Waszej pracy - jeśli tak to zrozumiałeś, sorry.
Ja nie potrzebuję Waszego wsparcia - tak jak i Wy nie potrzebujecie mojego. Ale możnaby pewne rzeczy trochę skoordynować. Tyle że widzę iż nie bardzo Ci na tym zależy - OK. Ja to szanuję.

Chodzi mi przede wszystkim o dobro zwierząt, a obserwowana przeze mnie wojna między portalami (czytałem ostatnio pewne forum, dlatego słowo "wojna" jest całkiem uzasadnione) wcale się temu nie przyczynia.

Jeśli chodzi zaś o komercyjne strony - moja nie należy do komercyjnych i wszystkie koszty związane z jej prowadzeniem ponoszone są przeze mnie. Więc pewnie chodzi o ten portal, na którym czytałem forum:-)

Ale widzę, że temat współdziałania to bezsensowana rozmowa - to już jest chyba cecha naszego narodu:-)

Pozdrawiam

PS. Możesz uznać mój post za niebyły - zostawiam tylko zdanie o gratulacjach:-)

Nook
08-08-2011, 09:59
SNAKES napisał(a):
> Chodzi mi przede wszystkim o dobro zwierząt, a obserwowana
> przeze mnie wojna między portalami (czytałem ostatnio pewne
> forum, dlatego słowo "wojna" jest całkiem uzasadnione) wcale
> się temu nie przyczynia.

powiedziałbym nie możność dogadania się i to wogole nie szkodliwa. Ja współprace widze jako wzajemną reklame, a jak ktoś nie chce reklamować innej strony to co ? Przecież ma takie prawo, nie każdy musi wkońcu wspierać "za darmo" (nie koniecznie $), a jak ma ochotę to chyba dobrze (zależy jak to kto widzi)

pozatym nie ma w tym kraju ani jednego portalu terrarystycznego.
Są jedynie serwisy, portal to stwierdzenie bardzo wyniosłe, i tak na prawde żadna strona na tą nazwe nie zasługuje (cóż ale której bliżej to wiadomo).

Jesli ktoś używa takich nazw to na prawde myli pojęcia.

Jeronimo
08-08-2011, 17:06
Nook napisał(a):
[cut]
> Są jedynie serwisy, portal to stwierdzenie bardzo wyniosłe, i
> tak na prawde żadna strona na tą nazwe nie zasługuje (cóż ale
> której bliżej to wiadomo).
>
> Jesli ktoś używa takich nazw to na prawde myli pojęcia.

LOL

http://klub.chip.pl/jeronimo/emotikony/02/nauka.gif Portal, rodzaj wielotematycznego serwisu internetowego. Poprzez portal użytkownicy sieci mają dostęp do najnowszych informacji z różnych dziedzin, z reguły portale wyposażone są też w mechanizm wyszukiwania plików (stron WWW) w Internecie. Za pomocą portalu można więc otrzymać dowolną interesującą nas informację. Największe światowe portale to Yahoo, Altavista czy Lycos, zaś w Polsce Onet i Wirtualna Polska.

http://klub.chip.pl/jeronimo/emotikony/02/nauka.gif terrarium.com.pl to wortal jak juz chcecie nazywac po imieniu (czyli cos jak portal tylko na dany temat) albo mala tzw. homepage Nooka :P Jak zwal tak zwal wazne ze jest cool http://klub.chip.pl/jeronimo/emotikony/02/zeby3.gif

Pozdorffka :-)

Łukasz U.
09-08-2011, 03:59
Ja sie nookowi nie dziwie że sceptycznie podchodzi do współpracy z innymi "autorami" stron, na szybko przejrzałem kilka z nich. I wiecie co niestety ale "autorzy" popełniają najczęściej błędy. I to bardzo poważne błędy gramatyczne. Zapominają o cudzysłowach na początku i końcu swych wypowiedzi. Pomijając już dobre wychowanie ale póblikacja nawet w sieci czyjejś pracy i podpis opracował tu imie i nazwisko to nie jest piractwo tylko kradziesz. Tak sie składa że znam starsze pozycje literatury polskojęzycznej na pamięć, książek było wtedy niewiele więc czytało sie je w kółko, mówie o wczesnych latach osiemdziesiątych, mógłbym napisać tu adres www i nazwisko tego złodzieja, ale nie mam przy sobie książki. Dam sobie ręke obciąć żę większość opisów gatunkowych to całe frazy przepisane od kogoś znam te teksty. Najpierw wyśle maila do tego "Pana" (podpisał sie Imieniem i Nazwiskiem) aby zamieścił sprostowanie i przeprosiny. Jeżeli tego nie zrobi poprostu o tym poinformuje. Rozumiem że nie ma sensu pisać czegoś co ktoś już kiedyś dobrze napisał, ale po co sie pod tym podpisywać wystarczy tekst zaczerpnięty z ........... i wszystko jest w porządku.
Przepraszam to troszeczke nie na temat ale poniosło mnie. Nook to nie ta witryna potrzebuje innych to inni potrzebują ciebie.
Jesteś wielki.

SNAKES
09-08-2011, 04:27
Zgadzam się z naruszaniem praw autorskich:-((

Ale najgorsze jest to, że część "autorów" nawet nie przepisuje tekstów z książek, tylko skanuje...
A za naruszenie praw autorskich grozi 3 lata więzienia:-)

Też w dużej części rozumiem Nook'a - przyjął pewne zasady których przestrzega i tak powinni zrobić wszyscy. Kwestia tylko ustalenia swoich zasad.

A czy ta witryna potrzebuje innych, czy inni potrzebują tej witryny - ja mam inne spojrzenie. To zwierzęta potrzebują właściwej opieki a co za tym idzie terraryści potrzebują rzetelnych informacji. Oczywiście nie kosztem naruszania praw autorskich.

Pozdrawiam i proponuję wrócić do głównego wątku:-)))

Patrykus
15-08-2011, 10:14
CZeść wszystkim !
Pepre chciałbym się dowedzieć dlaczego my (adres kazdy zna) nie dorstamy tej sronie do pięt? W pewnym sensie nie szanujesz naszej pracy. Osobiście uwazam że aż tak ostra rywalizacja między stronami jest beznadzejna, jednak jak reagować na tak prowokacyjne posty Peprego? Poza tym dobrze wiesz jak, że po tabelkach są zazwyczaj szersze opisy (narazie z wyjątkiem żółwi, ale to się zmieni), ale czy Wasze opisy agamy brodatej i legwana zielonego mogą się z naszymi równać, nie sądze. Co do ściągani z ksiązek. Jest toprzypadek widoczny wszędzie, u Was na większą skalę niż u nas. Graficznie uważam, że jesteśmy tez lepsi. Inna sprawa, że ten post był czysto prowokacyjny. Pamiętaj to, że nie lubisz kogoś nie znaczy iż możesz go z nłotem zmieszać.
Pozdrawiam Patryk
P.S. I tak ten post zostanie skasowany.

Atrax
15-08-2011, 10:48
W zupełności się z Tobą Patrykus zgadzam.
Cała ta "wojna" zaczyna być po prostu śmieszna i dziecinna zwlaszcza ze strony www.terrarium.com.pl. Niektórzy ludzie po prostu nie potrafią znieść konkurencji i chca być monopolistami- haha żeby się nie zdziwili.
Co do wypowiedzi pepre no cóż prowokacja to to co potrafisz nie???.wiem coś o tym bo sam jej teżdoświadczalem z Twojej strony. Mimo iż na początku chciałem być bezstronny ale widzę że się nie da.....
Może jak pare osób dorośnie i dojżeje to polepszy sie choć trochę w naszym gronie terrarystów.

Pozdrawiam wszystkich i życze szybkiego powrotu do zdrowia we wzajemnych stosunkach
Atrax

pepre
15-08-2011, 11:17
chcialbym zwrocic wasza uwage na fakt, iz pisalem ogolnie, o internecie (nie atakujac, danej strony) zarowno polskim, jak i francuskim, niemieckim czy nawet angielskim... w polskim internecie, nie ma strony z taka iloscia informacji w zasadzie o kazdym dostepnym gatunku na naszym rynku. tabelki, sa na wielu stronach i nigdy nie mowilem o jednej, jednak widze ze osoby tworzace pewna strone, rozumieja ze to wlasnie ich strona charakteryzuje sie przedewszystkim tabelkami.

moj post raczej mial przypomniec o pierwszej rocznicy serwisu, niz byc prowakacja... ale jak kto woli.



p.s. jak ktos szuka zaczepki, to dla niego kazdy argument, kazda opinia jest wystarczajaca.

Luke
15-08-2011, 11:22
e tam, dupa jasio ten post tez bedzie skasowany ale powiem tak ze tylko w tym serwisie korzystam jedynie z forum a tak to mi to rybka

P.S. ten post tez bedzie skasowany

Nook
15-08-2011, 12:30
Dajcie sobie spokoj bo to chyba nikomu nie służy

Po co patrykus piszesz jak uważasz że Twój post zniknie?

Znacie wersje z tylko jednej strony - a szkoda.

Twoje preferencje Atrax znane są od dawna

Łukasz U.
16-08-2011, 02:23
Panowie czy to nie jest tak że kogoś tu zrzera chora ambicja, wyjaśnijcie mi po jak cholere tworzyć własną stronę jeżeli można opublikować dokładnie to samo na już istniejącej. Co to za różnica czy np. Wiciu boski (Tu ukłony w stronę tego autora nie znam osobiście ale dużo sie dzięki niemu dowiedziałem) stworzy własną stronę czy prześle opisy gatunków nookowi, który je opóblikuje? Tu wchodzą w grę tylko względy ambicjonalne, no bo przeciesz nie finansowe na portalu terrarystycznym nikt raczej majątku nie zbije. Po co współpraca pomiędzy witrynami jak można zebrać wszystko w jednym miejscu. Wiem wiem zaras rozlegnom sie krzyki że monopol itd. Ale z tego co wiem to Nook raczej namawia do publikacji niż je blokuje więc o żadnym monopolu nie ma mowy. No ale jak ktoś lubi powielać informaje w kilku miejscach to już jego sprawa. Sam odwiedzałem dawniej wiele portali ale odkąd znalazłem ten przestałem w ogóle logować sie gdzie indziej, nigdzie nie ma tyle wiadomości i tak permanentnej aktualizacji. Zamiast bezsensownie kłapać dziobem zabieżcie sie lepiej do roboty i zaniast opisywać gatunek już opisany zbieżcie coś na temat tego którego nie ma. Tylko na litość boską piszcie zredagował na podstawie literatury, a nie opracował czy nie daj boże autor. Jak wasza praca oganiczała sie do zebrania pracy innych w jednym miejscu to nie podpisujcie sie jako autor PROSZE!

42d3e78f26a4b20d412==