PDA

Zobacz pełną wersję : Od czego zacząć ?



irasos
21-11-2012, 06:50
Najpierw kilka słów o sobie,od 6 lat zwariowałem na tle zwierząt najpierw kupiłem sobie papugi, po przeczytaniu kilku ksiąrzek wykonałem dla nich klatke i
zakwaterowały się u mnie Aleksandretty Obrożne. Doczekałem się od nich
młodych ale po dwóch latach było to za mało i postanowiłem sobie założyć akwarium
Na poczatku było to akwa ogólne z gupikami i innymi takimi, Trzeba się najpierw
pod uczyć. Po pół roku kupiłem kolejny zbiornik, większy, w nowym akwa umieściłem
pyszczaki z Malawi, następnie przyszedł czas na krórlika miniaturke dla córki i pies
dla żony. Po obejrzeniu kilku programów na Animal Planet stwierdziłem że....

Chciałbym założyć terrarium ale nie wiem od czego zacząć. Napewno po pierwsze trzeba wiedzieć co się chce trymać w terra i dopasować do zwierzątka terrarium ale co dalej ? Jak urządzić terra żeby było funkcjonalne.

Pewnie ktoś pomyśli że nie mam co robić z kasą,muszę mieszkać w wielkim domu żeby to wszystko pomieścić i że w ogóle mój przypadek nadaje się do psyhiatry a nie do dyskusji na Forum. Nie wiem poprostu uwielbiam zwierzęta i tyle. Zawsze chce im zapewnić jak największy komfort, żeby czuły się jak w naturalnym dla siebie terytorium. Mieszkam na wsi w wolnostojącym domu i miejsca mam dość dużo aby móć założyć male zoo :-).

Gdyby ktoś mógł to prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję.

irasos
21-11-2012, 06:54
I jeszcze jedno w grę nie wchodzą pająki bo moja żona poprostu boi się ich jak cholera i czasem mogła by go zatłucł butem. Ja chciałbym raczej tak coś koło gad płaza itp.

FarmeR
21-11-2012, 07:33
powinien pan zaczac od "opisy gatunkow", nastepnie jak juz ukierunlkowal pan sobie wybor przejsc na forum i wyszukac informacje, a w razie jakich kolwiek watpliwosci pytac na forum. Ale ostrzegam pana strasznie tu ludzie nie luibia jak 100 razy pytanie sie powtarza tak wiec zapraszam na archiwum forum. Pozdrawiam i zycze udanej przygody z terrarystyka.

Fryzjer
21-11-2012, 07:39
musisz sobie odpowiedziec jakiego gada bys chcial i ile miejsca i pieniedzy mozesz przeznaczyc potem zapoznac sie z dokladna hodowla, potem mozna myslec dopiero o wykonaniu terrarium i na samiutkim koncu kupnie gada

Aleksander
21-11-2012, 07:40
E, ja tam lubie odpowiadać ciągle na to samo pytanie, więc gdybyś zdecydował sie na żółwie lądowe, to w miarę możliwości służe pomocą:) Ale najpierw rzeczywiście najlepiej poczytać opisy i na ich podstawie stwierdzić, czy jest się w stanie zapewnić zwierzętom wymagane warunki.
Pozdrawiam
Natalia

Bazia8
21-11-2012, 09:07
Ja niedawno pytałam o to samo i już się mądrzę:) więc skoro masz warunki na mały zwierzyniec, warto najpierw zdecydować się na jakieś ciekawe owady, które zaakceptowaliby wszyscy. Na terrarystyczną rozgrzewkę dobre są też ślimaki olbrzymy. Jeśli jednak czujesz, że dasz sobie od razu radę z bardziej egzotycznym podopiecznym, to ja osobiście polecam węża np. boa tęczowy nadaje się dla początkujących. Popularne są też zółwie, ale są mało wdzięczne w hodowli - dla wytrwałych( niełatwo utrzymać ich pomieszczenie w czystości, mogą być nosicielami salmonelli). Efektowny i nie szleńczo wymagający jest też kameleon. Legwanika zielonago niezbyt polecam na sam początek. Niby mało wymagający i do oswojenia, a jednak już nieraz dostałam potężnym ogonem po rękach i twarzy. Dopiero jak zdecydujesz, jaki gatunek wybrać, możesz rozpocząć urządzanie terrarium - każde zwierzę wymaga zupełnie innych warunków.

maciekm
21-11-2012, 10:30
Witaj na forum ja polecam ci Agame brodatą jest to średniej wielkości jaszczurka i łatwo sie oswaja. Po prostu jest to jaszczurka dla początkujących ja też zaczynałem przygode z terrarystyką od tej właśnie jaszczurki

amatorek
21-11-2012, 10:44
Ja Ci radze zaczac od gekona lamparciego,łatwo sie je oswaja i nie potrzebuja specjalnych warunkow.....

xol
21-11-2012, 11:49
Kurcze no, po tylu dyskusjach na forum jeszcze znalazł się ktoś kto poleca kameleona dla początkującego??? Ty weź się zastanów.
irasos, popieram osoby z postów poniżej: agama brodata czy gekon lamparci to dobre zwierzaki na początek.

Gerald
21-11-2012, 11:56
Ja ci polecam Węża mlecznego z sinaloe kolorowy wężyk, koło 120 cm max.
Węże te są bardzo łagodne, bardzo żadko zdarzają się przypadki ugryzień.
ja osobiście o takim nie słyszałem.

PaWeL^
21-11-2012, 12:04
czesc

z jaszczurek: gekon lamparci, agama brodata, agama błotna, anolis zielony
węże: zbozówka, boa dusiciel (potrzebuje dużo miejsca, dużo jedzenia itp.), pyton królewski (moze sprawić małe klopoty), boa tęczowy

ps. myśle, ze dużym ułatwieniem w wyboże zwierzaka było by podanie ilości wolnego miejsca, pieniedzy mających byc przeznaczonych na miesięczne utrzymanie itp.

wienio
21-11-2012, 13:15
lepiej poczytaj sobie opisy i wybierz odpowiedni gatunek bo przypuszczam, że każdy poleci ci zwierzaka, którego hoduje...

poczytaj sobie o szyszkowcach:)

irasos
21-11-2012, 14:24
Musze powiedzieć że zaskoczyliście mnie swoją życzliwością. Kiedy zakładałem malawi to wszyscy mnie gdzieś odsyłali jakieś strony, na czacie radzili mi chodowle "ślimoków" jak to jeden powiedział a tu prosze, mimo iż tematów tego typu na forum jest duż to tyle odpowiedzi. Jesteście super ludźmi, teraz to tym bardziej chce mieć terrarium. Dzięki za rady, "poczytam, popatrze,zrozumiem więcej a potem sam wezme się do akcji"

Pzdr.

MataManX
21-11-2012, 14:27
czemu uważasz żólwie za niewdzięczne ja właśnie żólwia mam i nie zamienił bym go na żadne inne zwierze

FarmeR
21-11-2012, 14:57
ba... no wiadomo ze ludzie z forum terrarium.com.pl to pierwsza klasa ;)

xol
21-11-2012, 23:49
:) Bo też w miły sposób do nas zagadałeś, ładnie się przedstawiłeś :)

amatorek
22-11-2012, 08:05
Ja osobiscie narazie nic nie hoduje a jednak polecam ci geka lamparciego,sam go kupuje w najblizszych dniach.....Oddam Ci zolwia czerwonolicego jesli chesz,tez fajne zwierzatko

42d3e78f26a4b20d412==