PDA

Zobacz pełną wersję : roztocza



coolary
28-06-2011, 01:23
Siema!!!

Czy moze podac mi nazwę jakiegos skutecznego środka na roztocza. U mnie jest ich bardzo mało ale denerwuje mnie to i chce sie ich pozybyć. Próbowałem podieść temeraturę i utrzymywać wilgotonośc ok. 90%. Ale to tylko zredukowało ich liczbę. Z góry dziekuję.

cubante
28-06-2011, 02:05
Ja zabilem roztocza srodkiem o nazwie: K-Othrine 30ml (jest on do kupienia w sklepach ogrodniczych). Tylko pod zadnym pozorem nie mozna spryskiwac tym gada i trzeba wyniesc na okres dezynfekcji go z terrarium. Proponuje tez gdzies tak przez tydzien nie przenosic zwierzaka do spryskanego terrarium. Przed przeniesieniem gada do dotychczasowego domu nalezy terra dokladnie umyc ciepla woda.

Lekarze Wteryanrii tez podobno oferuja sporo srodkow na roztocza, ja nie mialem mozliwosci tego sprawdzic bo mieszkam w malym miasteczku i nie maja oni pojecia o gadach i wlasciwie lecza tylko psy i koty:(

Bartekg
28-06-2011, 02:52
Najlepszym srodkiem na roztocza jest iwermyktyna, dostepna w lecznicach wet.
Spryskaj zwierzaki roztworem tego preparatu, 0,5-1,0ml/1 litr wody.
Pozdrawiam
bartekg

Viking
28-06-2011, 04:52
Ave !!!

U mnie było podobnie z tym, że spryskałem dodatkowo całe terrarium i zadziałało dopiero przy maksymalnym zmniejszeniu wilgotności w terrarium - jak jest wilgotno to te małe cholery dobrze się mnożą :)

M!x3r
28-06-2011, 09:12
Siema

Powiem Ci to co mi powiedzial weterynarz spryskaj terrarium IVOMEC'iem
jest to jedno procentowy roztwor czegos tam :) Ivomec jest to francuski lek jest rowniez jego polski odpowiednik i jest duzo tanszy od Francuskiego preparatu . Zrob roztwor 1ml/1 litr wody . Spryskaj dokladnie terr. oraz lega UWAZAJ NA OCZY I NIE NAPSIKAJ MU DO PYSKA !!!
Terrarium zostaw zeby wyschlo potem wprowadz lega do srodka powinno byc git u mnie podzialalo

Pozdrawaim i thx dla weta za rade
M!x3r albo Cyb3rM4n :)

Arrow
28-06-2011, 10:21
poszukaj na poprzednim roum tab ktorys z wet'ow opisywal srodek ktorym mozna bylo pryskac terrarium i gada bez zadnego uszczerbku

cubante
28-06-2011, 11:24
Opisany byl srodek Ivomec jest podobna najepszy.

www.snakes.pl
04-07-2011, 02:02
Hej,

jest taki srodek - FRONTLINE. Polecil mi go dr Lewin i jest w 100% skuteczny.
Za jego pomoca pozbylem sie roztoczy na stale - od dwoch/trzech miesiecy nic sie juz u mnie nie pojawilo.
Wczesniej mialem doswiadczenia z roznymi srodkami i byly skuteczne tylko na krotki czas, potem wychodzily znowu.
Spryskuje sie terrarium, mozna rowniez gada, uwazajac zeby nie mial dostepu do zanieczyszczonej srodkiem wody.
Polecam.

42d3e78f26a4b20d412==