PDA

Zobacz pełną wersję : muchy w torfie podłoża - jak tępić?



EKOLOGRP
28-11-2012, 00:36
na pewno wiekszość osób które mają większe hodowle ( lub mniejsze) boryka się z problemem małych muszek rowijajacych się w podłożu torfowym. Ja w chwili obecnej mam ich mnogo i nie wiem jak je wytepić, biorac pod uwagę dużą ilość terrariów? Może ktoś z Was ma na to sposób?
Może ktoś wie jak ten owad się nazywa ?
Ja nie mam na ten temat literatury.

Moje metody które jedynie ograniczają populację muszek to woda rozlana na dużej powierzchni np miska, zwabione do lustra wody owady topią się w niej.
Łatwo je zabić na oknie ale te metody jedynie ograniczają a nie likwidują problem.
czekam na przykłady rozwiązań

EKOLOG
gg 5460127

Jaca
28-11-2012, 04:00
te muszki to ziemiórki, ciężkie do wytępienia, szczególnie kiedy w domu, oprócz terrariów, są kwiaty doniczkowe...
można ograniczyć ich populację, zawieszając w terrariach kawałki lepu na muchy, osuszając na kilka dni podłoże torfowe lub podsypując otrąb pszennych/płatków owsianych pod leżące na torfie przedmioty, a następnie usuwając zbierające się w tych miejscach larwy.

Sułek
28-11-2012, 04:03
basudin 600 EW - dobre sklepy ogrodnicze
ale trzeba wyjąć zwierza z terra na czas tłuczenia much
(dzień dwa)

Jaca
28-11-2012, 04:11
oczywiscie pisałem o przypadku, gdy w terrarich trzymane są stawonogi :)

EKOLOGRP
28-11-2012, 07:11
W przypadku świerszczy, karaczanów i chrzaszczy środek owadobójczy odpada
spróbuje lep na muchy

EKOLOG

_INVISIBLE_
29-11-2012, 04:37
U mnie same sie pojawily i same znikly nawet nie wiem kiedy i nic nie robilme

Hari
29-11-2012, 10:10
Jaca powiedzial wszystko co trzeba. Sam stosowalem lep - sprawdza sie. Okresowe przesuszenie terrariow tez sie sprawdza. Chemie sobie podaruj.

42d3e78f26a4b20d412==