PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY, moze ktos wie gdzie to kupie?



Ergo
28-11-2012, 11:37
Poszukuje termostatu na ktorym moge ustawic tem na dzien i na noc oraz higrometru, ktory zalaczalby zraszacz jak spadnie wilgotnosc ponizej jakiegos poziomu i wylaczal jak ja osiagnie. Nigdzie nie moge tego znalesc. Moze byc za granica
prosze o info takze na priva
ergo@wa.onet.pl

Jędrek
28-11-2012, 12:36
Termostat taki dostaniesz w większości sklepów z ogrzewaniem lub w firmach zakładających ogrzewanie. Przypuszczam, że najtańszy za nieco ponad 100 zł.
Higrostat taki miałem, w prezencie od rolnika, produkcji polskiej, wskazówka zwierała styki przy osiągnięciu odp. wilgotności. Rzecz prosta, wymagająca trochę elektrycznych dodatków, niestety już się zepsuł.

dniki
29-11-2012, 13:09
Ja używam termostatu, który włącza ogrzewanie (górne) w dzień w zależności od ustawionej temeratury + programator cyfrowy firmy Kanlux (54 zł) z możliwością programowania sekwencyjnego. Do ogrzewania nocnego używam drugiego programatora bez termostatu który w założonych godzinach włącza ogrzewanie podłogowe (kabel grzewczy połączony ze ściemniaczem, (którym dobrałem siłę grzania). Jeżeli chodzi o sterowanie nawilżaniem to moim zdaniem jest zbyteczne. Jeśli masz zraszacz lub foger to programator właczający całość 2 razy dziennie po 1,5 minuty załatwi Ci 70 - 80 % wilgotności). Rozwiązanie sprawdzone. Jeżeli wilgotność będzie zbyt mała wydłużasz czas działania zraszacza do 2 min i po kłopocie. Ja swoje terrarium zraszam co drugi dzień i mam 75 % wilgotności w dzień 80 % w nocy.

42d3e78f26a4b20d412==