PDA

Zobacz pełną wersję : hodowla swierszczy



Sourcus
10-08-2011, 11:45
cze! od dzis hoduje swierszcze. to co wyczytalem na tej stronie to juz wiem. I mam nastepujace pytania: jak odroznic samca od samicy (jak narazie to chyba trafnie odroznilem, ze samica maja szpikulec wychodzacy z odwloka, a samce nie), czy mozna trzymac swierszcze tylko na korze i kartonie po jajkach (miseczka z woda wymieniana raz dziennie i micha z pokarmem suchym-dla ryb- jest). Temp. w dzien =ok 30C. Na 1 samca przypadaja 3 samice. Czy mam szanse rozmnozyc stworzonka ( w celach karmowych, oczywiscie). A pojemnik na swierszcze (plastkiowe terra) kupilem w auchanie. Rozmiary to ok25x13x15. Czy nie maja za malo miejsca? Wentylacja tez jest.

Arrow
10-08-2011, 11:56
poczytaj dokladnie forum,
dymorfizm zgadza sie, ja na dnie mam warstwe pokarmu, na to wytlaczanki i pojemniki z torfem(przykryte siateczka), pojemnik na wode i dodatkowo wkladam mokre jedzenie, terrarium stanowczo za male zalezy jaka hodowle chcesz prowadzic, bo tutaj to za duzo nie osiagniesz, 40x30x40 byloby wystarczajace na srednia hodowle
reszte masz w mailu ;)

Fryta
10-08-2011, 14:57
a jaka pokrywa? jeżeli to plastikowa transportówka to młode świerszcze zwieją ci przez szpary.

Sourcus
10-08-2011, 23:44
tak, transportowka, ale moga zwiewac bo mam ten pojemnik w terra gecka, takze zje co ucieknie :). Hmm. A czy ten pojemnik starczy do hodowli swierszczy na pokarm tylko jednego gecka lamparciego??

42d3e78f26a4b20d412==