PDA

Zobacz pełną wersję : Duze terrarium dla mlodego legwana



cubante
26-06-2011, 13:25
Witam

We wszystkich opisach gatunku jest napisan, ze mlodego legwana trzeba umiescic w stosunkowo malym terrarium.

Ja mam w domu terrarium 170/100/70 (wys/dl/szer) po innym legwanie juz duzym. Jest calkiem dobrze wyposazone, spelnia war. temperaturowe, wilgotnosciowe itp.

Pytanie jest nastepujace: czy moge umiescic w nim mlodego legwana 40-50cm w przypadku gdyby byl spokojny i nie stresowal sie obecnoscia ludzi w domu?

Albo np. maly legwan zaczalby jesc, ropoznawac mnie o ogolnie by sie przyzwyczail do otoczenia i wtedy przeniesc go do duzego terrarium.

Problem lezy w tym, ze nie mam mozliwosci bydowy odpowiedniej wielkosci terrarium do wielkosci lega. Mam tylko takie male 70 litrow dla mlodych i potem juz tylko to duze wyzej wymienione.

Podpowidzcie bo nie chce zyzykowac.

Cubante.

AGAM
26-06-2011, 13:55
Ja co prawda nie hoduje legwanów, ale myslę że nie ma żadnych przeszkód, zwłaszcza w przypadku takiego 50cm.

alf
26-06-2011, 13:59
Cześć myślę że nic się nie stanie jeżeli odrazu wpuścisz lega do dużego terarium , ewentualnie będzie go trudniej oswoić ale moja legwanica od razu trafiła do terarium 150*120*90 i myślę że wcale jej to nie przeszkadzało. pozdrawiam alf

Krzysiek
26-06-2011, 15:50
Uważam że możesz umieścić w tym terrarium swojego lega.Jeżeli zauważysz że leg jest zestresowany i nie chce jeść to będziesz musiał zmienić terrarim na mniejsze albo przedzielić to duże np. deską ale wydaje mi nię że nie będzie takiej potrzeby i leg zaklimatyzuje sie bez problemów.

cubante
27-06-2011, 01:39
Nie jestem terrarysta mlodym i nie kupuje lega dla mody, kupuje bo strasznie mi sie podobaja i mialem jedna parke, ale wrocila do chodowcy zaprzyjaznionego bo strasznie agresywne sie staly i nie dawalem sobie z nimi rady.

Niedlugo chce zalozyc jeszcze terrarium z Toke i agamy jakies chce kupic, ale o nicj musze jeszcze sporo poczytac bo malo wiem.

cubante
27-06-2011, 11:34
I tak zrobie. Jak bedzie zbyt przestraszony w duzym to przeniose go do malego.

dr Robert
27-06-2011, 13:52
U młodych, zalęknionych legwanów niebezpieczeństwem jest rozbicie się o szybę przy próbie ucieczki. Z tego co wiem zdarzyło się to przed laty w zoo Wrocław. Więcej też trzeba zainwestować w ogrzanie i oświetlenie dużego terra w porównaniu z małym.

cubante
27-06-2011, 13:58
No wiec warunki, a mianowicie temp., swiatlo itp. ma zapewniona w 100% bo terrarium jest wyposazone tak jak powinno, w zasadzie mozliwosc rozbicia sie o szyba tez jest mala bo 2 z 4 scian pokryte sa wykladzina (taka na podloge, nadaje sie chyba - moja poprzednia para zyla w nim dobrze).

Zdaje sobie sprawe, ze jezeli legwan bedzie zbyt zdenerwowany i nie bedzie jadl to bede musial go umiescic w malym terrarium.

Sprobowac mozna.....

Marcin S-c
28-06-2011, 10:45
chyba nie masz się co obawiać. mnie jutro tez montują trrarium 170x100x100 i mam zamiar wpuścić tam parę młodzieniaszków, mam nadzieję, ze będzie OK

cubante
28-06-2011, 11:22
Ja tez mam taka nadzieje. Powodzenia w obcowaniu z Legwanami:) Fajowe zwierzatka:)

johno
29-06-2011, 09:33
moj legwan ma okolo 40c
terrarium ma wymiary 120x70x120, i mydaje mi sie, ze leg bardzo dobrze sie w nim czuje.. w kazdy razie, dopuki siedzi wysoko.
wczesniej bylo widac, ze troche boi sie zejsc po jedzenie i wtedy nie mozna sie ruszyc, bo latwo przestraszyc lega.
teraz juz nie mam takich problemow.

42d3e78f26a4b20d412==