PDA

Zobacz pełną wersję : terrarium dla legiego



agape
10-07-2011, 16:18
Witam!
Z czego najlepiej wykonac terrarium dla duzego legwana, tak zeby mial wystarczajaca wilgotnosc i przepływ powietrza?

LegwanOPOLE
10-07-2011, 16:50
Witam!!!!

Jestem zwolennikiem chowu bezterraryjnego, a wiec ja bym polecal (o ile ma pan miejsce) uzadzenie mu puleczki. Zaleta tego rozwiazania jest pelniejszy kontekt opiekuna i zwierzecia. Co pan rozumie poprzez "duzego legwana" jesli jest okolo 1 m to taka puleczka jest w samraz. Jesli ma pan psy to nalezy je powoli przyzwyczajac do lega (zalezy jaki to sa psy : agresywne, przyjacielskie, przylepy, ...). Lecz ostrzegam ze po takiej zmianie terytoeium leg moze byc troche agresywny, lecz po niedlugim czasie wraca do normy. Jesli koniecznie chce pan robic terrarium dla legwana to chcialbym zwrocic twoja uwage na to ze wiekszy leg nie ma juz takich wymagan jak 30 cm malenstwo ( co prawda oddychac musi :o) ) Moj leg na swojej poleczce ma tylko zarówe "kwoke" ktora mu daje cieplo pozatym ma pod parapetem kuwete, dostaje jesc i to mu starcza i jest szczesliwy. W najblizszym czasie wystawie jeszcze jeden komentarz w ktorym dolacze zdjecia mojej poleczki.
Pozdrawiam LegwanOPOLE

noradarling
11-07-2011, 03:30
Spoko ja podobnie trzymam lega tyle że zamiast półki mam parapet a legwan jak nie siedzi na parapecie/w zimie ma tam poduszkę elektr./ to siedzi ze mną razem na fotelu tzn. na moich kolanach. Sam na mnie włazi
i kładzie mi się na kolanach.

Trzeba tylko pamiętać aby "ważne miejsca" -to te w których leg się wspina lub w których skacze zabezpieczyć na dole czymś miękkim /leg może spaść i walnąć o podłogę/ -ja używam kawałków gąbki lub pudełek
tekturowych. Od biedy mogą być stare podkoszulki.

Ale w/g mnie terra się przydaje. Mój leg sam wybrał życie razem ze mną
i się z tego cieszę.

Jeżeli chcesz zrobić terra to najlepszym rozwiązaniem będzie szkło oraz siatka -może być też drewno ale musi być impregnowane aby nie zgniło.

pozdrawiam
noradarling

agape
11-07-2011, 03:45
Niestety musze miec dla niego jakies pomieszczenie, ale tylko na jakis czas. Mam nadzieje ze wkrotce bardziej mnie zaakceptuje:)Jest to legi prawie metrowy, mam go od 3 miesiecy. Prawdopodobnie zostal sila ściagniety z drzewa poniewaz na boku ma slad po przypaleniu...Narazie je mi z reki wiec sa juz jakies postepy i zyje w terrarium ktore sama zbudowałam...nie jest to prawdziwe terrarium ale na pewno jest mu lepiej niz w akwarium z przykrywa poniewaz tutaj moze sobie swobodnie chodzic i wspinac sie na konar. W przyszlosci tez chcailabym zeby zyl ze mna w pokoju:)
Pozdrawiam

LegwanOPOLE
11-07-2011, 10:51
Oto sa te zdjecia ktore objecalem. Powiadasz ze cie nie bardzo akceptuje i juz je z reki oraz jest sila sciagniety z drzewa. Moj tak samo ale uzadzenie mu puleczki bylo wedlug mnie lepszym pomyslem niz zrobienie mu wiekszego terra. Kiedy siedzial w terra tak mnie nie akceptowal ze nawet dotknac go nie umialem. Teraz po okresie jego agresji zwiazanej ze zmiana terytorium jest o wiele lepiej. teraz go moge wziasc kiedy chcem bez pocharatanych rak.Brakuje mi do "pelnego oswojenia" tylko tego zeby mi sam z wlasnej woli wszedl na plecy.
Pozdrawia LegwanOPOLE

LegwanOPOLE
11-07-2011, 10:55
A tu jeszcze pare zdj.

cubante
11-07-2011, 13:53
No nie wiem jakos nie wierze w bezterraryjnosc.
Mialem juz dorosle legi trzymane w terra. i kontakt miedzy nami byl dobry.
To prawda, pozniej kiedy juz byly duze wiecej czasu spedzaly na zewnatrz, ale jednak terra bylo potrzebne.

Rysiek
12-07-2011, 02:13
Ja mam terrarium wykonane w całości ze szkła, na drewnianym podeście. To jednak jest dość drogi interes. Mój legwan dużo przebywa poza terrarium, ale chętnie sam do niego wraca. Dużo czasu spędza na balkonie, ale gdy słońce na dłużej zachodzi, lub nastaje wieczór on sam schodzi z parapetu i wędruje do swojego "domku". Rysiek

LegwanOPOLE
12-07-2011, 03:28
Witam Ponownie!!!!!!!

Ja nie zaprzeczam! Jak ma sie terrarium to kontakt ze zwierzeciam tez jest dobry. Po co bylo potrzebne terrarium? Jesli zeby lega ukarac to taka polka tez spelnia to wymaganie. Wystarczy ze wezmem drabinke a moj leg ma tyle oleju w glowie ze nie skacze z 1,5 m na parkiet, raz skoczyl naszczescie spadl na miekkie a potem sie nauczyl zeby nie skakac.
Pozdrawia LegwanOPOLE

Seb
18-07-2011, 05:35
Ja tam raczej preferuje terrarium . Dlaczego ?
1. Legwan uwielbia swój domek
2. Ma tam lepsze wrunku klimatyczne którre ciężko jest utrzymać w całym mieszkaniu (wilgotność temperatura zwłaszcza w zimie, basenik który służy jako WC
3. Nie zauważyłem żeby był zły kontakt z gadziną
4. Tera jest przez 50% dnia otwarte na tyle że Leg sobie sam wychodzi i zawsze wraca po spacerku do tera
itd. itp.

Pozdrawiam
Seb

ps. na fotce nie ma jeszcze zamkniecia z przodu teraz juz jest :-)

agape
18-07-2011, 06:20
Hey Seb!
Jak zrobiłes takie terrarium?Jest świetne!!!

Black
18-07-2011, 08:06
Witam!
Mozesz podac wymiary terrarium i ile ma cm leg?

Pozdrawiam!
Dawid

Seb
18-07-2011, 23:55
Wymiary tera to 190cm/dł x 100cm/szer x 200cm/wys
a co do Robala ma aktualnie 98cm

Co do wcześniejszego pytania od Agape to zrobiłem jak widać z kilku listw i desek zakupionych u stolarza i okien które ktoś wyminiając na nowe wywalił reszta to juz dekorowanie choć jeszcze kilka rzeczy wykombinowałem i dorobiłem takich jak dodatkowe wypasy typu nawilżacz powietrza , sterowanie elektroniczne i nowe miejsca do wspinaczki.
Pozdrawiam
Seb

basik
20-07-2011, 02:55
Seb, a jak radzisz sobie z trawą na dnie? Podlewasz, czy czekasz, aż uschnie i wymieniasz na nową. A jeżeli podlewasz to na czym ona jest położona.
Basik

Seb
23-07-2011, 01:00
Dla niewtajemniczonych ta trawa jest sztuczna :-)
jest o tyle wygodna że od dołu jest zaizolowana nieprzemakalna warstwą i można spokojnie na nia wylewać wodę która spokojnie sobie paruje .

basik
23-07-2011, 01:43
Hm... sztuczna trawa, a to ci niespodzianka. A gdzie się ją kupuje? Ja myślałam o takiej trawie z metra, ale problem był z zainstalowaniem, bo pod spodem szkło,piasek i mata grzewcza.
Pozdrawiam Basia

42d3e78f26a4b20d412==