PDA

Zobacz pełną wersję : noc i wypuszczanie



Uziel
11-07-2011, 02:18
hi! mam dwa pytania.
1.jak najlepiej zapewnic wysoka temperature w terra w nocy. cos slyszalem o czerwonych zarowkach. jakie dokladnie?
2. moj leg juz mnie sie nie boi jak cos majstruje w terra i pozwala sie brac na rece. po chwili oczywisce wyrywa sie i chce chodzic sama po pokoju puszczam ja i co dalej. czy poczekac jak zasnie i zaniesc ja do terra czy co? ona jak poczuje wolnosc do zachowuje sie jak dzikus. jak przyjac taktyke

noradarling
11-07-2011, 03:16
Cześć.
Te czerwone żarówki to promienniki Repti -Glo Night. Dają dużo ciepła a świecą na czerwono ponieważ gady tego koloru nie widzą...
Koszt takiego promiennika to ok.25zł. Dobra to sprawa ale w zimie.
Trzeba jednak uważać aby legwan nie dotknoł się do tego np.jężykiem
bo już na tym promienniku zostanie na zawsze.

Co do następnego pytania to jak pozamykasz okna w pokoju oraz drzwi
to możesz spokojnie pozwolić legowi na spanie poza terrarium.
W chłodniejsze dni możesz położycz legwana na poduszcze elektrycznej
/ruscy sprzedają takie poduszki po 10zł/ i na niej może sobie spać.
Jest jeszcze kwestia wilgotności /w mieszkaniu jest niższa niż w terra/
ale legowi nic się od tego złego nie stanie jak trochę posiedzi poza terrarium.

Mój legwan np. sam wybrał to że nie mieszka w terra tylko "luzem" w pokoju pomimo tego że ma piękne duże terrarium. Wchodzi do niego
czasami jak go przeganiam z jego "naturalnych" stanowisk -gdy np. sprzątam w swoim pokoju.

pozdrawiam

noradarling

Rysiek
12-07-2011, 02:27
Terrarium ogrzewam trzema żarówkami 60W i 75W Philips Spotone . W podłożu mam 2 grzałki po 25W każda ( kable grzewcze ). To pozwala na utrzymanie temperatury w dzień ok.30*, pod żarówką nawet do 35*. Na noc całkowicie gaszę światło. Przy załączonych grzałkach utrzymuje sie zimą temperatura 20-22*, latem nawet z grzałek rezygnuję . Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==