PDA

Zobacz pełną wersję : oswajanie legwana



D.Z.
12-07-2011, 10:46
witam wszystkich.
planuje za kilka miesiecy kupic legwana zielonego. teorie mam juz przeczytana, gady hoduje juz od lat (weze, jaszczurki...) ale chcialbym sie od was dowiedziec do jakiego stopnia daja sie legwany oswoic? do jakiego stopnia sa one kontaktowe? pytam dlatego ze nigdy nie spotkalem sie z oswojonym legwanem a chce wiedziec na co sie szykowac.
jeszce jedno pytanie: kolega ktory spotkal sie kiedys z legwanem twierdzi ze pazurami potrafia zniszczyc podloge(klepke) czy to prawda?? bo jezeli tak to musze przygotowac duzo wieksze terra. bo zona i mnie tam karnie zamknie.

dzieki za pomoc.

noradarling
12-07-2011, 13:04
He he he

Legwan oswaja się do takiego stopnia że gdy trzymasz nad nim jakiś
smaczny kąsek to on podskakuje do góry i stara się go pochwycić z ręki.
Gdy siedzisz na fotelu to leg włazi ci na kolana i leży na nich jak jamnik
-grzejąc się od twojego ciała. Jednak paradoksalnie gdy chcesz go złapać
płoszy się i zaczyna uciekać lub "wali" ogonem aby cię odpędzić.
Tak robi mój legwan...

Jednak różne są to zwierzęta i każdy z nich zachowuje się inaczej.

Co do klepki to raczej jej nie zniszczy -będzie się po niej ślizgał. Mój legwan przez 1,5 roku jeszcze nie narozrabiał a jedyne szkody które wyrządza to niszczenie roślin doniczkowych.

Kup se stary lega -warto. A żonie też się na pewno spodoba.

pozdrawiam
noradarling

SNAKES
13-07-2011, 01:27
Czesc,

jesli chodzi o stopien oswojenia - to bywa roznie i zalezy od konkretnego osobnika. Sa osobniki ktore zawsze beda od ciebie uciekac i bic ogonem, a sa osobniki ktore same do ciebie przyjda zeby sobie "powisiec" na twojej koszulce:-)
Ale z wiekszoscia z nich mozna nawiazac bardzo fajny kontakt i jesli poswiecisz im DUZO czasu to sie naprawde odwdziecza.
Jesli chodzi o niszczenie - nie wiem jak klepki, ale np. potrafia porozcinac skorzane fotele:-) A jesli do tego waza pare kg i wspinaja sie na firanki (moj uwielbia ogladac swiat z wysoka:-) to tez moga troche nabroic:-)

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==