PDA

Zobacz pełną wersję : mysie noworodki



cebulek
15-07-2011, 12:58
Mam pytank, a mianowicie posiadam 2 miesięcznego legwana ,,Ozzy'', i nie wiem kiedy zacząć karmić go myszakmi i w jaki sposób zachęcić go do jedzenia takiego specyfiku. Za wszelkie informacje z góry dziękuje.

Leny
15-07-2011, 13:16
Moim zdaniem nie powinno się podawać legwanowi myszy. Wyjątkowo samicy w ciąży mysie noworodki. Dieta legwana składa się przede wszystkim z różnego rodzaju "zielska". Urozmaiceniem mogą być świerszcze, larwy mącznika. Można też podawać jako źródło białka ugotowane kurze jajko - ale tylko białko z jajka.

Pozdrawiam
Leny

Arrow
15-07-2011, 14:26
hm.....wlasnie co z myszmi, niewatpliwie dostarcza legwanowi duzo przydatnych zwiazkow i witamin, ale zawsze pozostaj ale.........., lepiej podawaj mu owady

Black
15-07-2011, 14:59
Witam!
Dlaczego tylko bialko? Czy zoltko jest szkodliwe?

Pozdrawiam!
Dawid
3City

Rysiek
15-07-2011, 15:08
Myszek to on wcale nie potrzebuje, może się obejść. Wejdź na głównej stronie w "opisy gatunków", potem wyszukaj "legwan zielony" i tam znajdziesz obszerny artykuł o żywieniu. Mój jak był mały dostawał tylko sporadycznie mączniaki, po jakimś czasie sam z nich zrezygnował. Roślinny pokarm mu wystarczy + wapno i UV+witaminy. Pozdrówko! Rysiek
Pod opisem legwana w "gatunkach" jest galeria. Kliknij na Rysiek, a zobaczysz jak leg wyrósł. Bez mysich noworodków :)))

LegwanOPOLE
15-07-2011, 15:25
Witam!!!!!!!!!

Absolutnie ich nie podawaj! Mieso zwierzece szkodzi legwanom na watrobe i nerki. Jak legwany jedza miso to prawda, ze rosna duze i piekne, ale potem szybko Umieraja :(. Ja swojemu podaje jedynie, bardzo malo i rzadko gotowanego kurczaka. Oczywiscie mieso pomaga we wzrocscie ale rownierz szkodzi na watrobe i nerki. Po 4 latach wyrosnie ci wielki (z 0,5m do 1,5m(malo prawdopodobne)) leg na myszach ale po pol roku zacznie chorowac i niestety Umrze :( . Lepiej jak cie leg bedzie rosnal 15 lat ale bedzie zdrowy. Pozdrawia LegwanOPOLE

noradarling
16-07-2011, 07:54
No nie przesadzajcie że na pewno umrze...
Nie ma znaczenia czy poda się legowi mysiego noworodka, białko
z jajka czy owada. Ważne jest aby nie przesadzać. Jak młody legwan
zje 1 mysiego noworodka raz na 1 -1,5 miesiąca to mu na pewno nie zaszkodzi, a i nerki też mu się od tego nie wyniszczą. Żółwiowi lądowemu
który też jest roślinożercą również powinno się podawać co jakiś czas białko zwierzęce. Wiadomo że jak nie dasz legowi nic z mięsa to też nie zdechnie od tego. Mój legwan widząc na podłodze larwę mącznika lub innego owada zbiega szybko z parapetu i dosłownie rzuca się na robala...

Ja go przecież tego nie uczyłem, po prostu młody legwan w fazie wzrostu
sam b.chętnie pobiera taki pokarm -jednak moja rada jest taka żeby za dużo mu takich rarytasów nie dawać.

alicjja
17-07-2011, 13:58
Od czasu do czasu mozna podac mlodym lub samicom w ciazy mysiego noworodka jesli ktos stosuje diete 10% bialka zwierzecego. Mozna tez stosowac diete 0% bialka zwierzecego i nie podawac go w ogole. Sa to dwie szkoly zywienia i trudno jednoznacznie osadzic ktora jest wlasciwsza. Najwazniejsze by wiekszosc stanowily liscie(i to nie kapusty i salaty a np drzew owocowych, mleczu, babki, groszku, winogron itd) pozniej warzywa i owoce. Jajko(zaltko+bialko) czy mysi noworodek to tylko niewielki dodatek. Ale napewno mysi noworodek jest lepszy niz maczniaki i o niebo lepszy niz bialy ser,ktory tak uwielbiaja podawac wlascicele legwanow a ktory leg trawi tak samo jak czlowiek trawe....

Dota
18-07-2011, 03:35
cebulek!!!! czemu Twój leg nazywa sie tak samo jak mój hm?????????

SNAKES
18-07-2011, 03:57
Może będę trochę złośliwy i brutalny, ale:
może od razu ukręć łepek legwankowi, nie będzie się biedaczysko męczył:-(

Nie podawaj legwanowi białka zwierzęcego!
Jeśli chcesz żeby rósł bardzo szybko i nie zalezy Ci na jego zdrowiu za 10 lat, to proszę bardzo. Są farmy legwanów, gdzie głównym pokarmem jest białko zwierzęce, ale tam po 3 latach legwany idą na rzeź i potem na stół w restauracjach:-(

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==