PDA

Zobacz pełną wersję : boje sie



muza
20-07-2011, 11:45
Witam.
Nie mam jeszcze legwana, ale zawsze strasznie o takim marzylam.
Niedawno bylam w sklepie zoologicznym i sprzedawca dal mi go na chwile na rece. Zakochalam sie!
Boje sie jednak jego wielkosci.. Nie chcialabym takiego bydlaka.. tzn ja moze nie, ale rodzice by mnie wurzucili z domu razem z legwanem. Czy one zawsze po 2,3 (ewentualnie4) latach sa takie wielkie, ze sie prawie na rekach nie mieszcza????
Boje sie, ze po Waszych odpowiedziach zrezygnuje z mojego marzenia.. A tak bardzo chce miec lega! Przekonajcie mnie :)
Pozdrawiam serdecznie!

cubante
20-07-2011, 14:07
No coz, sa duze tak z 1.5m. Nic na to nie poradzisz, ale jest rozwiazanie - kup anolisa jakiegos, sa mniejsze, tak samo zielone:) i nawet chyba ladniejsze (zostane zlinczowane). Legi to duze gady i wymagajace. Proponuje dobrze sie zastanowic i w takim wypadku wybrac inna jaszczurke (polecam anolisa albo dniowke madgaskarska)

muza
21-07-2011, 04:44
Nie moge w sieci znalezc wiele o anolisie, a o dniowce madgarskiej nie znalazlam kompletnie nic. Dowiedzialam sie tylko, ze anolis je muchy itp :( Znasz moze jakies jaszczurki wegetarianki? ;)
Orat takie ktore dadza sie oswoic.
Pozdrawiam!

noradarling
21-07-2011, 06:21
Albo rybki albo akwarium:-)
Co do mnie to gdyby legwan nie rosł taki duży to bym sobie lega nie kupił
w życiu. Cała przyjemność na tym polega żeby legwan był wielki. Mały legwan -mała radość, duży legwan duża radość... Już się nie mogę doczekać żeby takiego kolosa wyprowadzić na spacer przed blok hehe.

A Cubante ma racje. Musisz wiedzieć że legwan to nie tylko duży jaszczur ale także silny. Ma b.ostre pazury, dotkliwie gryzie, ogonem potrafi zabić psa. Może również czynić duże szkody w mieszkaniu lub po prostu uciec gdy jest mały.
Zastanów się zanim wydasz 300zł i sprowadzisz sobie na głowę taki kłopot:-)

SNAKES
22-07-2011, 10:49
Cześć,
są takie jaszczurki, które nazywają się biczogony afrykańskie. One są wegetariankami, nie rosną tak duże jak legwany i dają się oswoić.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==