PDA

Zobacz pełną wersję : legwan zielony



kubalukaszewski
20-07-2011, 12:22
Czesc!Mam duzy problem i jestem zmartwiony.Mam legwana zielonego od 1.5 roku.rok temu stracil ogon-proba zlapania go.Byl wtedy jeszcze nie oswojony.Teraz minal rok od tego momentu nie idzie go oswoic i nie rosnie.Witaminy sa uv jest terrarium duze ma cieplo co moze byc przyczyna ze nie rosnie jak g oswoic.Dziekuje

cubante
20-07-2011, 14:10
Legwany nie zawsze daja sie oswoic, a jeszcze po takim zajsciu jak to ktore opisales moze cale zycie na widok ludzi uciekac gdzie peiprz rosnie, a z tym nierosnieciem - sam nie wiem chetnie sie dowiem.

noradarling
21-07-2011, 06:10
Jak to nie rośnie?
A może to nie legwan:-)
Napisz ile ma centymetrów bez ogona tzn. głowa i ułów. Co do oswojenia
to nic dziwnego. Jak legwan całe życie siedzi w terrarium to nie ma prawa
się oswoić. Jak otwierasz terra i chcesz go wyjąć to leg się czuje jakby
go drapieżnik dopadł. Mój legwan chowa się bezterraryjnie i dopiero po
1,5 roku zaczoł sam do mnie przychodzić -pomimo tego że siedzi ze mną
24h na dobę.

cubante
21-07-2011, 12:06
I znowu bezterraryjnosc. Kurde chyba sprobuje:)

Fryta
21-07-2011, 15:19
znałem co najmniej kilka legów hodowanych w terra, które mozna było bez problemu brać na ramie. Nawet obcym ufały na tyle by można je było wyjąć z terra. To kwestia przekonania go, że poza terra tez jest bezpieczny.

noradarling
22-07-2011, 04:42
No zgadza się ale te legi na pewno nie siedziały non stop w terra.
To sztuka duża oswoić takiego płochliwego gada jakim jest legwan.
Natura dobrze go zaopatrzyła -pływa, skacze, biega, wspina się na kilkudziesięciometrowe drzewa... Do tego jeszcze pazury, zęby no i ogon.
Ma zwierzak w czym wybierać hehehe
Po co ma się łatwo oswajać skoro ma taki arsenał? Żółwie czy węże nie mają większego wyboru i wcześniej czy póżniej muszą się hodowcy poddać ale legwan nie!
Powodzenia w oswajaniu!

ps

kiedy to pisze to mój leg właśnie mi leży na kolańcach

42d3e78f26a4b20d412==