PDA

Zobacz pełną wersję : czy wystarczy taka zarowka?



uki
22-07-2011, 09:33
uzywam zarowek do terrariuw firmy hagen 75W przemiennie na dzien i na noc ale nie do konca wiem czy one wystarczaja bo slyszalem juz rozne opinie na ten temat .Czy ktos moze mnie "oswiecic" jak naprawde jest ? Czy musze dodatkowo miec jeszcze jakies lampy?

Seb
23-07-2011, 00:29
Sam fakt że są to żarówki firmy HAGEN nic mi nie mówi (nie wiem jak innym) musiał bys podać coś dokładniej jaka to żarówka najlepiej żuć link ze strony Hagena gdzie jest opis tej posiadanej przez Ciebie.
Ja wcześniej uzywałem żarówki z naturalnym UV z firmy Zoo-Med http://www.zoomed.com/html/daylight_blue.html (tyle że na pudełku tamtej był Leguś) była fajna ale padła po kilku miesiacach co gożko opłakiwałem bo kosztowała około 70zł. :-)
teraz mam zamontowaną świetlówkę z firmy Hagen o mocy 60W i długości 105cm do tego jednążarówke NIGHT-GLO i spory reflektor o moxy 150W ale latem go nie uruchamiam bo ma za zadanie pogrzać zimą.
No i zapomniał bym o ciekawym wynalazku jakim jest lampa Philips-a ale to jako promiennik podczerwieni uzywam tylko sporadycznie tak gdzieś raz na dwa dni po 5min .
Nieźle tego jest co a wydaje się że Legwan to tak mało wymagający stworek hihi
Pozdrawiam
SEB

42d3e78f26a4b20d412==