PDA

Zobacz pełną wersję : nareszcie!!! sam je



mr_JUZIK_
22-07-2011, 10:11
Chciałem sie pochwalić ;P :))) tym ze moj Drago zaczal sam jesc , pewnego dnia zaobserwowalem, ze miska byla pusta, wiec pomyslalem ze gdzies wywalil jedzenie, ale jak dalem mu znowy to podszedl do miski i zaczal jesc!!! ucieszylem sie bardzo, ze juz sam je i nie bede mu dalal juz na sile. Pewien znajomy powiedzial mi ze wystarczy legom dawac specjalny "granulat" i posypac go witaminami sery, mowil, ze jego Max rosl po tym 3x szybciej, powiedzial tylko ze sa podrobki i zebym niedal sie nabrac, ma mi go sprowadzis z wloch.

prosze o komentarz
mr_JUZIK_ gg: 1760670
e-mail: misio@west.tarnow.pl

SNAKES
22-07-2011, 10:45
Tak, zapewne są środki po których legwan rośnie 3 razy szybciej i 3 razy krócej:-(
Zapomnij o wszelkich granulatach. Jeśli czytasz po angielsku, idź na: www.greenigsociety.org - tam jest dokładny opis wszelkich "Specjalnych" pokarmów dla legwanów.

Bardzo dobrze, że zaczął sam jeść - karmienie przymusowe to zawsze potężny stres dla zwierzęcia.
Podawaj mu naturalny pokarm, tylko roślinny a będzie rosnąć trochę wolniej (białko zwierzęce i wszelkie gotowe badziewia są jak sterydy dla legwanów) ale na pewno zdrowiej.
Jeśli do tego zapewnisz mu odpowiednio zróżnicowaną dietę, o odpowiedniej ilości wapnia - będzie Cię cieszył swoim zdrowiem długie lata.
Pozdrawiam

Seb
23-07-2011, 00:17
A Tobie mama dawała jak byłeś mały granulaty do jedzenia ?
AAA FEEEE może i to coś tam pożytecznego w sobie ma ale na pewno nie może stanowić podstawy pożywienia dla smoka a po drugie to sądzę iż takich preparatów juz nie należy posypywać dodatkow witaminami bo je zawierają a przedobrzenie zawsze jest groźne .
Ja osobiście radzę tak jak Snake żebys wybrał max zieleninki w przeróżnej postaci teraz jest sezon na mlecze , babki itp. wykorzystaj to a na zimę szykuj zapasy w postaci chodowlii ziółek w doniczkach ja juz uprawiam rolę :-) stoi u mnie z 4 spore doniczki balkonowe z wysianymi przeróżnymi ziókami typu melisa , bazylia , tymianek ,oregano , koper itp.

BaRBaDo
23-07-2011, 03:21
a może lepiej podrzuć smokowi jakąś dziwice, ale koniecznie wegetariankę

42d3e78f26a4b20d412==