PDA

Zobacz pełną wersję : Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana



noradarling
24-07-2011, 05:08
Jak w temacie. Co wy na to? Jakie musieliście poczynić zmiany w swoim pokoju/mieszkaniu z powodu chowu legwana zielonego?

cubante
24-07-2011, 05:37
Stanowczo wszystkie meble musza bardzo przylegac do scian:), wstawilem tez drzewko do pokoju i troche kwiatow sztucznych zeby bylo bardziej zielono.

Zastanawiam sie czy jak zamontuje gdzies w pokoju promiennik ciepla czy leg. skuma ze tam mozna sie ogrzewac.

noradarling
24-07-2011, 06:59
Tak skuma na pewno. Ja w miejscach takich gdzie leg jest narażony na upadki przy chodzeniu po meblach poukładałem na podłodze kawałki gąbki, tekturowe pudełka. Na parapecie nie mam żadnych roślin a legwan ma dużą donicę taką jak dla palmy z roślinami na której śpi.
W donicy jest zawsze wilgotno tak że legwan ma tam dobre warunki.
Za kilka tyg. wstawiam do pokoju nowe okno zaopatrzone w siatkę tak by leg nie wylaził mi na zewnętrzny parapet w lato -lubi to a ja się boję że mi poleci z 8p. brrr.
Z pokoju mojego znikneły wszystkie chwiejne i niestabilne przedmioty.

A wracając do tych kartonowych pudełek to dobry pomysł. Nie raz już widziałem jak mój legwan gruchnoł na nie z dużej wysokości i dobrze te pudła amortyzują upadki.

LegwanOPOLE
24-07-2011, 09:30
Witam !!!!!!!!!!!!!

Ja juz od okolo roku prowadze chow bezterraryjny. Ja mialem szczescie i jeszcze nic nie musialem zmieniac w swoim domu. tapety mam zielone jest troche prawdziwych kwiatow(!) (udalo mi sie mojego oduczyc obgryzac moje roslinki :) najwyrazniej mu nie smakuja) oczywiscie z parapetow zniknely doniczki z kwiatami. Tamperatura jest dla niego odpowiednia (ma ponad 1m i 22 C mu starcza) ma oczywiscie miejsce do wygrzewania (procz parapetu). Zastanawiam sie czy nie kupic nawilzacza powietrza bo u mnie panuje mala wilgoc i to wszystko co bym musial kupic. Jesli chodzi o zabezpieczenie przed wysokoscia to nie posiadam takiego gdyz moj leg nie lubi chodzic o meblach :).
Pozdrawia LegwanOPOLE
************************************************** ****
Posiada :
Legwan zielony [raczej brazowy] (Iguana iguana)
Pies wielorasowy [X2] (Kundlus pospolitus)
nr GG = 2990299
************************************************** ****

Tomek
24-07-2011, 11:01
Cześć
rozumiem, że twoje dwa pieski żyją z legiem- jak sobie radzą? Nie masz z tym kłopotów?

LegwanOPOLE
24-07-2011, 11:41
Witam !!!!!!!!!
Psy sie boja, leg chce na nie wchodzic a one uciekaja :(, a wiec nie ma problemow.
************************************************** ****Posiada :
Legwan zielony [raczej brazowy] (Iguana iguana)
Pies wielorasowy [X2] (Kundlus pospolitus)
nr GG = 2990299
************************************************** ****

noradarling
26-07-2011, 11:53
Rozumiem że pozostali użytkownicy forum mają legwany wielkości 30cm
albo jakieś specjalne mieszkania:-)

Nika
26-07-2011, 23:28
Czesc

Mój leg ma 65 cm i nie chodzi po meblach. W pokoju gdzie najwięcej przebywa jest kwietnik rozporowy, który owinęłam sznurkiem kokosowym, zaopatrzyłam w ulubione przez niego roślinki, a na górze zamontowałam gruby konar też owinięty sznurkiem i zamontowałam lampkę. Jest to jego drugi domek, a jak ma ochotę pospacerować to odwiedza wszystkie inne pomieszczenia, które w miarę możliwości przystosowałam pod niego. Chyba jest szczęśliwy na wolności bo jak tylko mnie widzi to chce rozwalić drzwiczki z terra, żeby jak najszybciej z niego wyjść.


Pozdrawiam,

Nika

noradarling
28-07-2011, 07:55
No właśnie. Trzymanie tych zwierząt non stop w terra to przestępstwo.
One są stworzone do poznawania i uczenia się nowych rzeczy.

BaSiA
05-08-2011, 08:49
mój leg ma 1m i mieszka na stałe w terra. czasami wychodzi na spacery po mieszkaniu, ale jak mu się znudzi sam z chęcią wraca na swoją gałąż w terra. właściwie nic nie musiałam zmieniać w swoim mieszkaniu(musiałam tylko kupić mniejszą szafę żeby terra się zmieściło w pokoju).

Pająk
05-08-2011, 10:44
Witam!
To dziwne ale ja właśnie rok temu przeszłam na system terraryjny, mój leguś szybko zaczął rosnąc w terra ma teraz do dyspozycji oczko wodne takie ogrodowe gdzie się moczy razem z rybkami i chyba jest zadowolony a je za dwoje
pozdrawiam

Beata_U
06-08-2011, 15:32
Mój metrowy zwierzak nie lubi łazić po meblach, ale dla bezpieczeństwa pousuwałam z półek niestabilne przedmioty. Jego ulubionym miejscem jest parapet, więc zniknęły stamtąd roślinki. Poza tym pozatykałam wszystkie szczeliny za meblami i to chyba jest najważniejsze.

Mój legwan większą część dnia spędza w terrarium, gdzie ma odpowiednie warunki klimatyczne. A na spacery po pokoju wypuszczam go, żeby miał trochę ruchu. Też uważam więzienie jaszczurki non stop w terrarium za niedopuszczalne. Ale mój zielony po jakimś czasie sam włazi z powrotem na swoją gałąź.

42d3e78f26a4b20d412==