PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytan



viola
27-07-2011, 22:28
Od niespelna miesiaca jestem posiadaczka malutkiej iguanki (Kaiko).
Niestety przy zakupie nie zwrocilam uwagi, ze zwierzaczek nie ma jednego palca w przedniej prawej lapie:( trudno, juz tak musi byc.
Przejrzalam wszystkie wiadomosci na tym forum i wiele sie nauczylam. Dzieki!
Mam pytanie odnosnie tera. Narazie moje jest niewielkie 10-cio galonowe, ale za miesiac zmienie na wieksze. Moje pytanie odnosi sie do basenu. Chcialabym aby moja iguana zalatwiala sie w basenie, ale narazie tego nie robi, natomiast w czasie kapieli w wannie robi to zawsze. Narazie pojemnik z woda jest niewielki i moze dlatego.
Chcialabym uslyszec od Was jak przygotowac jej taki basenik w tera (juz wiekszym). Wiem, ze temperatura ma sie wahac w granicach 25C, ale jak najlepiej utrzymac stale taka temperature? grzalka do akwarium? Jak to zrobic, aby bylo bezpiecznie?
Napewno bede czestym uczestnikiem tego forum.
Dzieki wielkie:)

Seb
28-07-2011, 00:03
Witaj
Co do przyzwyczajania Lega do załatwiania się w wodzie to w moim przypadku trwało to co najmniej pół roku a odbywało sie w dokładnie taki sam sposób jak u Ciebie czyli wyprowadzałe go zazwyczaj o podobnej porze na kąpiel w wannie w ciepłej (nie gorącej) wodzie. Potem Robal sam doszedł do tego ze nie ma sensu sobie paskudzić tera i dziś obowiazkowo załatwia się tylko w wodzie .
Co do grzania wody w tera ja stosowałem zwykłą grzałkę akwarystyczną o mocy 15W przy większym baseniku 25W i nic się mu nie stało choć zdażało mu sie często przebywać w jej pobliżu. Myślę że dla większej pewności można by przykryć grzałkę jakąś rynienka metalową bądź szklaną ale tylko przy większej mocy grzałki .
Aktualnie mój smok nie ma grzanej wody w terrarium czyli temp. wody jest powidzmy pokojowa i też bez problemu załatwia się w niej.
A co do przygotowywania baseniku w wiekszym tera to osobny rozdiał najpierw zastanów się nad wygladem tera najlepiej też nad tym jak bedziesz wymieniać wodę ja zamontowałem w terrarium spory pojemink plastikowy w dnie którego zainstalowałem zwykły korek ze spływem jak w wannie (i tu musisz już uwzglednić wysokość tera) podkładam sobie teraz pod tera wiaderko otwieram korek i posprzątane.

Pozdrawiam
SEB

noradarling
28-07-2011, 02:34
Z tego co wiem palec po pewnym czasie odrośnie.

viola
28-07-2011, 06:47
Dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz. Zastanowilam sie nad tera i ma ono wygladac podobnie jak Twoje (bardzo przyjemne). Najpozniej za miesiac przeniose kaiko do wiekszego tera i mam nadzieje, ze jej sie spodoba.
Pozdrawiam

viola
28-07-2011, 06:52
Bylabym szczesliwa gdyby palec odrosl. Osobiscie nie przeszkadza mi to wcale, ale chodzi mi o nia, napewno czulaby sie duzo lepiej majac wszystkie palce. Niestety od lekarza uslyszalam, ze tylko ogonek moze odrosnac:(
Pozdrawiam

noradarling
28-07-2011, 07:53
Z tego co wiem to nie tylko ogon odrasta. Słyszałem też że legwany regenerują nawet utracone kończyny -nie mam doświadczeń w tym temacie ale być może wypowie się ktoś kto zna podobne przypadki lub ktoś kto ma właśnie takiego "okaleczonego" lega.
Dawaj mu spore ilości wapna -to dobre na budowę kości.

Beata_U
06-08-2011, 15:29
Także kolce na grzbiecie mogą odrastać. Ale co by to nie było, zawsze będzie odrastać bardzo powoli.

42d3e78f26a4b20d412==