PDA

Zobacz pełną wersję : Legwan czy ryba?



Fatman
29-07-2011, 11:47
czy ktos mi moze pomoc? sprawilem sobie nowe terrarium dla mojego lega. i znalazl sie w nim oczywiscie wielki basen dla mojego zielonego przyjaciela. jest tylko pewien problem albowiem zielony siedzi w nim nonstop a wieczorem w nim zasypia. mam go wyciagac. jak go wyjmuje z wody to jest strasznie zimny.

Arrow
29-07-2011, 11:52
moze jak wejdzie to nie ma sily wyjscs-zazimna woda :), ale jak czesto wchodzi to moze lubi przebywac tyle czasu w wodzie, to ze zasybia to raczej normalne. ktos juz pisal ze jemu tez zasypia :)

Leny
29-07-2011, 13:47
Może w basenie jest mu po prostu dobrze. Może temp mu tam odpowiada bo w terra moze mieć za zimno, a w basenie ejst cieplutka woda.

Pozdr.
Leny

Beata_U
29-07-2011, 15:43
Fatman, sprawdz temperature powietrza i wody, czy nie sa za niskie. Temp. Wody powinna wynosic ok.25C, a powietrza 25-30C, a pod promiennikiem ponad 30C. Jeśli legwan jest zimny, to jest mu zbyt chlodno.

Marysia
30-07-2011, 01:21
Witam!!!
Mam odwrotny problem. Mój legwanik boi się wody jak ognia, więc mam ogromne problemy z wykąpaniem go. Przy kąpieli strasznie się "rzuca" i potwornie drapie. Widać w jego oczkach strach. I za zadne skarby z własnej woli nie wejdzie do wody.

Pzdr,
Marysia

---------------------
Iguana Iguana
---------------------

bear
30-07-2011, 03:06
ha.No wlasnie mialem o tym napisac .Moj leg tak samo nie lubi wody do baseniku w terra nie wchodzi a kiedy go biore na kąpiel w wannie to wszystko spoko dopóki czuje grunt ( tzn. siedzi na mojej rece zanurzony w wodzie ) a kiedy tylko czuje ze pod łapami nic nie ma wpada w panike i zaraz po mojej ręce do góry :) :) . Więc Marysiu nie jestes osamotniona.

gadzio
30-07-2011, 14:40
spokojnie - z moimi legami miałem dokładnie obydwa przytaczane tutaj przypadki - większa legwanica nie lubiła wody, mniejsza zawsze ją uwielbiała - było pływanie, siedzenie w wodzie, nurkowanie...
Teraz oba lubią wodę i, jeśli jest czysta i odpowiednio ciepła, chętnie załatwiają się do wody...
Odnośnie zasypiania - moja większa legwanica, choć wodę lubiła umiarkowanie, na wakacjach w ubiegłym roku chętnie wchodziła do baseniku na noc - poprostu czuła się bezpieczna zanurzona w ciepłej wodzie...
Sprawdź temperaturę i pilnuj wilgotności w terrarium (zraszanie - basen zazwyczaj nie wystarczy) i jeśli je - uzbruj się w cierpliwość...
Pozdrawiam.

Beata_U
31-07-2011, 14:05
Mój legwan bardzo chętnie przebywa w swoim baseniku i kąpie się w miednicy, ale też tylko kiedy może swobodnie stanąć na dnie i wynurzyć główkę. Kiedy poziom wody jest za głęboki zaczyna się rzucać do ucieczki. Tak więc najlepiej kąpać legwanki najpierw w mniejszej ilości wody, żeby się nie wystraszyły. Po co narażać je na taki stres? Jak zwierzak sie przyzwyczai można stopniowo zacząć podnosić poziom wody. Może dzięki takiemu działaniu legwana będzie łatwiej wykąpać, bo oswoi się z wodą.

Loke
15-08-2011, 10:17
a moze po prostu zaloz duze akwarium... ;)

42d3e78f26a4b20d412==