PDA

Zobacz pełną wersję : Chory leg (ropniak) :((((((



LegwanOPOLE
30-07-2011, 13:47
Witam !!!!!!!

Prosze was o pomoc! Moj legwan od okolo miesiąca ma na pysku na rzuchwie dziwne wybrzuszenie (najprawdopodobniej ropniak). Przez 3 tyg bylo to twarde, lekko sine i go to nie bolalo. Lecz po ostatniej wylince stalo sie to miekkie i bardzo sine wrecz fioletowe. Skontaktowalem sie juz z doktorem zajaczkowskim i to on powiedzial ze to ropniak. Co gorsza juz od 2 dni nic nie je! Co dalej robic? Mam wrazenie ze wystarczy to teraz przekluc? Czy dobrze mysle? W zalaczniku nr. 1 to najlepsze zdjatko jakie mam tego ropniaka, zas drugie mowi dlaczego tak bardzo chcem mu pomoc.

Z gory dziekuje LegwanOPOLE.
************************************************** ****
Posiada :
Legwan zielony [raczej brazowy] (Iguana iguana)
Pies wielorasowy [X2] (Kundlus pospolitus)
nr GG = 2990299
************************************************** ****

Jarek Zajączkowski
30-07-2011, 15:29
Poczytaj o ropniach w "Terrarium" - nie wystarczy przekłucie. Skontaktuj się - potrzebny zabieg chirurgiczny. Niczego nie rób sam.

noradarling
31-07-2011, 02:14
LO działaj szybko bo to już chyba najwyższy czas. Powodzenia.

Rysiek
31-07-2011, 03:19
Potrzebna interwencja weterynarza i to koniecznie. Musi to być usunięte chirurgicznie ( po zbadaniu oczywiście ) i zastosowana osłona antybiotykowa. Najlepiej poradź się prywatnie Dr. Zajączkowskiego, jeśli nie masz w pobliżu specjalisty od gadów. Gdy mój miał złamaną łapę pomógł mu "zwyczajny" weterynarz przy telefonicznej konsultacji z weterynarzem od gadów :))). Powodzenia ! Rysiek
Ps. Fajny ten Twój leguś. Pomóż mu szybko !

LegwanOPOLE
04-08-2011, 09:58
Witam !!!!!!!!!!!!!!

W dniu dzisiajszym o godzinie 14:05 (zaczela sie) zostala przeprowadzona operacja usuniecia ropnia! Legwan na razie czuje sie dobrze :)! Ropa przypominala zielono-zolty twarozek. Wet wytlumaczyl ze tak jest bo legi nie maja jakiegos enzymu we krwi ktory rozposzcza rope. Na razie budzi sie. Pare dni temu przenocowal na dworze (szczegoly na czacie) ale nic nie przeszkodzilo zabiegowi. Zdjecie nr 1 leg przed zabiegiem, a zdj nr 2 po zabiegu. Informacje na temat jegu stanu zdrowia udzielam na czacie (jestem tam codziennie, spytajcie nooka, a i dajciu mu jego ulubiony obrazek <ganja> :)))))) ).

Pozdrawia LegwanOPOLE.
----------------------------------------------------------------------
Posiada:
Legwan zielony (Iguana iguana)
Pies wielorasowy (Kundlus Pospolitus :) ) (X2)
gg : 2990299
----------------------------------------------------------------------

Marysia
04-08-2011, 10:33
To fajnie, ze jest dorze. Biedactwo....

bboy
04-08-2011, 13:57
będzie dobrze :):):)

Rysiek
05-08-2011, 04:11
Szkoda, że cierpiał, ale już po wszystkim. Cieszę się , że o niego zadbałeś :))). Pozdrawiam ! Lega też! :) Rysiek

Rysiek
05-08-2011, 04:14
Czy możesz napisać do kogo zwróciłeś się w sprawie usunięcia ropnia i gdzie dokonano zabiegu ? Myślę, że ta informacją może przydać się innym .Rysiek

Nika
05-08-2011, 06:16
Pisz o jego stanie też na forum, bo ja nie mieć czasu na czata, a ciekawi mnie finał tej historii, no i przyłanczam sie do pyt. Rysia.

Pozdrawiam Was

Nika

LegwanOPOLE
05-08-2011, 14:57
Witam !!!!!!!!!!!!!

Legwan sie czuje calkiem dobrze. W tym momenicie spi. Lecz nizbyt dobrze bedzie wspominal weta. Teraz codzinnie (przez 3-5 dni) musi dostawac zastrzyki z antybiotykow (podskorne zastrzyki :( ). Bardzo dobrze zniosl operacje i wet powiedzial ze najprawdopodobniej wystarcza tylko 3 dni ochrony antybiotykowej :). Swiadczy o tym ze jest okropnie ruchliwy. Jak wsadzilem go do malej klatki (na potrzeby transportu do weta to tak byl ruchliwy ze naruszyl szef i troche krewki polecialo :( ,ale juz jest dobrze (jak spowrotem wracalem to jechal juz bez klatki to przeszedl caly samochod). Dzisiaj zjadl pierwszy posilek od soboty (dzisiaj jest piatek) 4 kwiaty mlecza. Co do namiarow Weta w Opolu to jutro dokladnie podam adres. Wielkie dzieki za zainteresowaniem sie moim chorym legiem. Bede (postaram sie) pisac codzinnie na temat jego zdrowia (puki calkiem nie wydobrzeje). Dodaje jeszcze pare zdjatek z dnia operacji.

Pozdrawia LegwanOPOLE
----------------------------------------------------------------------
Posiada:
Legwan zielony (Iguana iguana)
Pies wielorasowy (Kundlus Pospolitus :) ) (X2)
gg : 2990299
----------------------------------------------------------------------

LegwanOPOLE
06-08-2011, 06:01
Witam !!!!!!!!!!!

Mam namiary lecznicy w opolu ktora zajmuje sie rownierz gadami! (znajduje sie w zalaczniku nr.1). Moj leg czuje sie dobrze. Dzisiaj dostal 3 zastrzyk (ale niestety nie ostatni. Rana mu sie szybko goi. Powoli odzyskuje apetyt. Zdjecie w zalaczniku nr 2 pokazuje rane pooperacyjna z zalozonym 1 szwem.

Pozdrawia LegwanOPOLE.
----------------------------------------------------------------------
Posiada:
Legwan zielony (Iguana iguana)
Pies wielorasowy (Kundlus Pospolitus :) ) (X2)
gg : 2990299
----------------------------------------------------------------------

42d3e78f26a4b20d412==