PDA

Zobacz pełną wersję : kabel grzewczy



Dota
01-08-2011, 02:13
i jeszcze jedno. Kupiłam Kabel grzewczy z termoregulatorem, ale nie jestem pewna, jak ten kabel zamontować w podłożu, bo Ozzek strasznie kopie przy szklanych szybach (może np. jakoś przykleić ten kabel do szyby, żeby się do niego nie dokopał? ale czy to da odpowiednią temperaturę w terra i czy taka szyba nie zmniejszt ciepła? a w ogóle jeżeli już to czym przykleić taki kabel do szyby zeby się nic nie stało?)
prosze o szybką odpowiedź, bo chciałabym to zrobić jak najszybciej - ma troche za zimno w nocy)
Pozdrawiam i z góry wieeelkie dzięki

Arrow
01-08-2011, 02:39
rozloz kabel na szybie spodniej i na to poloz odpowiednio docieta druga szybe przysyp to warstwa drenazu(gruby zwir akwarystyczny) i na to torf, drenaz pomoze Ci utrzymac wilgotnosc

Dota
01-08-2011, 02:51
dzięki

Adrian Furman -AdN-
01-08-2011, 03:00
a czy kabel grzewczy mozna np. polozyc pod terra na styropianie ?? (wbic w steropian)?? czzy tak nie jest najbezpieczniej??

Dota
01-08-2011, 03:41
ja tam nie wiem dlatego pytam :)

Arrow
01-08-2011, 04:44
mozna owszem na styropinaie polozyc, ja mam tak np. u swierszczey nie grzeje tak samo jak w samym terrarium, ale to o 1-3 st.

Arrow
01-08-2011, 05:12
trzeba jedna uwazac po czesto pekaja szyby spodnie pod terrarium

stefan
01-08-2011, 05:59
A jeśli kabel będzie przymocowany do podłozana na przyssawkach a na to tylko wiury kokosowe czy tak może być. Nie mam szyby, którą mógłbym włożyć do terra.

Arrow
01-08-2011, 07:29
bezpieczniej byloby z szyba ale jak dasz odpowiednia warstwe podloza to sadze ze moze byc

Silicon
01-08-2011, 11:45
To już lepiej pod terra. Daj jakąś gąbkę na to kabel i na to terra. Kabel się wciśnie w gąbkę - ja ma taką jak się daje na podłogę w łazience.

Seb
03-08-2011, 04:26
Myślę że to najlepsze wyjście!.
Zdecydowanie odradzam zasypywanie kabla jakimkolwiek torfem lub trocinami itp. Mój Robal tylko i wyłącznie dzięki wrodzonemu szczęściu dziś żyje . Raz gdy był poza terrarium zapalił się w terrarium torf od kabla (prawdopodobnie stara izolacja stwardniała , spękała i goły kabel przysmażył torf) dymu było co nie miara.

Sir_bonzo
03-08-2011, 13:56
A gdzie można kupić taki kabel grzewczy?

Dota
04-08-2011, 00:44
W KAŻDYM PRAWIE ZOOLOGIKU. jA DAŁAM ZA KABEL 30,- I ZA TERMOREGULATOR 30,-. RAZEM 60,- A TO NIEWIELA JAK NA CIEPEŁKO DLA LEGUSIA.
POZDR, DOROTA

Fatman
04-08-2011, 03:02
ja bym wogole odradzal waz grzewczy. w poprzednim terra mialem takowy rozlozony i posypany wiorami kokosowymi. lecz jak mnie akurat nie bylo w domu to waz sie przepalil i spowodowal maly pozar w terra. moj poprzedni leg stracil 5 cm ogona od tego weza. poza tym legwany nie powinny byc ogrzewane od spodu tylko od gory. wiec radze mocniejsza zarowke kupic.

Fatman
04-08-2011, 03:06
nie polecam kabla grzewczego bo mialem z nim nieprzyjemne doswiadczenie. w poprzednim terrarium kabel mi sie przepalil i spowodowal maly pozar w terrarium gdy mnie nie bylo w domu. moj swietej pamieci poprzedni leg stracil od tego weza 5 cm ogona i najadl sie strachu. poza tym legow nie powinno sie grzac od dolu. polecam kupic mocniejsza zarowke.

Nika
04-08-2011, 03:50
dlatego należy kabel odpowiednio zabezpieczyć, np. przykleić kabel do szyby tak aby się nie stykał, następnie zrobić z deseczek ramkę o wymiarach szyby, zasypać kabel piaskiem (dobrze przewodzi ciepelko, nie zapala się) i przykryć to wszystko drugą szybą, a na to torf lub co tam wolicie.. Należy też pamiętać aby szyby były szlifowane, bo leg kopie w podłożu i mógłby się skaleczyć. kabel jest przydatny do podwyższenia temp. w terrarium, do odparowywania torfu i co za tym idzie podwyższania wilgotności. Nie może oczywiście stanowić podstawowego ogrzewania.

Dota
05-08-2011, 01:19
dlatego używam kabla na noc.położyłam go na dnie terra, przysypałam warstwą grubego żwiru i na to dopiero torf z piaskiem. w miejscach gdzie kopał Ozzy położyłam bardzo duże kamienie żeby się nie dokopał i na razie działa. A poza tym jak kabel grzeje to on śpi i nie kopie (bo jest noc) a wilgotność w terra w nocy przez ten kabel podnosi się do 94-95 % może tak być???
Pozdr., Dorota

42d3e78f26a4b20d412==