PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie terra



Fatman
01-08-2011, 08:05
jak mam ogrzac moje terra skoro mam juz 125 Watt zarowke i nic nie moge zrobic bo w nocy temperatura spada do ok. 26 stopni. czlowiek placi za ogrzewanie caly rok a teraz mnie i legowi nogi marzna? poleccie mi tez cos do ogrzania basenu 40cmx40cm wysokiego na 20cm. czy nadaje sie grzalka do akwarium dla rybek?

cubante
01-08-2011, 08:19
Stary jak masz w nocy temp 26 stopni to twoj leg. spi spokojnie:) Jak zacznie spadac poznizej 23-22 to wtedy zaczyna sie problem. Jak chcesz w nocy tez smazyc swojego lega to kup lampe nocna.

agape
01-08-2011, 10:02
Hey!
pod basenik mozesz wmątowac kabel grzewczy. A taka temperatura naprawde mu niezaszkodzi!:)

Silicon
01-08-2011, 11:40
Polecam matę grzewczą. Ja mam dwie po przekątnej terra jedna jest nad zbiornikiem wodnym. Kładziesz ja pod terra. Do gniazdka podłącz przez sterowniczek (wyłącznik czasowy 20PLN w OBI) wówczas możesz tak ustawić cykl włączenie i wyłączenia ze zawsze ustawisz dobrą temp. Maty rozgrzewają się powoli ale skutecznie. Eksperymentalnie dobierz sobie nastawę sterowniczka żeby uzyskać np. o 4 stopnie więcej niż temp. pokoju. Zmniejsz moc żarówki. Mata jest bardziej ekonomiczna.
Jak podgrzejesz zbiornik z woda to częściej go czyść - bakterie pewno się będą znacznie szybciej rozwjać.
PS. Jeśli ty marźniesz w domu to włącz sobie piekarnik i lekko uchyl.

Seb
03-08-2011, 04:36
Ale nikt nie wspomina że koszt takiej maty to przy małej wersji =80zł (to chyba najtańsza) a te wieksze czyli 40cm *30 kosztuja około 120zł
Za tą cenę to wolę wykorzystać inne metody grzania :-)
No ale jak kto z bogatej rodziny hehe ...

Pozdrawiam
SEB

Fatman
03-08-2011, 06:11
stary ja juz mam mate grzewcza. tylko ze spod mojego terra ma 1,2cm grubosci plus 0,4 cm grubosci szyby basenu co daje razem 1,6cm i szyba w tym miejscu jest ledwo ciepla!!!!

Seb
05-08-2011, 01:43
No to Ci się nie dziwię że jest ledwo ciepła :-) To mniej więcej tak jak byś chciał ocieplić sobie podłogę rozkładając siatkę grzewcza na suficie u sąsiada piętro niżej :-)
A nie lepiej jak bys ta mate wstawił pod miedzy podstawę tera a szybę ewentualnie odizolował jakąś folia aluminiową żeby szyba nie pękła ?

42d3e78f26a4b20d412==