PDA

Zobacz pełną wersję : katar???



Dota
03-08-2011, 02:28
czy legwany mogą mieć katar? (bo wiem np. że żółwie greckie tak, bo nawet kiedyś mój miał) chodzi o takie dziwne "prychanie" nie zawsze oczywiście. A może to od tego, że mu się np. zatkały dziurki od nosa sokiem z owoców (bo najczęściej ma po jedzeniu).

bear
03-08-2011, 03:41
hmm no z tego co ja wiem to takpozbywaja sie soli z organizmu . Moj leg tez tak kicha .

Nika
03-08-2011, 03:53
To napewno wydalajnie nadmiaru soli. Mój leg najmocniej kicha po zjedzeniu groszku i kukurydzy konserwowej.

Nika

Jarek Zajączkowski
03-08-2011, 07:17
To prawda z wydalaniem soli, ale jeśli wydzielina ma wygląd śluzowy, jest jej dużo również w pysku (wyciek pienisty)- to już choroba - stan zapalny górnych dróg oddechowtch.

Dota
04-08-2011, 00:51
ALE PRZY TYM PRYCHANIU NIE ZAUWAŻYŁAM ŻADNEJ WYDZIELINY. jAK WYDALA TAK SÓL TO CZY PRZY TYM TEŻ JEST JAKAŚ WYDZIELINA???
A MOŻE ON SOBIE PRZECZYSZCZA DZIURKI OD NOSKA JAK MU WPADNIE TROCHE SOKU (NP:Z OWOCÓW?)

Nika
04-08-2011, 01:12
Przy wydalaniu soli z nosa leci woda, jak osiądzie na szybie to zostawia białe plamki.

Seb
05-08-2011, 01:54
DOTA jak nie wieżysz to postaw mu pod nosem tależ z zupą (nie posolona) i daj mu do jedzenia np. groszek konserwowy zobaczysz po tygodniu będziesz mieś słona zupę buhahaaaa
Jezuuu czy Ty wogóle cos wiesz o Legwanie ?? Może poczytaj troszki opisów jest tego wszędzie od zarąbania !!!

Ciężko załamany SEB pozdrawia

Beata_U
06-08-2011, 15:27
To prawda, legwan przez kichanie pozbywa się nadmiaru soli z organizmu. To jest zachowanie całkowicie naturalne i nie ma żadnych powodów do obaw. U mojego ta wydzielina też wygląda mniej więcej tak jak woda. Ja też ciągle musze czyścić szyby w terrarium przez to jego prychanie. Ciekawe na jaką odległość one potrafią tą sól wystrzelić? ;-)

Seb ma rację, poczytaj jeszcze trochę o legwanie. I oczywiście z wszystkie swoje wątpliwościami przedstawiaj na forum. Dzięki odpowiedziom bardziej doświadczonych terrarystów popełnisz mniej błędów w hodowli.

I jeszcze jedno. Lepiej nie jeść już tej zupki ;-p

akasza
09-08-2011, 06:34
Seb - ja znam ludzi co w pierwszy dzien urwali Legowi ogon...Jeszcze troche i bedzie wiedziec wiecej.
Nasz Marcel tez kicha ale zawsze chodzi o wydalanie soli - wzorki na szybach - manifique!

Dota
15-08-2011, 02:35
przecierz czytam cały czas, ale jak tu zadawać pytania na forum, jak odpowie Ci taki Seb "wielki znawca" i od razu widać, że uwarza mnie za kogoś gorszego.
A tak poza tym to nie zamierzam odrywać nogi legowi, bo jedak troche wiem jak sie nim opiekowac i kocham takie zwierzęta. a przecierz nie wszyscy musza wiedziec wszystko!!!!!!!

Loke
15-08-2011, 10:14
a moze sprawdzimy czy da sie przerobic lega na zborzowke co???

42d3e78f26a4b20d412==