PDA

Zobacz pełną wersję : legwan chory?



Tomasz Harasimiuk
04-08-2011, 03:19
Witam

Dzis zauwazylem ze moj 3 letni legwan ma wyraznie powiekszone okolicze podgardla na wysokosci tych duzych okraglych tarczek Pomozcie !! to jakis objaw choroby czy to naturalne?

Pozdrawiam
Tomasz

nikkola
04-08-2011, 03:47
KIEDYŚ U MOJEGO LEGWANA TEŻ ZOBACZYŁAM TAKIE OBJAWY, DO TEGO MIAŁ JESZCZE SPUCHNIĘTE NOGI. NIE CHCĘ CIĘ STRASZYĆ , ALE JAK NAJSZYBCIEJ IDŹ DO LEKARZA, BO TO BARDZO POWAŻNE I Z DNIA NA DZIEŃ BĘDZIE CORAZ GORZEJ. PEWNIE TO TO SAMO CO U MOJEGO, CZYLI BRAK WAPNIA W KOŚCIACH. BĘDZIE DZIECIAK NA KURACJI WAPNOWEJ, ALE I TAK JUŻ NIE BĘDZIE TAKI ŁADY JAK KIEDYŚ. TRZYM SIĘ . POWODZENIA

Fryta
04-08-2011, 10:58
Tylko uważaj na niego. Bo jak jest odwapniony to ma bardzo delikatne kości. Jak go za mocno chwycisz to mozesz go połamać. Lepiej tez niech za bardzo nie skacze. Szkoda nóg.

Rysiek
05-08-2011, 04:24
Poczytaj w starszych postach na temat UV i wapna. Czy spełniasz te warunki ? Pozdrawiam ! Rysiek

aneta
17-08-2011, 01:21
moj legwan mial podobny problem jakis rok temu z tym ze on na tylnie lapy juz wogule nie chodzil (nie mial tez czucia w palcach )przednie tez byly bardzo slabe dodatkowo mial spuchniety pyszczek(karmilam go na sile , bo nic nie chcial jesc) ,gdy sie dowiedzialam co to jest zaczelam mu podawac wapno w roznych postaciach i w ciagu kilku tygodni nie bylo po nim widac ze cos mu dolegalo :)

42d3e78f26a4b20d412==