PDA

Zobacz pełną wersję : moj legus chyba sie przegrzal!!!!!!!



vera
05-08-2011, 03:49
jestem wlascicielka slicznego legwanka kilkumiesiecznego i nie mam jeszcze zbyt duzego doswiadczenia w hodowli zwierzaczka, ale mam problem!! wczoraj moj maly chyba sie przegrzal w terra!!!! jak go wypuscilam z terra to byl osowialy, apatyczny, nic nie jadl i uciekal w cien, gdzie zasypial.....dzis juz jest wszystko dobrze, je ladnie, biega.....wydaje mi sie, ze to przegrzanie, ale czy to moze mu czyms grozic????????? przyznam sie, ze bardzo martwi mnie, czy to przegrzanie nie spowoduje czegos powaznego.......co o tym myslicie?

Rysiek
05-08-2011, 04:22
Jaka panuje temperatura w terrarium- to zasadnicze pytanie. Jesli terrarium jest dość duże najlepiej mierzyć temperaturę w 2-3 miejscach. Napisz jak jest u Ciebie . Rysiek

Seb
05-08-2011, 05:00
A MOŻE PO PROSTU JAK GO WYPUSCIŁAŚ POZA TERA TO WLAZŁ W MIEJSCE GDZIE BYŁO MU CHŁODNO A SPADEK TEMPERATURY MOZE SPOWODOWAĆ REAKCJE PRZEZ CIEBIE OPISANE .

vera
05-08-2011, 05:15
nie wiem dokladnie jaka mial temperature ale napewno kolo 35 st, i nie wiem co sie dzieje bo na glowce ma jakies filetową plamke i nie wiem co to jest. Ciesze sie ze w koncu trafilam na kompetentnych ludzi bo na innych stronach to takie wszystko ksiazkowe. Jak widze to wydalismy kupe kasy na osprzet dla legiego i to zupełnie niepotrzebnie bo np za kabel grzewczy zaplacilismy 130 zł :( mial tez takie za 30 zł ale stwirdzil ze sie zaraz zepsuje wiec kupilismy ten lepszy.
czy wiecie gdzie mozna dostac dobry termometr najlepiej z higometrem ?
szukalem po marketach ale tam tylko sa same rteciowki itp.
aha i jezeli ktos bylby tak dobry i mogl przeslac przykladowe menu dla legusia tobylbym wdzieczny. pozdrawiam wszystkich papapa

rup i vera

Nika
05-08-2011, 06:24
Legi podobnie jak inne stworzenia na ziemi reaguja na pogodę panującą za oknem (przynajmniej mój). Jak jest niskie ciśnienie, pochmurno i deszczowo to mój Dudek jest leniwy i ospały, po wyjściu z terra wedruje na swój konar i cały dzień tam siedzi, w "wesołe" dni wędruje po mieszkaniu i sprawdza czy coś się nie zmieniło na jego terenie :). Miewa też złe chumorki i wtedy nie podchodź bez kija. A co do plamki na głowie to może jest to trzecie oko ?. Menu - przeczytaj w opisie, z tym że pomiń (dla dobra lega) kwestie białego sera i onnych zwierzęcych produktów. PAMIĘTAJCIE HODOWCY LEGWANÓW - ONE SĄ WEGETERIANINAMI ?????????????????????

BaRBaDo
05-08-2011, 06:58
termometr i higrometr do terra dostaniesz w Karusku
http://www.karusek.com.pl/index2.php

SNAKES
05-08-2011, 08:24
Jeśli kupiłaś kabelek Hydora - kupiłaś super kabelek. Stosuję tylko takie, są droższe ale 100 razy pewniejsze.
Jeśli chodzi o termometry i higrometry elektroniczne, na stroniem www.snakes.pl w dziale FAQ znajdziesz krótki opis najciekawszych konstrukcji - do kupienia (albo na zamówienie) w sieci ZIBI, Media Markt i czasami EURO RTV/AGD.
Pozdrawiam

LegwanOPOLE
05-08-2011, 15:12
Witam !!!!!!!

Co do tej plamki to to jest raczej te trzecie oko. Wykrywa nim naterzenie swiatla itd (podobo , tak czytalem). Moj leg terz mniewa dobrze i zle dni. Mam pyt w zwiazku z tym sklepem w poscie BaRBaDo( http://www.karusek.com.pl/index2.php ). Tam sa do kupinia szelczki dla gadow, czy to jest dobre rozwiazanie dla ponad metrowego lega bo ze zdjecia nie wiele widac ?

Pozdrawia LegwanOPOLE.
----------------------------------------------------------------------
Posiada:
Legwan zielony (Iguana iguana)
Pies wielorasowy (Kundlus Pospolitus :) ) (X2)
gg : 2990299
----------------------------------------------------------------------

Marysia
06-08-2011, 02:25
Moj tez sie niedawno przegrzal i zeby sie ochlodzic otworzyl pyszczek.:)

Dota
09-08-2011, 02:32
termometr z higrometrem kupiłam w Castoramia (takie cos jak Praktiker tylko większe) elektroniczny z mierzeniem temp w terra i na zewnątrz w pokoju i z mierzeniem wilgotności w terra. kosztował 119,-

Beata_U
09-08-2011, 14:48
Jeśli ta plamka znajduje się równo między oczami, ale tak bardziej z tyłu, jest nieduża i ma symetryczny kształt to z pewnością jest to „trzecie oko”.

42d3e78f26a4b20d412==