PDA

Zobacz pełną wersję : Can-Vit - fosforan Wapnia z magnezem



Tusipek
09-08-2011, 14:59
Cześć - znalazłem w sklepie taką puszkę 400 gramową - kosztuje 8,60 Zł :
Gotowy preparat o nazwie Can-vit - narysowany jest piesek -
na opakowaniu napisane jest "Fosforan Wapnia z Magezem" oraz podany jest stosunek wapna do fosforu 2:1. Smakuje trochę słodkawo- jak kreda z Vobowitem.wygląda jak kreda - albo mleczko sojowe w proszku
Można podać takie coś legwanowi?

Pozdro.

piotrs
10-08-2011, 15:13
Ciekawe dlaczego w nazwie jest "....vit" skoro witamin tam nie ma.
Wydaje mi sie,że magnezu w pokarmie roslinnym jest dość (ile jest w Can-vicie?).A od fosforanu lepszy jest węglan wapnia czyli zwykła kreda paszowa.(ma to kazda,nawet najmniejsza wytwórnia pasz czy ferma robiaca pasze).Nie płać za opakowanie i nazwę. Fosforan-dobry,kosztuje ok.1,5 zł za kg, a kreda 0,5 zł za kg! Przy okazji-nie znam fosforanu o stosunku Ca:P=2:1. Fosforu jest zwykle 18-22%, a wapnia ok.16-25%, a więc nawet przy skrajnych wartościach to nie pasuje.Chyba,że dodali kredy (nie pisząc).Tak więc fosforany nie sa najlepsze dla legwanów;mają za duzo fosforu i zbyt mało wapnia. Dla psa-OK.
Sądzę,że Can-vit to fosforan magnezowy.Słodkawy smak to pewnie uzupełnienie cukrem-dla smaku psów.Nie dawaj legwanom.

Tusipek
10-08-2011, 23:15
Oki - dzięki za odpowiedź. Dam to jakiemuś pieskowi.

Pozdro.

Black
12-08-2011, 15:50
Can-Vit Byl kiedys w artkule krzywica. Nie pamietam kto jest autorem ale mnie przekonal. Nie podaje tego ale sam autor to robi. Za to ja zastanawialem sie nad czyms podobnym. Can-vitow jest 4 rodzaje wiec zobacz czy nie jest z biotyna zeby wloski nie wyrosly twojemu legusiowi:)
Zapraszam do artykulu!
http://terrarium.com.pl/choroby/index.php?choroby=krzywica

Pozdrawiam!
Black_
3City

Tusipek
13-08-2011, 06:57
Czesc, na opakowaniu nie ma niczego o biotynie.Jest tylko napisane "fosforan Wapnia z magnezem". Jaka funkcje pelni magnez u gadów?

Nie ma w tym artykule niczego o can-vicie . Możesz dać info gdzie to widziałeś ???

Pozdro.

Rad
13-08-2011, 07:32
Ja podaje Can vit niebieski mojemu DOGOWI DE BORDEAUX jest to preparat Dla PSÓW dla gadów najlepsze to JBL ,TETRA REPTO SOL,SERA REPTILIN ITP.

Tusipek
13-08-2011, 07:40
stosunek wapna do fosforu się zgadza 2:1
czym różni się wapno dla psów od tego dla legwanów???

Rad
13-08-2011, 10:51
samo wapno z magnezem pewnie niczym ale domieszki smakowe (mięsno-czosnkowe)mogą nie odpowiadać gadom,ale lepiej niech się wypowie weterynarz.

Tusipek
13-08-2011, 14:33
To nie pachnie jak mięso i nie ma żadnych adnotacji o mięsie na opakowaniu . Pachnie bardziej jak...wapno.

Black
14-08-2011, 10:15
Przepraszam a wprowadzenie w blad:(
Jest to opisane w opisie Kameleona Jemeńskiego.
cyt.
"Bardzo dobrze zdają egzamin witaminy dla psa "Can-wit", które wsypujemy do słoika ze świerszczami, potrząsamy i świerszcze pełne witamin wpuszczamy po terrarium."
Autorem tego jest Grzegorz Lipski.

Pozdrawiam!
Black

BaRBaDo
24-08-2011, 08:28
w opisie żywienia legwana zielonego

http://terrarium.com.pl/legwanzielony.php?txt=3
(w ostatniej linijce na tej stronie)

też jest o fosforanie wapnia dla psów, jako o suplemencie diety lega

Tusipek
25-08-2011, 00:35
Dzięki


POzdro.

42d3e78f26a4b20d412==