PDA

Zobacz pełną wersję : leg 36 cm - ile powinien jeść



Tomek
14-08-2011, 03:59
Witajcie,

wszędzie są informacje co powinien jeść legwan, ale nie widziałem nic na temat tego ile powinien jeść. Chodzi mi o to jaka ilość jedzenia powinna być sygnałem braku apetytu.
Kupiłem legwana 10 dni temu. Obecnie je prawie wyłąvcznie mlecz (jeden albo dwa listki) i troszkę tartej marchewki. W sklepie był karmiony marchewką i robalami (sic!). Mam ciągłe wrażenie, że je za mało....

Any ideas??

cubante
14-08-2011, 07:23
Leg je tyle ile potrzebuje. Przygotowuj mu salatke w miseczke raz dziennie, on sam sobie pedzie podjadal tyle ile bedzie chcial. Bardziej wazne jest czy sie wyproznia odpowiednie (woda, biale kupa wlasciwa) o jedznie sie nie martw. Legi to nie zwierzeta zajadajace sie na smierc. On sobie sam dawkuje jedzenie.

Tomek
15-08-2011, 01:35
Dzięki,
co do kupy- to i owszem.... ;-)) (codzienna i trójskładnikowa)
Jeśli chodzi o jedzenie to boję się tylko czy mały apetyt nie jest wskazówką, że coś jest nie tak z legiem albo z terrarium...byłbym spokojniejszy po kilku tygodniach, ale po kilku dniach to trochę się wiercę...:-))
Przy okazji, nie miałem jak zamontować świetlówki, więc świci przez perforowaną blachę na górze terrarium - czy tak może być? Alternatywnie musiałbym ją przykleić do sufitu i ryzykować, że leg się na niej uwiesi....

cubante
15-08-2011, 02:08
przecietnie. Jednak najlepiej jest jak jest w srodku terra. Pokombinuj

Loke
15-08-2011, 09:38
ile wlezie

42d3e78f26a4b20d412==