PDA

Zobacz pełną wersję : złamany palec?



ARTURO
15-08-2011, 12:11
Witam!
Mój mały legwanek prawdopodobnie złamał sobie środkowy palec w przedniej prawej łapce. Zauważyłem to dzisiaj. Palec jest bezwładny. Jak jaszczurka stawia łapke na podłożu to wszystkie palce są wyszpanowane, pazurkami do dołu a ten jeden leży bokiem. Jak sie wspinał po ścianie to zawsze używal tego palca jako zaczepnego bo jest najdłuższy a teraz caly czas leży bokiem. Prawdopodobnie go to nie boli bo kiedy dotykam ten palec to nie reaguje, nie zabiera łapki. Co mam robić? Mam to jakoś usztywnić czy zostawić tak jak jest i legwanek sam sobie poradzi? Z usztywnieniem może być problem bo jego paluszek jest cieńszy niż zapałka. Prosze o rade.
Z góry dziękuje.

Artur

Loke
15-08-2011, 15:47
Poczytaj starsze posty to juz bylo

PS. Moim zdaniem powinienes isc do weterynarza...

noradarling
16-08-2011, 06:22
Usztywnij mu palec plastrem i kawałkiem patyczka. Za miesiąc się zrośnie.
Podawaj legowi wapno i zgłoś się do weterynarza.

Rysiek
16-08-2011, 10:49
Spróbuj go usztywnić plastrem chociażby do zapałki i sąsiedniego palca, powyciągaj też konary, aby nie mógł się wspinać. Zasięgnij porady weterynarza. Mój też miał złamaną kiedyś tylną łapę i wyszedł z tego - miał gips. Weterynarz zrobił zdjęcie rentgenowskie i wszystko było jasne. Wyobraź sobie, że mój leg ze złamaną łapą wspinał się po drzewie jakby nigdy nic, a musiało go to boleć. Pozdrawiam ! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==