PDA

Zobacz pełną wersję : Ile moze nie jesc?



Jonko
16-08-2011, 15:59
W sensie trzeci dzien jest u nas. Po przyjezdzie ze sklepu jadl (nawet z reki) a potem przestal. Od kiedy sie niepokoic.

Nika
17-08-2011, 01:22
Nie je ze stresu (napoczatku to przypadek). Zasłoń terra i daj mu pare dni spokoju, jedzonko oczywiście codziennie świerze mu podawaj napewno zacznie jesc.

Nika

Loke
17-08-2011, 03:35
nie przejmuj sie legwan mojego znajomego tez kilka dni nie jadl...
(pamietaj zeby zostawiac mu tez swieze jedzonko na noc)

Pozdrawiam

johno
17-08-2011, 12:14
Moj legwan po stracie ogona przestal jesc :/
po kilku dniach zaczalem sie niepokoic i postanowilem karmic go ze strzykawki. taki stan utrzymuje sie juch jakies 2 tygodnie. Mam nadzieje, ze w krotce mu przejdzie.

Beata_U
19-08-2011, 14:05
Każdy legwan ma takie okresy, że nie chce jeść. Często dzieje się to w chłodnych miesiącach roku. U twojego powodem jest pewnie stres. Za kilka dni powinno mu samo minąć. Mój kiedyś ponad tydzień prawie nic nie jadł i nic mu się nie stało.

Tusipek
25-08-2011, 00:34
Cześć
Mam właśnie taki problem:
Kiedy przynioslem go do domu to już pod wieczoor wcinał marchewkę.
Nie wiem czy dobrze pamiętam czas - ale chyba od kiedy stłukłem żarówkę (to było poza terra) Glo - day - przestał jeść.

Mam taki problem - legwan cały czas ucieka mi z terrarium i włazi na rośliny - wczoraj siedział cały dzień na parapecie i "patrzył przez okno"
Parapet jest wewnątrz.
Robi to od paru dni - nie chce go znowu łapać bo później jest sztywny i ucieka kiedy się zbliżam - wczoraj zaczął już się ruszać przy mnie - czego nie robił przedtem - łaził po jednym z kwiatów.
Przestał też stroszyć worek :-)) kiedy się zbliżam
Przeczytałem artykuł o anoreksji - i wydaje mi się że chodzi o warunki :
W pokoju jest bardzo ciepło - iguana siedzi akurat nad grzejnikiem na którym powiesiłem parownik. Jednak sądze że to nie wystarczy. Umieściłem żarówkę grzewczą z podczerwienią skierowaną na iguane
ale ona zmieniła pozycję i wybrała sobie kwiatka na oknie - gdzie jest raczej chłodniej - czy ona pobiera światło UV przez szybę???
Mam już wszystkie części do terrarium mam też świetlówkę z UV AB
SYLVANIA i terrarium będzie gotowe najpóźniej na weekend .
Czy to możliwe że ona przestała jeść z powodu pory roku?
przedtem jadła już z ręki - w prawdzie był to szczypiorek który jest długi - ale nie bała się tak.
Zaczęła uciekać kiedy włożyłem jej liście akacji - na drugi dzień po pracy - znalazłem ją na drzewku figowca.
Wydaje mi sie że zmieniła odcień skoory bardziej zbliżony do liści

42d3e78f26a4b20d412==