PDA

Zobacz pełną wersję : moj maluch nie znosi kapieli:(



vera
17-08-2011, 03:52
Moj legus ( mam go miesiac) nie znosi kapieli w wannie.....szkoda mi go jak widze, ze skacze na brzegi wanny probujac wyjsc:(((( jak go przekonac do kapieli? wode ma cieplutka, plywa swietnie, czsami nawet wyglada to tak jakby dla przyjemnosci plywania a nie z musu ale moze to moje wrazenie..... czy powiinam go na sile kapac i jak dlugo ma siedziec w wannie?

Loke
17-08-2011, 04:31
trudne pytanie wywolujace pewne kontrowersje wsrod chodowcow...

duzo juz o tym bylo niezastapione archiwum wiedzy na ten temat masz w starszych postach... poszperaj tam.

SNAKES
17-08-2011, 05:34
Legwan boi się w dużej mierze hałasu - powierzchnia wanny powoduje bardzo dużo odbić i jeśli dopuszczasz wodę w czasie kiedy legwan jest w środku, brzmi to dla niego jak wodospad:-)

Bardzo duża część legwanów przywyknie do kąpieli po kilku, kilkunastu razach. Czasami trwa to dłużej, a czasami legwan po prostu boi się wanny i koniec.

Spróbuj innego rozwiązania - może jakieś stare akwarium? Nalej do niego tyle wody, żeby legwan mógł stać swobodnie na łapkach, postaw w pokoju który zna i spróbuj go wykąpać.

Pozdrawiam

Alicja
17-08-2011, 08:25
Vera wiekszosc legusiow bardzo boi sie wanny ... jesli to malec mniej stresujace bedzie wstawienie mu do terra duzego ogrzewanego basenu(rzecz przy doroslych osobnikach praktycznie niemozliwa do zrealizowania). Wazne sa takie brzegi po ktorych bez problemu moglby wyjsc z basenu. Pozwoli to przynajmniej ograniczyc czestosc kapieli w wannie.

Beata_U
19-08-2011, 14:04
Ja swojego legwanka w ogóle nie kąpię w wannie. Używam do tego dużej miednicy, bo on boi się kiedy poziom wody jest za wysoki. Zawsze trzyma głowę nad powierzchnią. On sam decyduje, jak długo chce być w wodzie. Jak mu się znudzi, to po prostu wychodzi. Zwykle po tym jak się załatwi.

42d3e78f26a4b20d412==