PDA

Zobacz pełną wersję : Wiszące terra



Mikka
16-12-2012, 09:32
Moze to glupie pytanie ale niestety nie znam sie na takich technicznych sprawach wiec pytam. A mianowicie: czy moge terra z osb o wymiarach ok. 110x 45x 50 zamocowac jakos na scianie bez ryzyka ze spadnie??? Dodam tylko ze wisialo by ono idealnie miedzy szafa a sciana, wiec moze by jeszcze tam jakies zabezpieczenie dodatkowe. Hmm...co o tym sadzicie???

xol
16-12-2012, 09:49
Policz sobie, ile będzie ważyć takie tera z całym wyposażeniem. Moim zdaniem duże prawdopodobieństwo że spadnie, po co ryzykować.

Frodo
16-12-2012, 09:52
Rob sobie co chcesz.Spadnie to spadnie skad mamy to wiedziec.Kupisz wtedy drugie i juz nie bedziesz wieszac.Albo mozesz do podlogi przykrecic.

kuba66643
16-12-2012, 10:06
Masz 3 mozliwości:
1) zrobić szafke i wsunac do niej terra
2)Kołki rozporowe stalowe(4) utwierdzone w scianie z dospawanymi kątownikami(w zaleznosci od wagi ewentualnie wzmoznienie pod katem, aby siła się rozłożyła.
3) do terra (nie wiem jakiej grubosci masz płyte osb) wywiecic otwory i sadzic tuleje stalowe i zawiesic na scianie na kołkach rozporowych stalowych

Yeter
16-12-2012, 11:20
tak jak kuba mówi, da sie zawiesić, tylko kwestia zamocowania, to wcale nie jest duże terra, dobre kołki rozporowe i kątowniki.

rdza
16-12-2012, 12:41
Ja mam szafke, która pusta waży 10 kg (moje puste terra tez tyle wazy), a w szafce ciezkie ksiazki. I wisi. I nie spada. Wszystko zalezy od dobrego przykręcenia tego odpowiednio do sciany. Słowem, jesli jest to zrobione fachowo, nie ma obaw. Ja mam tak malo miejsca w pokoju, ze wszystko musi wisiec. Nawet ja :) (na łóżku piętrowym)

nokeg
16-12-2012, 12:51
od dołu mozesz też podepszeć rurą, są takie fajne serbrne, eleganckie rury. Niewyglądało by to źle a napewno jakieś dodatkowe podtrzymanie jest

pepo
16-12-2012, 14:23
nie widze przeszkod!!dobre kołki i koi!!ewentualnie oprocz kołków pod terra drewnianny profil do sciany. serdeczne pozdro, buziaki!!!pepo

lazer
16-12-2012, 14:42
do tej rury to by się przydała jeszcze jakaś laska:)

Budyn
16-12-2012, 16:13
jak dobrze zamocujesz to ci nic nie spadnie widzialem w sklepie mocowanie na ktorym mozna powiesic telewizor na scianie czesto cos takiego mozna znalesc w pubach i to nie jest drogie tylko musisz sie zastanowic

Mikka
17-12-2012, 13:09
Dla zobrazowania jak to ma mniej wiecej wygladac zamieszczam fotke tej wneki w ktorej planowalabym powieszenie tego terra (na cala dlugosc ono mialoby byc nad komputerem)

nokeg
17-12-2012, 13:21
szkoda by było gdyby sie te terra zwaliło na ten fajny monitorek:-)

Jędrek
17-12-2012, 14:47
Jeszcze pytanie, z czego jest ściana. Sprawdź, a później spytaj w SKLEPIE z mat. budowlanymi i okuciami, na czym i jak powiesić taki ciężar. W SKLEPIE z reguły pomogą. W Castoramie i Obi raczej nie, tam są handlowcy, czyli fachowcy od sprzedaży (obecnie marketingu), a nie od sprzedawanych rzeczy. (Oczywiście nie zawsze)

MaJSteR
25-12-2012, 13:52
w obi robią szkolenia dla pracowników, więc jakieś pojęcie mają(jak np. mój kumpel o narzędziach).. myślę, że w castoramie jest podobnie.. takie podstawowe rzeczy będą wiedzieć...

Nikos
26-12-2012, 12:01
Witam. Najpierw musisz sprawdzic jaka to sciana. Jezeli gipsowa to ja bym nie ryzykowal bo z takiej sciny bardzo latwo jest wyrwac kolek rozporowy. Najlepiej jakby to byla sciana zelbetonowa.
W sklepch meblowych sa do kupienia listwy montazowe na ktorych wiesza sie szafki. W moim miescie listwa taka kosztuje 10 zl za 2 metry. Listwe mocujesz na kolki rozporowe. Dla pewnosci mozesz zamocowc ja na kilku kolkach ( listwa ta ma otwory na mocowania co ok 10 cm).
Pozostnie juz Ci tylko zamocowanie na tylnej sciance kilku wieszakow (specjalnych do tej listwy) i powieszeniu terra. Pamietaj aby te wieszaki byly tak przymocowane zeby nie wyrwaly sie z terra (przybicie na gwozdzie odpada ;) )


Jezeli nagle Mikka przestanie sie odzywac to znaczy ze konstrukcja nie wytrzymala i roztrzaskala sobie kompa. Mam nadzieje ze tak sie nie stanie ;D

Powodzenia

Jędrek
26-12-2012, 13:31
Można powiesić i na gipsowej, ale stosując odpowiedni system, oczywiście gipsowa nie jest tak mocna jak żelbet i w skrajnych warunkach może po prostu ją obalić (ale to bardzo skrajne warunki lub nieprawidłowe wykonanie. Gdzie jest wola, znajdzie się i sposób. Ale niech to będzie dobrze opracowane. Zastosowanie złych kołków, złej ich liczby lub nierówne wiercenie i BUM. Podparcie zastrzałami lub kształtownikami pomoże, jeśli ciężar będzie rozłożony właściwie.

Mikka
26-12-2012, 14:08
Kurde...u mnie w domq nikt nie wie z czego sciany mamy....wsyd :P Ale napewno nie jest to zelbeton....Mi sie wydaje ze to jakies badziewie jak to zwykle w blokach robia, no ale nie wiem no...bosh...

MaJSteR
26-12-2012, 15:25
wystarczy w ścianę popukać... :] w blokach betonowe są ściany odgradzające od sąsiadów oraz oddzielająca duży pokój od reszty(zazwyczaj.. warto to sprawdzić)... reszta to gips

shaqal
27-12-2012, 02:38
moim zdaniem, zajebistą sprawą jest terrarium w stylu amerykańśkim.
-zwykła micha (bez pokrywy), troszkie trocin i basenik

po co bawić sie w kołki rozporowe, najlepiej dogadać sie z sąsiadami o drobnej przeróbce ściany i będziecie mieli wspólne terra:-)

DŻołK <hahaha> POZDRO MIKKA

42d3e78f26a4b20d412==