PDA

Zobacz pełną wersję : Zapasy



Seb
23-08-2011, 02:43
Witam
Mam pytanko czy ktoś juz przetestował i wpadł na sprawdzony sposób przechowywania zrobionych przez siebie sałatek dla Lega?
Ja jakiś tydzień temu zrobiłem całkiem sporą ilość (duużżyy garnek) sałatki wieloskładnikowej (kiełki lucerny,słonecznika,fasolki mung,kapusta pekińska,cykoria,bazylia,kabaczek,liście i owoce winogron) czyli w zasadzie prawie wszystko co lubi mój smok. Kilka porcji zapakowałem na tackach styropianowych folia do pakowania i dałem do dolnego pojemnika lodówki a resztę też poporcjowaną i zawiniętą w folię do zamrażalnika .
Efekt taki
- ta co się tylko chłodziła w lodówce wytrzymuje max 4dni
- zamrożona owszem może i długo ale po rozmrożniu nadaje sie do śmieci :-(
Wiem że jest możliwość długiego przechowywania np. w naczyniach próżniowych ale nie kupię tego z powodu Lega ;-)
Znacie jakieś pewniejsze metody ? może sam proces rozmrażania ? próbowałem i szybko i powoli zawsze robiła się paskudna w wygladzie i nie dał bym jej Legowi.

pawelg
23-08-2011, 05:42
Uważam że na długość przechowywania w lodówce jedzenie (sałatki) dla lega mają wpływ jej składniki - w twoim przypadku jest to winogron, który szybko fermentuje, taką sałatkę podzielił bym na części (ja tak robię)
1 - kiełki
2 - liście w tym kap.pek.
3 - kabaczek, cykoria
4 - inne
(w razie zepsucia nie marnuje się cała sałatka)
kap.pek. przechowuje w całości - kroje przed podaniem
kabaczek i cykorai aposzatkowana z powodzeniem się zamraża
owoce trzymam 1-2 dni w lodówce

Paweł

Seb
24-08-2011, 06:04
Co do cykorii bym sie nie zgodził robi sie po dwóch dniach różowa potem ciemno różowa, potem juz nie zagladam hehe.
Owszem robiłem sałatki bez owoców takich jak winogrona ale to też nic nie dawało najszybciej padają kiełki po rozmrożeniu winogrona są jak truskawki a nie sfermentuje po 2h rozmrażania (mowa o głębokim mrożeniu) bo takie na dwa dni przetrzymywanie dwudniowe w lodówce juz mam opanowne :-)

Nigdy Was nie naszło żeby zrobić sobie np. sałatke na tydzień i potem tylko wyciagać i sruu do gadziny ?

Loke
24-08-2011, 12:56
oj naszlo oj naszlo ;)

42d3e78f26a4b20d412==