PDA

Zobacz pełną wersję : oczekuje porad:)



vera
09-09-2011, 04:49
planuje w listopadzie zmienic legusiowi terra na duze, mniej wiecej wymiary 80 gl, 150 gl, 180 wys....no i nie mam koncepcji jak je wykonac.Chcialabym zebyscie mi doradzili jak je zrobic, tzn szklarz zmontuje mi ze szkla, ale czy dach zrobic z drewna? bo wtedy bedzie latwo zamontowac oswietlenie....i ile moze mniej wiecej kosztowac uszklarza takie terra?

zelik
09-09-2011, 13:21
Ja ostatnio budowalem takie terrarium ale calkiem sam stelaz z kontownikow front przesowany ze szkla boki tez ze szkla natomiast tyl i (dach) z plyty wiorowej 18mm tylna plyta musi byc dosc groba zeby usztywnila stelaz. Jesli bedziesz tak robic to front musi byc z jak najgrobszego szkla min. 4mm bo szyba 180/75 bedzie sie uginac nawet z 4mm najlepiej z 6mm ale ja nie moglem kupic tak szerokich prowadnic chyba ze masz mnustwo szmalu to mozesz wstawic szyby termiczne taka szyba ma grobosc 8/10mm i prowadnice robisz z ceownika albo otwierane na zawiasach co do dachu to tylko plyta wiorowa mozesz zrobic w niej co ci sie zywnie podoba latwo sie obrabia co jeszcze jasli masz jakies pytania to wal smialo albo na forum albo mail zelik007@o2.pl
a jest juz moje terra na forum ale wysle jeszcze raz moze to ci cos pomoze

FIfatrAFa
09-09-2011, 16:06
Czesc
Ja na dniach takze zabieram sie do budowy wiekszego terrarium i za stelaz bedzie mi sluzyc prawdpodobnie jakas stara szfa ktora poddam tuningowi ;) ........wiec wszystko jest mozliwe.Co ze szkla to za szkla,czesc zostanie drewaniana itp. Ufam wyobrazni i mam nadzieje ze najgorzej mi nie wyjdzie

.....taka jest moja koncepcja

pozdrawiam

zelik
10-09-2011, 00:49
Czesc

Tylko pamietaj zeby bylo jak najmniej drzewa bo przy takiej wilgotnosci z czasem ci to zgnije front i boki moim zdaniem musi byc ze szkla

BaRBaDo
10-09-2011, 02:50
prowadnice różnej szerokosći (6, 8, 10 mm) można dostać np. w Castoramie, tylko na dziale z profilami
cenowo nie jest tak strasznie - dwumetrowy komplet (góra+dół) ok 17 zł

SNAKES
10-09-2011, 03:04
Jeśli zrobisz z płyt OSB, dodatkowo pomalowanych farbą akrylową to nie będziesz się martwić o wilgotność.
Dla caninusa, który wymaga dużo większej wilgotności niż legwany zbudowałem terra z płyty OSB, pomalowanej farbą Dulux. Sprawdza się znakomicie (znam ludzi którzy mają takie terra kilka ładnych lat). Żadnych problemów z wysoką wilgotnością.
Przy tak dużym terra poleciłbym Ci drzwiczki jednak otwierane - tafla szkła o tej wielkości waży od cholery i ciężko się je przesuwa.
Ja dla legwa zaczynam budowę dużego terrarium z płyt OSB a frontowe drzwi - po prostu kupię na wymiar okno plastikowe:-) Kosztuje ciut więcej alle doskonale zatrzymuje ciepło i jest szalenie wygodne:-)

Pozdrawiam

a-szka
10-09-2011, 14:44
moj nr gg 2786134 skończyłam budowe nowego terrarum, jeśli masz ochote to pomoge.

Rysiek
11-09-2011, 05:08
http://terrarium.com.pl/forum/download.php/10,2234,85/iguana.jpg

Ja mam terrarium na podstawie z drewna z rowkami na szyby. Pozostała część to szkło. Szyby grubości 6 mm są wystarczające na takie duże terrarium . Moje ma 100x150x180 ( szer, dł, wys ). Na załączonym zdjęciu jest przed rozbudową. Teraz ma wymiary te które napisałem, otwierane szyby są dwie, a nie jedna jak na fotce. Daszek z 3 trójkątów też szklanych. Jest to drogi interes ( ok. 2000zł ) , ale na lata masz spokój i szkło jest łatwe w utrzymaniu czystości. Jeśli masz wiecej miejsca to rób wieksze od razu . Ja zrobiłem ten błąd , zrobiłem takie jak na fotkach, leg urósł i musiałem powiekszać, a to nie łatwe jeśli szyby są klejone na specjalny klej na UV i jeszcze silicon do tego. Nie mam aktualnej fotki, ale podłoże jest teraz kokosowe, kształt został ten sam, bo są dołożone tylko szybki na szerokość i długość. Wys bez zmian. Zwróć uwagę na oświetlenie. Są wklejone w rogach 3 trójkąty z luster z dziurą na oprawkę i żarówkę. Lustra kierują światło do terra i bajerancko to wygląda wieczorem. W tylnim rogu terrarium jest otwór na wprowadzenie grzałek (ki) i w lewym rogu na fontannę ogrodową która tworzy kaskadę wodną i nawilża terra. Jesli ktoś ma jakieś pytania to proszę pisać na priva. W miarę możliwości odpowiem na szczegóły. Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==